Jaguar X-type - błąd tempomatu

Jaguar X-type - błąd tempomatu

17 Lut 2015, 17:46

Witam serdecznie,
mam taki mały problem, który ma miejsce chyba tylko przy zimnym silniku, szczególnie po mrozie. Zanim silnik się rozgrzeje, na tablicy rozdzielczej wyświetla się komunikat o błędzie tempomatu. Wydaje mi się że kilka razy w trakcie tego błędu samochód lekko przyhamowywał. Chciałbym zapytać czy to coś groźnego, czy da się z tym żyć czy lepiej od razu jechać do elektryka, i jaki jest orientacyjny koszt takiej naprawy.
Dziękuję za ewentualną odpowiedź i pozdrawiam :)
Kepler
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Jaguar X-Type
Silnik: 2.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Jaguar X-type - błąd tempomatu

17 Lut 2015, 19:19

Kepler napisał(a):na tablicy rozdzielczej wyświetla się komunikat o błędzie tempomatu.

A jaki to błąd? Wróżbity żadnego nie mamy jeszcze na etacie. Aczkolwiek ostatnio myślałem o Zefirze lub Macieju. Przydaliby się do takich jak ty.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Lut 2015, 11:24

W tej sprawie to nawet Wróż Mateusz nie pomoże. Na tarczy prędkościomierza mam wyświetlacz LCD który w momencie tego błędu wyświetla "Tempomat nicht... (coś tam)". Raz zadałem sobie trud przetłumaczenia tego na język cywilizowany i oznacza to ni mniej ni więcej tylko błąd tempomatu/tempomat uszkodzony. Zresztą w instrukcji angielskiej jest to nazwane tylko jako "Cruise control fault" czy coś w tym stylu. Poza tym świeci się żółta lampka w tym momencie.
Może trochę histeryzuję, bo tempomat na trasie wczoraj działał świetnie, jednak już dziś rano po odpaleniu ta sama wiadomość.
Kepler
Nowicjusz

Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Jaguar X-Type
Silnik: 2.1
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Sty 2017, 13:54

Też miałem problem z tempomatem w Jagu, zaraz po ustawieniu od razu sam się wyłączał. Jako, że często jeżdżę w dłuższe trasy, to chętnie korzystam z tej funkcji na autostradzie. Potrzebowałem ekspresowej naprawy, bo za 2 dni miałem jechać autem na konferencję na drugi koniec kraju. Los chciał, że trafiłem do jaguar-serwis.pl, gdzie Pan Rafał szybko uporał się z awarią. Pozdrawiam go serdecznie jeśli to widzi! :)
Marekow
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 18 03 1988
Auto: Lexus IS
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie Volvo Sensus Connected Touch - system oparty na Androidzie
    Nowy system pokładowy Volvo Sensus Connected Touch pozwala sterować funkcjami auta za pomocą dotykowego ekranu, komend głosowych lub tradycyjnych przycisków. Sensus Connected Touch bazuje na Androidzie, co ułatwia ...
    Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ Samochód z napędem alternatywnym - Hyundai IONIQ
    Hyundai IONIQ został zwycięzcą Plebiscytu Fleet Awards Polska 2017 w kategorii "Samochód z napędem alternatywnym". To kolejna w Europie nagroda dla unikatowego modelu IONIQ, który jako jedyny samochód ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      S2020005