Jak Mercedes obniża trwałość silnika

Jak Mercedes obniża trwałość silnika

02 Paź 2018, 17:34

Dziś robiłem serwis w Sprinterze z 2016 roku. Auto z przebiegiem 67 tysięcy, wszystko zmienione więc czas skasować inspekcję i co widzę? inspekcja olejowa ustawiona na 60 tyś km :o Zacząłem grzebać po książce serwisowej i nie ma żadnego serwisu wcześniej więc wychodzi na to że zrobiłem pierwszy serwis w tym aucie :shock: o longlifach już słyszeliśmy ale to już jest przesada, dodatkowo napotkałem się w instrukcji z zapiskiem że filtr paliwa wymieniamy po 10 latach lub 300 tyś km, czyli wychodzi na to że dożywotnio bo silnik napewno nie wytrzyma takiego przebiegu przy takim trybie.
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6

Re: Jak mercedes obniża trwałość silnika

08 Paź 2018, 12:09

Czyli może wyjść na to że silnik jeżeli byś robił przeglądy co około 10 tyś. km po przebiegu 200 tyś. km mógłby być w lepszym stanie niż taki po 67 tysiącach. Tragedia z tymi przeglądami ;/ widać że ma wytrzymać leasing i po tym czasie mają pojawić się poważne problemy nikt o zdrowych zmysłach który by chciał żeby samochody były trwałe i niezawodne nie podpisałby się pod tym.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

Re: Jak Mercedes obniża trwałość silnika

08 Paź 2018, 16:52

Cichy77 napisał(a):Czyli może wyjść na to że silnik jeżeli byś robił przeglądy co około 10 tyś. km po przebiegu 200 tyś. km mógłby być w lepszym stanie niż taki po 67 tysiącach.
prawdopodobnie tak by było. Niedługo co 100 tyś będą przeglądy, 2 przeglądy i silnik do śmietnika
Porady blacharsko-lakiernicze
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, Audi A8, A6 c4
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8,2.6 V6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie! Zabici bez pasów - zapinajcie pasy w samochodzie!
    Aż połowa ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku(1). Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

•