Hyundai Getz 2004 - awaria elek. szyb

Hyundai Getz 2004 - awaria elek. szyb

10 Cze 2014, 19:36

Witajcie,
Problem polega na tym że działa elek. opuszczanie szyb tylko od strony kierowcy. I ani od strony kierowcy(tam gdzie steruje sie pozostałymi szybami) ani osobno na pozostałych drzwiach nie da się tych szyb opuscic niestety...Teraz sa okropne upały, takze zapewne domyslacie się co przezywam w aucie, o pasazerach nie wspominam...
Podpowiedzcie mi proszę jak ugryźc ten problem. Czy taki amator jest w stanie to samemu rozgryźc. Czy najpierw rozebrać ten panel drzwiowy ze sterowaniem szybami, czy sprawdzić bezpieczniki...nie wiem co robic...
Ps. Ile kosztowałoby to u elektryka samochodowego? Pytam tak z ciekawosci, niestety nie mam kasy na niego w tej chwili....
Lolek100
Nowicjusz

Auto: Hyundai Getz

Re: Hyundai Getz 2004 - awaria elek. szyb

11 Cze 2014, 09:19

Skoro jedna szyba działa, to bezpiecznik jest ok. J bym problemu szukał albo w samym panelu albo co jest bardziej prawdopodobne, uszkodzona jest wiązka przewodów w dzrwoacj kierowcy - przeważnie przewody łamią się przy zawiasach drzwi.
Nie mam niestety schematu tych szyb, żeby powiedzieć ci jakie kolory przewodów musisz sprawdzić, ale - do każdego przełącznika w drzwiach pasażerów powinny przychodzić po 3 lub 4 przewody ( w zalezności czy przełączniki są podświetlane ). Jeden przewód to plus, a dwa to masa. Czwarty to podświetlenie. Skoro nie działają wszystkie szyby pasażerów, to problem może leżeć w plusie - idzie on z drzwi kierowcy i jak ów przewód będzie przerwany np między drzwiami kierowcy a karoserią to reszta szyb nie będzie działać. Zdemontuj przełacznik po stronie pasażera i sprawdz miernikiem, czy masz na nim plus i dwie masy. Pamiętaj o włączonej stacyjce.
Jest jeszcze jedna sprawa - zazwyczaj w panelu kierowcy jest przycisk blokujący szyby pasażerów - zobacz czy nie jest czasem wciśnięty. Ale wtedy musiałyby one działać z panelu kierowcy, a ty piszesz że z niego też nie działa.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Škoda Kodiaq SPORTLINE i Škoda Kodiaq Scout Škoda Kodiaq SPORTLINE i Škoda Kodiaq Scout
    Modele KODIAQ SPORTLINE i KODIAQ SCOUT stawiają kolejny krok w ofensywie czeskiej marki w segmencie SUV. ŠKODA KODIAQ SPORTLINE Elegancki i dynamiczny SUV, który szczególnie przypadnie do gustu entuzjastom ...
    Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI