Ibiza 1.2 a gaz?

Ibiza 1.2 a gaz?

25 Mar 2013, 16:48

Mam pytanie czy do seata ibizy 6l z silnikiem 1.2 opłaca się montować instalacje gazową robiąc rocznie 7tys. km.

Jeśli tak czy polecacie kogoś kto zakłada tą instalacje Tarnów/Rzeszów
A oprócz tego mam pytanie o co z tym chodzi bo nie wiem.
Rodzaj wtrysku
GAZNIK ?
JEDNOPUNKT ?
WIELOPUNKT ?
Turbodymomen
Początkujący

Miejscowość: Mielec
Prawo jazdy od: 14 07 2009
Auto: Ibiza 1.2 12V

Re: Ibiza 1.2 a gaz?

25 Mar 2013, 17:18

Moim zdaniem przy planowanych 7 tys. instalacja gazowa za kilka tys. (1,5-2,5) nie jest opłacalna.
Ja mam Fabię 1.4 TDi i pali 5l/100 km diesla a Twoje auto ma mniejszy silnik co w przeliczeniu kosztów na 100 km jest opłacalne bardziej niż instalacja gazowa. Ja nie jestem użytkownikiem lpg ale słyszałem już o wadliwie montowanych instalacjach a ich "prawidłowe doprowadzenie do stanu użytkowania" ponosi za sobą koszty dodatkowe.
dreamer
Początkujący

Zdjęcia: 36
Prawo jazdy od: 22 01 2013
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Volkswagen Jetta
Silnik: 1.9
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Ibiza 1.2 a gaz?

28 Mar 2013, 09:42

Pytanie ile tym samochodem masz zamiar jeździć (ile LAT) jeszcze czy samochód jeździ głównie w terenie czy w mieście jeżeli w mieście krótkie odcinki to będzie zużywał trochę benzyny bo na niej zapala każdorazowo - tak to przelicz.
zmorek
Początkujący

Prawo jazdy od: 13 07 1995
Auto: vw sharan
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać? Kiedy używać świateł przeciwmgłowych i o czym pamiętać?
    Zamglony krajobraz może wyglądać malowniczo, ale ograniczona widoczność znacząco utrudnia bezpieczną jazdę. Jak jeździć w takich warunkach? Kiedy włączyć światła przeciwmgłowe? Nie zawsze obecność mgły oznacza, że powinniśmy ...
    Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI Funkcja automatycznej jazdy w korkach Audi AI
    Prezentując funkcję automatycznej jazdy w korkach Audi AI, cztery pierścienie pokazały pierwszy na świecie system umożliwiający zautomatyzowaną jazdę na poziomie 3. Podczas jazdy w korku lub w powolnym ruchu na autostradzie, ...

•