Hyundai Santa Fe I 2.4 DOHC Brak Iskry

Hyundai Santa Fe I 2.4 DOHC Brak Iskry

28 Gru 2018, 20:21

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim autem jakim jest Hyundai Santa Fe 2.4 16V. Problem dotyczy Braku Iskry. Pewnego dnia zaraz po odpaleniu wszedł na obroty i zdechł, potem silnik kręcił normalnie nic nie stukało itd. Po kilku próbach odpalenia zacząłem sprawdzać wszystko co mogło się stać. po zdjęciu górnej pokrywy rozrządu wszystko było ok, Sprawdziłem iskrę ale tej nie było (zniknęła). Podpiąłem komputer diagnostyczny i wyskoczył błąd czujnika położenia wału. Rozebrałem dolną pokrywę rozrządu a tam okazało się że mały pasek (od wałka balansowego) jest zerwany i uszkodził czujnik. Wymieniłem kompletny rozrząd (rolki paski napinacz) założyłem nowy czujnik (Delphi) wszystko na znaki pompa oleju na śrubokręt tak jak być powinno. Po tym wszystkim nadal nie ma iskry. Wymieniłem znów czujnik położenia wału na inny nowy (myśląc że nowy nie oznacza sprawny) Nadal nic.
Obroty silnika widzi podczas kręcenia rozrusznikiem
Błędów brak
Zasilanie do cewek zapłonowych dochodzi tylko nie dochodzi impuls dający iskrę.
Sprawdzona ciągłość kabelków od czujnika do sterownika, od sterownika do cewek, wszystko jest ok
Ma ktoś może jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić ?
Adam11555
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 Gru 2018, 19:49

Re: Hyundai Santa Fe I 2.4 DOHC Brak Iskry

29 Gru 2018, 16:23

Wymontowalem sterownik i rozebralem go, i okazało się że jest przepalone kilka elementów, teraz szukam jakiegoś innego bądź kogoś kto mi postawi mój do życia :)
Adam11555
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 28 Gru 2018, 19:49
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach TOP 5 - modele segmentu A czyli mistrzowie w miastach
    Małe samochody o długości do 3,5 metra, z niewielkim promieniem zawracania i małymi silnikami o mocy ok. 70 KM. To właśnie one najlepiej nadają się do jazdy po mieście. Są chętnie wybierane zarówno przez nabywców ...
    Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze? Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze?
    Samochody coraz częściej potrafią same regulować prędkość, zahamować w razie niebezpieczeństwa, trzymać się pasa ruchu i odczytywać znaki drogowe. Te technologie nie tylko ułatwiają życie kierowcom, lecz także mogą zapobiec ...

  •