Honda CIVIC VIII- brak płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym.

Honda CIVIC VIII- brak płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym.

22 Paź 2019, 09:06

Witam!

Wczoraj pierwszy raz od chyba roku sprawdziłem poziom płynu chłodniczego. Był pusty. Zalałem do ok. poziomu max. Po dniu eksploatacji nie widać znaczących zmian jego poziomu. Czy może być to spowodowane, jakąś awarią, która wynikneła z RAŻĄCEGO ZANIEDBANIA, czy poprostu nie mam się czym martwić.

W tej kwestii prosze o odpowiedz.

Dodam tylko, że podczas użytkowania samochodu nie ma żadnego problemu wynikającego z przegrzania. Termostat pokazuje wartość ok. 1/3 skali, patrząc od wartości minimalnej, a "wiatrak" załącza się jedynie podczas jazdy na klimie. Tak że nie ma zewnętrznych objaw nieprawidłowego działania.

Umówiłem się na " wymianę" płynu, żeby sprawdzić, czy i ile płynu pozostało w chłodnicy.
Pi3Quaq
Obserwowany
 
Posty: 1

Re: Honda CIVIC VIII- brak płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym.

22 Paź 2019, 11:18

Pi3Quaq napisał(a):Wczoraj pierwszy raz od chyba roku sprawdziłem poziom płynu chłodniczego. Był pusty. Zalałem do ok. poziomu max. Po dniu eksploatacji nie widać znaczących zmian jego poziomu. Czy może być to spowodowane
Najpewniej z tego że płynu było dużo mniej poniżej min. Jak wlałeś na zimnym silniku na maksa to układ działa tak że jak silnik rozgrzewa się to płyn częściowo zwiększa swoją objętość i jak silnik ponownie stygnie to zasysa go ze zbiorniczka do układu. Jeżeli było mało tak jak u ciebie to tak się stało że zbiorniczek ponownie jest pusty.
Powinieneś teraz ponownie dolać płynu do zbiorniczka rozgrzać silnik i obserwować jak będzie stygł ile tego płynu zostanie zassane. Jak spadnie na min to dolewasz aż silnik wystygnie. Później ponownie sprawdzasz rozgrzewając i następnie czekając aż silnik wystygnie. W pewnym momencie ilość płynu powinna się unormować.

Warto dokładnie przyjrzeć się czy nie ma gdzieś jakiś śladów wycieku. Płyn powinno się co jakiś czas kontrolować ale nie powinno go zbyt dużo ubywać bo to może świadczyć o jakimś problemie.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 3848
Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów Nowa wodorowa ciężarówka Toyoty do przewozu kontenerów
    Toyota rozszerza swój program ciężarówek na ogniwa paliwowe, pokazując nowy model elektrycznego ciągnika siodłowego na wodór do przewożenia kontenerów. Samochód zadebiutował na konferencji ...
    Wyścigowe Lexusy - pewnie o nich nie słyszałeś Wyścigowe Lexusy - pewnie o nich nie słyszałeś
    Torowa wersja modelu LFA, RC F GT3 i LC GT500 - sportowe Lexusy dobrze wpisały się wyścigowy krajobraz na całym świecie. Ale Lexus ścigał się również luksusową limuzyną GS, hatchbackiem CT 200h, a nawet hybrydowym ...

  •