Hydrodynamiczna regeneracja DPF. Czy rzeczywiście to najlepsza metoda?

07 Lis 2018, 19:56

Hydrodynamiczna regeneracja dpf. Czy faktycznie inne metody czyszczenia filtrów cząstek stałych nie sa tak skuteczne?

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



znalazłem w sieci taki filmik i zastanawiam się czy to prawda, że to najlepsza metoda a inne słabe wypadają...
romanrp
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Lis 2018, 20:05

Wszystkie metody przy których filtr jest demontowany i umieszczany w maszynie do mycia DPFów są skuteczne. Tu głównie chodzi o pozbycie się popiołu który osadza się wraz z wiekiem filtra i nie ulega spalaniu. Po takim czyszczeniu jeżeli filtr nie jest uszkodzony mechanicznie jest praktycznie jak nowy :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Lis 2018, 20:18

No właśnie tak słyszałem że wpuszczanie substancji czyszczących bez demontażu jest bezsensowne. Ta maszyna wygląda całkiem porządnie, a ciągle odbieram telefony o zapchane filtry...
romanrp
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Lis 2018, 20:26

Sam osobiście nie testowałem ale wiem że są tacy co sami płuczą takie filtry zwykłą wodą pod ciśnieniem i też to jakoś działa bo później jeżdżą i błędów nie ma. Na jak długo to wystarcza tego nie wiem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

07 Lis 2018, 20:33

No wlasnie chodzi o ta trwalosc tego zabiegu. Bo nie sadze żeby woda bez żadnej chemii dała rade rozpuścić popiół. Nawet woda pod cisnieniem...
romanrp
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Lis 2018, 20:35

romanrp napisał(a):nie sadze żeby woda bez żadnej chemii dała rade rozpuścić popiół
Tu idzie jakiś środek na początek z tego co zauważyłem i dopiero po kilku minutach woda pod ciśnieniem z powietrzem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

23 Lip 2021, 07:12

Zastanawiam się nad samodzielnym wyczyszczeniem Czy jesli zanurzę w płynie do silników i potem potraktuję karcherem to będzie jakiś efekt?
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

23 Lip 2021, 07:20

Nie bedzie efektu, szkoda roboty.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16213
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Lip 2021, 08:42

Wszystko zależy na ile cenisz swój własny czas... Kup Płyn, zalej, poczekaj kilka godzini wypłucz w dwie strony ciepłą wodą. Środek bio, możesz lać w kanalize, przynajmniej taki ja mam. Robię takie usługi dla klientów, był problem tylko z jednym filtrem, zrobiłem ponad 20... Wyjdzie sporo taniej niż 450 PLN. Z tym że firma zrobi, kasę weźmie i często umywa ręce. Umyj filtr sam, zrób adaptacje czujników. Będzie działać. Najważniejsze to znajdź przyczynę czemu się zatkał.

Chemiczne czyszczenie DPF możesz zrealizować całkowicie samodzielnie. Wystarczy, że zakupisz odpowiedni preparat. Wprowadź płyn regeneracyjny do zimnego filtra. Właściwie zaaplikowany środek skutecznie spala zabrudzenia na biegu jałowym. Zakup preparatu warto skonsultować z doświadczonym mechanikiem. Filtry cząstek stałych usuwają szkodliwe substancje ze spalin emitowanych przez samochód. Pamiętaj o tym, żeby dbać o odpowiednią konserwację filtra DPF. Dzięki temu poprawisz wydajność jazdy i zadbasz o środowisko.
tomczak78
Początkujący
 
Posty: 180
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Kraków
Prawo jazdy: 04 04 1986
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004