Jak podłączyć telefon do samochodu mercedes?

21 Wrz 2020, 11:45

Witam, z góry przepraszam jeżeli pisze tam gdzie nie trzeba i coś pomylę, ale to pierwszy samochód. Dostałam auto od rodziców. Mercedes Klasa B 180 2006r. Chciałabym słuchać muzyki z telefonu. Jest wejście na telefon, ale na stary nic dziwnego :o widziałam jakąś przejściówkę na allegro za 100zl. I zastanawia mnie czy to działa i po podłączeniu bede mogła słuchać muzyki z telefonu czy tylko działa na połączenia (rozmowy)?
Jak podłączyć telefon do samochodu mercedes? Jak podłączyć telefon do samochodu mercedes?
Morelka122
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 5

21 Wrz 2020, 12:42

Masz radio MF2730, a złącze które masz to pod telefon Nokii z tego co widzę na zdjęciu. Jest ono jedynie do rozmów i przez nie nie puścisz muzyki z telefonu na głośniki w samochodzie.

Na radiu masz przycisk CDC który przełącza radio w tryb AUX o ile jest on w nim aktywny. Trzeba go chwilę przytrzymać żeby sprawdzić czy się przełączy. Jeżeli tak to będziesz mogła kupić adapter do podłączenia telefonu po kablu za pomocą gniazda Jack 3.5mm [link do oferty na Allegro wygasł] do tego będzie jeszcze potrzebny kabel Jack 3.5mm z końcówkami z obu stron męskimi żeby połączyć się z telefonem o ile masz tam wejście słuchawkowe bo niektóre nowe modele już go nie mają.

Można też kupić taki zestaw jak wyżej plus odbiornik BT [link do oferty na Allegro wygasł] ale tu nie wiem czy sama sobie poradzisz z podłączeniem.

Innym rozwiązaniem które nie jest inwazyjne to jest kupno transmitera BT który podłączasz do gniazda zapalniczki ustawiasz na nim odpowiednią częstotliwość i taką samą później w radiu. Samo urządzenie parujesz ze smartfonem i po sprawie ale jakość dźwięku czasem pozostawia wiele do życzenia przy takim połączeniu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

21 Wrz 2020, 13:55

A ten adapter pierwszy co mi wysłałeś gdzie mam podłączyć?
Morelka122
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 5

21 Wrz 2020, 14:57

Morelka122 napisał(a):A ten adapter pierwszy co mi wysłałeś gdzie mam podłączyć?
Zobacz czy w schowku nie ma takiej kostki żeby się wpiąć jak nie to prawdopodobnie z tyłu do radia trzeba podłączyć. Drugi jest taki sam tylko dodatkowo ma moduł BT wpinany.

Jednak w pierwszej kolejności zobacz czy radio przełącza się na AUX bo jak nie to taki kabel nic ci nie da.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

21 Wrz 2020, 17:44

Tylko coś takiego Jak podłączyć telefon do samochodu mercedes?
Morelka122
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 5

21 Wrz 2020, 17:46

Jak podłączyć telefon do samochodu mercedes?
Morelka122
Nowicjusz
 
Posty: 5
Zdjęcia: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automatyczne światła drogowe
    Układ automatycznych świateł drogowych jest rozwiązaniem bardziej zaawansowanym i niezwykle praktycznym. Występuje w coraz większej liczbie nowych samochodów obok czujnika zmierzchu i zmniejsza zaangażowanie kierowcy ...

22 Wrz 2020, 11:21

Skoro masz informację Input Active to wejście AUX powinno być aktywne i po podłączeniu wcześniej wymienionego kabla będziesz mogła podłączyć smartfon i słuchać muzyki.

Nie masz jednak nigdzie złącza i trzeba będzie pewnie wpiąć się bezpośrednio do radia z tyłu.

Tu masz filmik jak wyjąć takie radio:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34