Jaki samochód dla rodziny 2+3

23 Mar 2015, 20:16

Witam. Dopiero zdalam prawo jazdy i zastanawiam się nad zakupem pierwszego samochodu :naughty: Kompletnie się na niczym nie znam. Zalezy mi na tanim w utrzymaniu autku. Problem w tym ze mój budżet wynosi 4000 zł. Zakup odpowiedniego samochodu wcale nie jest takie proste jak kiedyś myślałam :no: Tylna kanapa musi być dość duża żeby mogły się zmieścić trzy foteliki ewentualnie dwa i jedna podstawka :) Zastanawiałam się nad fiatem Siena 1.2.. Tak na prawdę to marzy mi się citroen xara Picasso :roll: :naughty: ale póki co to tylko marzenia :) Pozdrawiam serdecznie :D
Ela
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Nie mam

23 Mar 2015, 20:25

Ja bym szukał Renault Scenic albo poprostu Fiat Multipla.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

23 Mar 2015, 20:46

Zarejestrowałem się specjalnie na to forum aby ci odpowiedzieć. Największy problem w samochodach rodzinnych 2+3 (jeśli mówimy o 3 małych dzieciach z tyłu) to problem z zamocowaniem fotelików na tylnej kanapie. Od razu dodam że przed takim problemem stałem jakieś 3 lata temu. Z pośród samochodów a miałem trochę więcej $ niż Ty wybrałem właśnie citroena xsarę picasso tylko i wyłącznie z powodu trzech oddzielnych fotelów z tyłu. Dodam... nie daj sobie wmówić i nie wierz w to że zmieścisz 3 foteliki na kanapie... tylko 3 oddzielne fotele zagwarantują komfort montażu i jazdy. Żadem, powtarzam żaden samochód do kwoty 10 tys (taki miałem budżet) i w miarę nowy (jeśli można tak powiedzieć o samochodzie 15 letnim) nie spełniał wymogu 3 oddzielnych foteli z tyłu prócz właśnie xsary p i wyżej wymienionej multiply. Natomiast jeśli nie musisz montować foteli dla dziecka z różnych względów. Samochodów jakie możesz wybrać jest mnóstwo.
Ostatnio edytowany przez aeaa, 23 Mar 2015, 21:13, edytowano w sumie 1 raz
aeaa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 06 1997
Typ: Inny

23 Mar 2015, 21:02

Niestety nie jestem w stanie dać 10 tys zł.. :/ Multipla jest jakoś tak nie naturalnie szeroka.. Nie wiem czy nie miałabym problemów z opanowaniem tego autka :sly: jeśli chodzi o renault scenic to tez juz o nim myślałam, tylko czy jest jakiś z małym silnikiem? W najgorszym wypadku jedno dziecko będzie jeździło ze mną z przodu a Szanowny Małżonek z tyłu. Choć nie ukrywam wolałabym tego uniknąć ;)
Ela
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Nie mam

23 Mar 2015, 21:05

Miałam na oku xsare Picasso za 5500zl ale silnik chyba 2.0 jak dobrze pamiętam. Wydaje mi się ze może być zbyt drogie w utrzymaniu. Nie wiem jak to wygląda z opłatami przy tak dużym samochodzie.. A może mam za duże wymagania :/ :(
Ela
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Nie mam

23 Mar 2015, 21:09

Scenic najmniejszy silnik miał 1.4.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nie pal za kierownicą!
    Do nałogowego palenia papierosów wciąż przyznaje się blisko co czwarta osoba dorosła w Polsce (24%)(1). Wielu kierowcom zdarza się robić to również podczas prowadzenia samochodu. Szkodzi to nie tylko zdrowiu ...

23 Mar 2015, 21:24

A co myślą koledzy z forum o:
[link do oferty na Allegro wygasł] do nego. cena + LPG dajmy na to?

Jak Fiat Siena się podoba to może Fiat Marea - szersza będzie.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

23 Mar 2015, 21:29

Xsara Picasso za 5k? W wersji angielskiej rozumiem?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Mar 2015, 21:36

A jak myślicie zmieści się trójka dzieci do Sieny? Bo kanapa wydaje się wystarczająco szeroka.. :?: zobacze tez za ta marea :unsure: a nóż..
Ela
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Nie mam

23 Mar 2015, 21:37

Jeśli wpakujesz męża na tylna kanapę ( dotyczy małego scenika i innych z kanapą z tyłu) pewnego dnia znajdzie sobie inna babę z większą furą :) Po pierwsze: jeśli posadzisz go na środku i w jakiś magiczny sposób zaparkuje tam swoje 4 litery miedzy 2 foteliki, pewnej nocy nie wytrzyma i spali samochód, booooo ciężko z wsiadaniem i wysiadaniem oraz 40 cm jakie będzie miał do dyspozycji to sporo za mało. Jeśli natomiast w środek wsadzisz fotelik a mąż usiądzie z boku to fotelik zajmie wiecej miejsca niż środkowe miejsce przeznaczone jako siedzące a mąż znów będzie klął bo usiądzie jednym półdupkiem na wypłaszczeniu a drugim na krawędzi fotela dodam nie płaskim. Multipla to brzydki samochód ale niedawno pojawił się artykuł na jego temat na jednym z portali gdzie wychwalają go pod niebiosa :)
[link do Onet wygasł]
Ostatnio edytowany przez aeaa, 23 Mar 2015, 21:38, edytowano w sumie 1 raz
aeaa
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 10 06 1997
Typ: Inny

23 Mar 2015, 21:38

Może Citroen Evasion / Peugeot 806 / Fiat Ulysse?

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

23 Mar 2015, 21:49

Siena to auto dla działkowicza. Dla rodziny min segment C czyli Brava jak już.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Mar 2015, 08:05

Mówie Ci rozejrzyj się za Sceniciem z początków produkcji,z tyłu masz 3 oddzielne fotele więc foteliki wejdą bez problemu.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

24 Mar 2015, 11:06

Trochę za daleko, jesteśmy ze Śląska ;)
Coraz bardziej przekonuje się do Multipli.. Co sądzicie o takowej na CNG? No i czy byłaby duża różnica w prowadzeniu i parkowaniu ;) tak szerokiego auta? ;) do tej pory jeździłam oczywiście yariska :roll:
Ela
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Nie mam

24 Mar 2015, 11:10

Koniu, jakbym miała kupić sprawnego citroena xsare Picasso za 5k to nie byłoby to moim marzeniem ;) jak narazie jest dla mnie za drogie to auto
dlatego póki co marzę :P ;)
Ela
Nowicjusz
 
Posty: 16
Auto: Nie mam