Jaki gaz do chevroleta Alero 3,4 V6

15 Maj 2009, 21:47

Witam mam pytanko jaki gaz założyć do mojego Alero 3,4 v6 jeżdże dużo krótkich odcinków w ciągu dnia odpalam autko kilkanaście a nawet i kilkadziesiąt razy dziennie. do niedawna jak pracowałem to mogłem sobie pozwolić na jazde na benzynie niestety teraz pas się zacisnoł. :???: [/b]
przemod1987
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gostyń

16 Maj 2009, 17:41

Jesli użytkujesz auto w ten sposób to nie montuj instalacji gazowej. Jej koszt bedzie się długo zwracał, a zuzywanie będzie szybsze niż normalnie.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

16 Maj 2009, 18:40

a jeżeli jeżdziłby normalinie tak jak wczesniej czyli ok 30tyś km rocznie to jaką instalacje polecacie??? :roll: coś dla bezrobotnego :cry:
przemod1987
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gostyń

17 Maj 2009, 15:57

Twoje auto będzie jeździło na każdej instalacji. Kwestia jest tego co chcesz osiągnąć od auta. Czym lepsze spalanie i większa moc tym instalacja musi być droższa.
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

17 Maj 2009, 19:06

na mocy mi nie zależy bo jak będe chciał poszaleć to przełącze sobie na benzynke chodzi mi o jakąś tania i ekonomiczna instalacje
przemod1987
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gostyń

19 Maj 2009, 00:29

Musisz tylko pamiętać, że montujac instalacje podciśnieniową zawęża się dolot powietrza mikserem. Jest to urzączenie które przyspiesza strugę powietrza mieszajac go jednocześnie z gazem. Zmniejszenie ilości powietrza jest konieczne by przy układzie instalacji podciśnieniowej gaz dobrze się spalał bo potrzebuje mniej powietrza niż benzyna. Wadą tego rozwiazania jest to iż zawężony jest dolot także na benzynie więc samochód już nie ma swojej oryginalnej mocy :sad:
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994

19 Maj 2009, 09:40

To jaką instalacje proponujesz i jaki w przybliżeniu jest jej koszt??? aż mi tak na tej mocy nie zależy narazie zależy mi na oszczędnej jeżdzie
przemod1987
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Gostyń

19 Maj 2009, 22:25

Czyli możesz zamontować instalacje podciśnieniową z komputerem bingo lub landirenzo, emulatorem wtrysku i jesli samochód posiada sonde po katalizatorze yo jeszcze z emulatorem OBD . Koszt około 2000 zł
Migaz
Zaawansowany
 
Posty: 911
Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994