Jak profesjonalnie opisać tą usterkę? (zdjęcie)

18 Lis 2022, 08:35

Cześć, samochód puknął mi w tylny zderzak. Potrzebuję opisać w zgłoszeniu do ubezpieczyciela usterki tak żeby to było zgodne z prawdą, spójne i w miarę klarowne do wyceny.

(zdjęcie jest poglądowe z neta)
A zatem, w wyniku uderzenia pomiędzy plastikowym elementem wskazanym strzałką niebieską, a częścią wskazaną strzałką zielona powstała szpara po lewej stronie (o szerokości 4-6 mm i długości kilkudziesięciu cm).

Jak nazywają się wskazane elementy (szczególnie element wskazany żółtą strzałką) i jak to sensownie opisać?

Do tego belka zawieszenia tylnego jest skrzywiona, a na zderzaku tylnym pojawiło się kilka odprysków, pajączków itd.

Z góry dziękuję za pomoc :)
karian
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Lis 2022, 09:09

Całość pod tą plastikową listwą między i światłami (pod nimi też) to tylny pas. W opisie możesz napisać o uszkodzeniu tylnego pasa który uległ uszkodzeniu podczas kolizji którą spowodował inny samochód.

Tylko na zdjęciu nie widzę tego dokładnie i pas poniżej może być cały a jedynie naruszony mógł zostać rant na którym jest uszczelka przez co powstała szczelina we wskazanym miejscu.

Samochód dostał w zderzak czy tylną klapę?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9752
Zdjęcia: 34

18 Lis 2022, 10:51

Dzięki za odpowiedź!

Nie widzisz tego na zdjęciu ponieważ to jest zdjęcie poglądowe (jakieś randomowe z internetu). Potem postaram się wrzucić zdjęcie mojej fury.

Ciężko powiedzieć czy oberwałem w sam zderzak czy zderzak + tylną klapę szczerze mówiąc.

Oberwałem od ciężarówki także mogło i w to i w to jednocześnie.
karian
Obserwowany
 
Posty: 2

18 Lis 2022, 11:03

karian napisał(a):Do tego belka zawieszenia tylnego jest skrzywiona
Tutaj coś więcej ? Jakie to auto ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4711
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

18 Lis 2022, 11:20

No to wrzuć zdjęcie ze swojego auta z uszkodzeniami to będzie widać o co chodzi. Jak od ciężarówki to uderzenie było wyżej niż w przypadku osobówki ale nie wiemy jak to wygląda więc nie ma co spekulować w ciemno.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9752
Zdjęcia: 34
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Gumball 3000 w Polsce
    Powoli, nawet bardzo powoli zbliża się Lato, a wraz z nim emocje związane wydarzeniami Elite Circle. Na dobry początek w maju, planujemy krótkie "przed Rage’owe spotkanie", a że wypada w tym samym czasie co odwiedziny ...