Hyundai Accent II - czy warto?

30 Paź 2014, 23:55

Witam, szukam jakiegoś taniego auta, którego eksploatacja również nie będzie zbyt kosztowna. Moją szczególną uwagę zwrócił, Hyundai Accent II (produkowany w latach 99-05) z silnikiem 1.3 75 km. Z dodatkowych rzeczy, zależy mi na tym aby moje auto miało klimę, ABS, wspomaganie, elektryczne szyby. Accent spełnia te wymagania.
Czy ten Accent będzie wgl jechał? Do porównania mam Hyundaia i10 z silnikiem 1.1. Jak +- na tle i10 wypada Accent?
Jak ze spalaniem? Jest to w miarę ekonomiczne auto?
Macie może jeszcze inne, lepsze propozycje w cenie 4500 zł? Wszelkie golfy, i inne wiejskie pojazdy odpadają z góry. Za dużo ludzi o marnej opinii jeździ takimi samochodami, a nie chcę być z nimi kojarzony ;)
Ostatnio edytowany przez freshcie, 31 Paź 2014, 08:12, edytowano w sumie 1 raz
freshcie
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: brak

31 Paź 2014, 00:55

Warto ale z tym budżetem trudno będzie wyrwać zadbaną wersję.
motofan77
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: VW

31 Paź 2014, 08:42

Zadbanego znajdzie spokojnie ale z tym wyposażeniem może być ciężko bo te egzemplarze akurat trzymają cene.

Z innych aut może coś takiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
kolejność przypadkowa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Paź 2014, 09:52

Na pewno będzie się lepiej prowadził i będzie wygodniejszy niż i10.
Zobacz na te. Linki przykładowe.
[link do Otomoto wygasł]
[link do Otomoto wygasł]
i mój faworyt
[link do Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Paź 2014, 17:14

Taki Accencik mało pali (ok. 6,5l/100km), ma 13s do setki i jest z reguły w dobrym stanie, bo tego nikt na handel nie sprowadza. Zwróć uwagę tylko na tylne nadkola czy nie rdzewieją.

U mnie w Biłgoraju stoi jeden za 6500zł z klimą, elektryką i przebiegiem 82500zł
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Paź 2014, 18:35

Czyli w miarę żwawo się porusza? Fajnie, że ekonomika jest na dobrym poziomie. Z tych co wyżej podaliście, Rover 200, Civic i Peugeot 306 również fajnymi opcjami są.
freshcie
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: brak

31 Paź 2014, 18:54

u mnie jest 1,3/82KM i przy takim spalaniu jeszcze lepiej się zbiera
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Lis 2014, 23:08

A co sądzicie na temat samochodu Chrysler Neon? Pewnie zbyt ekonomiczny nie będzie przy takim silniki, ale nawet pomijając tę ekonomię, jak z resztą? Z wyglądu mi się podoba, ale o gustach się nie rozmawia.
freshcie
Nowicjusz
 
Posty: 27
Auto: brak

07 Lis 2014, 08:11

freshcie napisał(a):A co sądzicie na temat samochodu Chrysler Neon? Pewnie zbyt ekonomiczny nie będzie przy takim silniki, ale nawet pomijając tę ekonomię, jak z resztą?


Nie ma wiele tych samochodów, ale jednego Neona należącego do kolegi z pracy widuję codziennie na parkingu, miałem nawet okazję kiedyś się nim przejechać. Kolega twierdzi, że poza normalnymi wymianami eksploatacyjnymi nic przy nim nie musiał robić, a przynajmniej 3 lata już nim jeździ. Z minusów - w środku auta króluje plastik (ale w Accencie będziesz miał to samo), silnik kiepsko wyciszony (pow. 120 km/h w aucie jest już dosyć głośno), myślę, że przez jego egzotyczność mogą być problemy z dalszą odsprzedażą. Na plus - auto bardzo fajnie jeździ, silnik 2.0 16v 133KM jest zarówno dynamiczny (trochę ponad 10 s. do setki, producent oczywiście obiecuje mniej), jak i ekonomiczny (pomimo 5-biegowej skrzyni), można wrzucić LPG, dobre wyposażenie (chyba każdy egzemplarz posiada klimę i elektryczne szyby), ciekawie wygląda i można je dostać za śmieszne pieniądze biorąc pod uwagę to, co dostaje się w zamian.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna