Jak dokładnie sprzątasz wnętrze auta?

16 Mar 2020, 16:00

Wielu kierowców regularnie odwiedza myjnię, ale zapomina o dokładnym czyszczeniu wnętrza samochodu. Z tego powodu na kierownicy, dźwigni zmiany biegów czy w bagażniku gromadzi się wiele drobnoustrojów. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault mówią, na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas sprzątania.

Regularne mycie samochodu to ważny element dbania o bezpieczeństwo jazdy. Dla przykładu – czyste szyby i lusterka pozwalają na właściwą ocenę sytuacji na drodze. Wielu kierowców poprzestaje jednak na myciu zewnętrznych części samochodu, pomijając sprzątanie wnętrza.
Jak dokładnie sprzątasz wnętrze auta? Tymczasem z badań przeprowadzonych przez naukowców z brytyjskiego Queen Mary University of London wynika, że na 1,5 cala kwadratowego (ok. 6,5 cm kwadratowego) powierzchni kierownicy, dźwigni zmiany biegów czy tylnych siedzeń znajduje się ok. 700 niebezpiecznych drobnoustrojów. Najwięcej zarazków odkryto w bagażniku – ok. 1 tys. na 1,5 cala kwadratowego jego powierzchni.

Samochód to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu. Choćby z tego powodu należy utrzymywać go w czystości. Nie do pomyślenia jest fakt, że nie sprzątalibyśmy domu przez wiele miesięcy i podobnie powinniśmy traktować kwestię dbania o nasze auto.

POLECAMY Zadbaj o szyby i czyste światła

Podczas sprzątania wnętrza auta powinniśmy wyczyścić na mokro wszystkie powierzchnie: kierownicę, deskę rozdzielczą, ale też mniej oczywiste miejsca, zwłaszcza te, które mają kontakt z żywnością, np. uchwyt na kubek do kawy. Należy dokładnie odkurzyć dywaniki i podłogę, a także regularnie czyścić tapicerkę (istnieją specjalne preparaty do tego celu). Zwróćmy szczególną uwagę na foteliki dziecięce oraz na bagażnik, w którym często przewozimy zakupy i inne przedmioty. Nie zapominajmy również o zachowaniu w czystości wewnętrznej części szyby.

źródło: Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3398
Zdjęcia: 12407
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

17 Mar 2020, 09:05

Warto zadbać o wnętrze szczególnie teraz kiedy mamy epidemię koronawirusa. Ja polecam wozić chusteczki nawilżające taki do wycierania plastików i ewentualnie skóry np. kierownica. Warto nimi przecierać również klamkę lub klamki z które często chwytamy wsiadając i wysiadając z auta.
Ogólnie największym siedliskiem bakterii w samochodzie jest kierownica którą każdy kierowca trzyma najdłużej.

Dbanie o samo wnętrze jest o tyle ważne żeby nie wdychać kurzu i innych roztoczy. Warto wyrzucać z dywaników piasek i odkurzać przynajmniej raz w miesiącu fotele i podłogę w samochodzie. Specjalnymi husteczkami do kokpitu warto go przetrzeć raz w tygodniu bo tam najszybciej zbiera się kurz.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2257
Zdjęcia: 5

08 Lip 2020, 14:03

Jak korzystam z usług firmy. Perfekcyjnie wysprzątane auto.
AdamK776
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Najpopularniejsze marki premium w Stanach Zjednoczonych
    Wiemy już, którzy producenci z segmentu premium cieszyli się największym uznaniem Amerykanów w trudnym 2020 roku. Rywalizacja w czołówce była bardzo zacięta, a różnice w sprzedaży okazały się minimalne. ...
    Silnik RB26DETT - Nissan
    Konstrukcją zbliżoną do słynnego silnika 2JZ Toyoty jest motor RB26DETT Nissana. To również rzędowa szóstka z aluminiową głowicą i żeliwnym blokiem wyposażona w dwie turbosprężarki. Silnik Nissana miał co prawda ...

  •