Jak poprawnie zamontować i podłączyć światła przeciwmgielne

Jak poprawnie zamontować i podłączyć światła przeciwmgielne

30 Paź 2019, 01:51

Cześć wszystkim,
Posiadam mazdę 323f BG z 1991 roku. Chciałbym zamontować do niej uniwersalne światła przeciwmgielne. Ponieważ oryginalne są praktycznie niedostępne. I teraz piszę do Was z zapytaniem jak to zrobić, od czego zaczać, ponieważ nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem. Chciałbym żeby to było najprostsze rozwiązanie tzn. że mam w kabinie włącznik i niezależnie czy inne światła się świecą i czy silnik jest włączony to mogę te halogeny poprostu włączyć.
Czy to jest możliwe, jak się do tego zabrać, co będę potrzebował, co z czym podłączyć itd, bardzo prosiłbym o pomoc :)
Pozdrawiam
marcinek123
Początkujący

Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

Re: Jak poprawnie zamontować i podłączyć światła przeciwmgielne

30 Paź 2019, 08:46

Kabel światła bezpiecznik i włącznik. Tyle jest Ci potrzebne
Kabel masowy wiadomo
Kabel plusowy od akumulatora + przez bezpiecznik do wlacznika i od wlacznika do swiatelek. Proscizna
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 50
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

30 Paź 2019, 11:43

O kurczę dzięki za pomoc faktycznie wydaje się proste :D
No bo takie światła rozumiem, że będą legalne? W sensie takie włączanie?
A pytanko jaki bezpiecznik dać, jak te światła będą miały żarówki 55w H1 oraz jakiej grubości kable zastosowac?
marcinek123
Początkujący

30 Paź 2019, 15:54

Legalnie to światła przeciwmgielne powinny mieć możliwość zapalania dopiero jak włączysz światła mijania z przodu :)
Kao napisał(a):Kabel światła bezpiecznik i włącznik. Tyle jest Ci potrzebne
Tu przydałby się przekaźnik bo bez niego średnio to widzę ;/ nie powinno się bez niego montować takiego układu.
marcinek123 napisał(a):jaki bezpiecznik dać, jak te światła będą miały żarówki 55w H1
Zobacz jaki masz przy światłach mijania i daj taki sam :)
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 42
Auto: Nie mam

30 Paź 2019, 15:56

A dlaczego bez przekaźnika nie powinno się ich montować?
marcinek123
Początkujący

31 Paź 2019, 14:58

marcinek123 napisał(a):A dlaczego bez przekaźnika nie powinno się ich montować?
Jak byś chciał tak zrobić to musisz kupić porządny przełącznik i podpiąć do niego grubsze kable które wytrzymają natężenie prądu potrzebne do świecenia żarówek.

Stosując przekaźnik puszczasz grubsze kable krótszą drogą z akumulatora przez przekaźnik i bezpiecznik bezpośrednio do żarówek. Natomiast przełącznik cieńszymi kabelkami podłączasz z przekaźnikiem i wtedy sterujesz załączaniem i wyłączeniem świateł. Przełącznik ci się nie grzeje i cała taka instalacja jest bezpieczniejsza w użyciu.

To tak na szybko. Jak chcesz się dowiedzieć więcej po co stosuje się przekaźniki to sobie poczytaj. Jest sporo informacji na ten temat w necie :)
Cichy77
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje! Korytarz życia i jazda na suwak już obowiązuje!
    Przypominamy wszystkim kierowcom, że od 6 grudnia 2019 weszły w życie nowe przepisy dotyczące jazdy na suwak oraz tworzenia korytarza życia. Reguluje to ustawa z dnia 16 października 2019 roku o zmianie ustawy Prawo ...
    Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia
    Światowa premiera całkowicie nowego Lexusa IS będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku na Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Na rynku europejskim nowy model dostępny będzie między innymi w wersji IS 250 oraz w wersji IS ...

• Re: Jak poprawnie zamontować i podłączyć światła przeciwmgielne

01 Lis 2019, 15:44

marcinek123 napisał(a):Chciałbym żeby to było najprostsze rozwiązanie tzn. że mam w kabinie włącznik i niezależnie czy inne światła się świecą i czy silnik jest włączony to mogę te halogeny poprostu włączyć.

Cichy77 napisał(a):Legalnie to światła przeciwmgielne powinny mieć możliwość zapalania dopiero jak włączysz światła mijania z przodu

A nie czasem światła postojowe? U mnie w samochodach przeciwmgłowe przednie można włączać wraz ze światłami postojowymi.
    Kao napisał(a):Kabel światła bezpiecznik i włącznik. Tyle jest Ci potrzebne
    Kabel masowy wiadomo
    Kabel plusowy od akumulatora + przez bezpiecznik do wlącznika i od wlacznika do swiatelek. Proscizna

No niestety nie... Nie jest to jednak taka prościzna.
    Cichy77 napisał(a):Tu przydałby się przekaźnik bo bez niego średnio to widzę ;/ nie powinno się bez niego montować takiego układu.

Dokładnie tak.
    Z tym, że włącznik przeciwmgłowych musi być zasilony z przekaźnika lub włącznika świateł postojowych. I z tego włącznika przewody na pin 85 przekaźnika. Piny 30 i 87 przekaźnika to wiadomo - zasilanie z aku i zasilanie lamp.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

03 Lis 2019, 11:23

MotoAlbercik napisał(a):A nie czasem światła postojowe? U mnie w samochodach przeciwmgłowe przednie można włączać wraz ze światłami postojowymi.
    No tak miałem na myśli światła pozycyjne :ok: Faktycznie tak jest sprawdziłem w dwóch samochodach i można było je włączyć po załączeniu pozycji.
    Cichy77
    Stały forumowicz