Jak profesjonalnie opisać tą usterkę? (zdjęcie)

18 Lis 2022, 08:35

Cześć, samochód puknął mi w tylny zderzak. Potrzebuję opisać w zgłoszeniu do ubezpieczyciela usterki tak żeby to było zgodne z prawdą, spójne i w miarę klarowne do wyceny.

(zdjęcie jest poglądowe z neta)
A zatem, w wyniku uderzenia pomiędzy plastikowym elementem wskazanym strzałką niebieską, a częścią wskazaną strzałką zielona powstała szpara po lewej stronie (o szerokości 4-6 mm i długości kilkudziesięciu cm).

Jak nazywają się wskazane elementy (szczególnie element wskazany żółtą strzałką) i jak to sensownie opisać?

Do tego belka zawieszenia tylnego jest skrzywiona, a na zderzaku tylnym pojawiło się kilka odprysków, pajączków itd.

Z góry dziękuję za pomoc :)
karian
Obserwowany

18 Lis 2022, 09:09

Całość pod tą plastikową listwą między i światłami (pod nimi też) to tylny pas. W opisie możesz napisać o uszkodzeniu tylnego pasa który uległ uszkodzeniu podczas kolizji którą spowodował inny samochód.

Tylko na zdjęciu nie widzę tego dokładnie i pas poniżej może być cały a jedynie naruszony mógł zostać rant na którym jest uszczelka przez co powstała szczelina we wskazanym miejscu.

Samochód dostał w zderzak czy tylną klapę?
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24

18 Lis 2022, 10:51

Dzięki za odpowiedź!

Nie widzisz tego na zdjęciu ponieważ to jest zdjęcie poglądowe (jakieś randomowe z internetu). Potem postaram się wrzucić zdjęcie mojej fury.

Ciężko powiedzieć czy oberwałem w sam zderzak czy zderzak + tylną klapę szczerze mówiąc.

Oberwałem od ciężarówki także mogło i w to i w to jednocześnie.
karian
Obserwowany

18 Lis 2022, 11:03

karian napisał(a):Do tego belka zawieszenia tylnego jest skrzywiona
Tutaj coś więcej ? Jakie to auto ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lis 2022, 11:20

No to wrzuć zdjęcie ze swojego auta z uszkodzeniami to będzie widać o co chodzi. Jak od ciężarówki to uderzenie było wyżej niż w przypadku osobówki ale nie wiemy jak to wygląda więc nie ma co spekulować w ciemno.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co czeka branżę warsztatową w 2023 roku?
    Najnowsze dane wskazują, że w 2022 roku w Polsce zarejestrowano niemal 383 tysiące nowych aut osobowych oraz ponad 700 tysięcy samochodów używanych importowanych z zagranicy. Mniejsza dostępność nowych pojazdów, ...
    Jak radzić sobie z podstawową obsługą samochodu?
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...