Honda CRV IV, lusterko, ile pinów - wymiana

18 Cze 2022, 22:19

Dzień Dobry

Muszę kupić nowe lusterko boczne, od strony kierowcy. W ofercie są modele 9- i 13- - pinowe. Jak (bez demontażu) rozpoznać jaki model nabyć?

Dziękuję za pomoc.
bayo84
Obserwowany
 
Posty: 2

20 Cze 2022, 10:13

Zawsze lepiej zdjąć osłonę i sprawdzić ile pinów jest w danym lusterku, bo wtedy spokojnie zamawiasz takie jak Ci jest potrzebne i unikasz ewentualnych zwrotów.

Sprawdź jakie możliwości ma lusterko czyli, regulacja elektryczna, podgrzewanie, składane elektrycznie, kierunkowskaz to powinno mieć 9-pinów, a przy 13-pinowym dodatkowo jak masz martwe pole z sygnalizacją w lusterku. Tyle info udało mi się znaleźć na jednym z zagranicznych for więc dobrze by było jak byś jednak sprawdził.

Po zdjęciu osłony z głośnikiem będzie widać wiązkę przewodów idących do lusterka ale są one w osłonie wiec nie policzysz ile jest tam kabli bo musiałbyś ją rozciąć. Samą kostkę znajdziesz pod boczkiem tak jak na załączonym zdjęciu:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Tu masz filmik z wymiany takiego lusterka:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7208
Zdjęcia: 24

20 Cze 2022, 22:01

Dziękuję.
bayo84
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie wchodź na czerwonym świetle!
    Pośpiech, nieuwaga, nieprawidłowa ocena odległości od nadjeżdżającego pojazdu czy zwykła brawura – to wszystko mogą być powody wejścia pieszego na jezdnię przy czerwonym świetle. W takich okolicznościach w zeszłym roku ...
    Kable wysokiego napięcia NGK vs. MOPAR do Chrysler Grand Voyager 3.3
    Porównanie kabli wysokiego napięcia i problem z jednym z nich do silnika 3.3 montowanego głównie w samochodach Chrysler Grand Voyager. Jeden kabel WN od świec podczas zdejmowania ze świecy zszedł i na świecy ...