Jak długo może być polski samochód za granicą? PILNE

Jak długo może być polski samochód za granicą? PILNE

14 Wrz 2011, 11:33

Witam,

Bardzo proszę o pomoc, chciałem kupić samochodu, jednak tym samochodem będzie jeździł mój kolega po Ukrainie (Ukrainiec), Czy jest jakieś przepis w polsce który zabrania Ukraińcowi jeździć polskim samochodem ( na polskich blachach). I czy ten mój kolega musi miec jakieś upoważnienie, aby jeździć moim autem? Jak długo może być te auto za granicą? tzn jak często musiał by sie on pojawić w Polsce tym autem??

Bardzo proszę o pomoc bo mam okazje aby kupić auto, a nie wiem czy możemy to rozwiązać wg. powyższego opisu.
pozdrawiam.
Szymon
simonks86
Nowicjusz

Re: Jak długo może być polski samochód na Ukrainie?

22 Wrz 2011, 20:39

Na pewno dobrze jest dać mu upoważnienie do jeżdżenia samochodem na Ukrainie.

Z tego co ostatnio słyszałem to ukraińskie przepisy mają ograniczenia w przebywaniu samochodem z poza Ukrainy dłużej niż x dni (nie pamiętam dokładnie ile).
Najlepiej jak Ukrainiec zapyta się u siebie ile można tam jeździć bo wiem, że mogą zatrzymać taki pojazd i go nie puścić do Polski.

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak jeździć po nawałnicy? Jak jeździć po nawałnicy?
    W lecie często nawiedzają nas intensywne burze, gwałtowne opady deszczu i nawałnice. Takie warunki atmosferyczne są bardzo niebezpieczne w szczególności dla kierowców. Pod wpływem silnego wiatru łamią się gałęzie, a intensywny ...
    SSSuper Drift Cup 2011 - Bagicz / relacja SSSuper Drift Cup 2011 - Bagicz / relacja
    Lotnisko Bagicz znajduje się ok. 7 km od centrum Kołobrzegu i ok. 4 km od Ustronia Morskiego. Położone jest przy drodze krajowej nr 11 (wyjazd z Kołobrzegu ulicą Koszalińską). Pod samo lotnisko prowadzi również ścieżka ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005