Jaki samochód do 7 tys. bez gazu

29 Mar 2011, 11:21

nie za te pieniądze tzn co masz na mysli?
Ewelina1122
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Koszalin

29 Mar 2011, 11:44

Na dobrą Astre II musisz mieć najmniej 9-10tys.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Mar 2011, 12:05

Tak trochę abstrahując od tematu.

Jeśli chodzi o auta z polskiego salonu mają pewniejszą historię, ale zwykle są bardziej wyeksploatowane ze względu na stan naszych dróg (głównie zawieszenie).

Nawet bym nie patrzył na auta picowane pod zdjęcia, zwykle to najgorszy szrot wypolerwany pod "0", podpicowany kredką koloryzującą, twardym woskiem i upiększony na photoshopie.
Dodatkowo trzeba wziąć poprawkę na silnik - czysty silnik (wymyty) w zestawieniu z odpicowanym autem może świadczyć o chęci ukrycia wad. Wyjątkiem są auta z niemieckich autohausów - ale te są stosunkowo drogie w zakupie, więc nasi "handlarze" ich prawie nie sprowadzają.

Większość sprowadzonych aut z zagranicy, m.in w tym pułapie cenowym to auta bite, klepane w Polsce "u pana Mietka w stodole".

Zwykle występuje zależność "auto w okazyjnej cenie - szrot"

Zarówno przy zakupie auta pochodzenia polskiego jak i zagranicznego trzeba zachować ostrożność. Najlepiej pojechać z mechanikiem/blacharzem lub osobą która ma jakieś pojęcie na temat samochodów wraz z miernikiem grubości lakieru.

Jeśli chodzi o komisy: Oglądałem tam setki aut w różnych przedziałach cenowych, niezależnie od rocznika (1995, 2000, 2007) około 90% to auta powypadkowe bądź po delikatnych stłuczkach (delikatna stłuczka nie powinna eliminować auta w zakupie).

Dodatkowo ponad 50% aut zarówno pochodzenia polskiego jak i z zagranicy ma kręcone przebiegi (kręcone zwykle już w Polsce :lol: ). Realnie trzeba liczyć roczny przebieg auta benzynowego na 15-20tys. km a w przypadku diesla 25-30tys. km. Czyli np 12letnie auto benzynowe powinno mieć ok 180-240tysięcy przebiegu, analogicznie 10letnie 150-200tys. Dużo niższe przebiegi wydawać mogą sie podejrzane m.in w egzemplarzach z Niemiec, gdzie przebiegi są autostradowe, więc raczej nie niskie.
W przypadku aut najmniejszych, przebiegi mogą być mniejsze. Raczej nie ryzykować z zakupem niektórych modeli m.in w kolorze białym - często to auta poflotowe z ogromnym przebiegiem.

Bezpieczniej kupić auto bezpośrednio od właściciela, który jeździ nim chociaż kilka lat i wie coś o samochodzie, ewentualnie zlecić zaufanej osobie sprowadzenie wybranego auta z zagranicy.


A teraz bardziej w temacie: może warto dozbierać jeszcze z 2 tysiącei kupić np. Forda Focusa I z silnikiem 1.6 bądź 1.8 ? [można znaleźć nawet za 7 tysięcy, ale raczej w kiepskim stanie technicznym, powypadkowe]
Bezawaryjne i sprawdzone auta, dużo egzemplarzy krajowych i ściągniętych z zagranicy, jest w czym przebierać.

W cenie do 7 tysięcy szukałbym mazdy 323f BA z silnikiem 1.5, szczególną uwagę trzeba zwrócić na korozję -> głównie nadkola, czasem podwozie.
Całkiem fajnie wygląda, przyzwoicie się prowadzi, nie jest specjalnie awaryjne, choć trzeba przyjrzeć się silnikowi. W środku tandetne plastiki :)
156
 

30 Mar 2011, 17:21

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] a taki fiat brava?

[ Dodano: 30 Marzec 2011, 18:34 ]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] vectra
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] citroen tu jeszcze takie znalzłam

[ Dodano: 30 Marzec 2011, 18:55 ]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ewelina1122
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Koszalin

30 Mar 2011, 18:24

1.Dość przyzwoicie wygląda ale nie ten przebieg napewno.
2.Vectra coś za tania.
3.Xsara też niczego sobie.
4.Civic wypucowany na sprzedaż że aż miło.
5.Wygląda ok.

Ja osobiście jestem za 1 :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Mar 2011, 18:37

1. Bravo bym sobie odpuścił, taki przebieg ? bajka. Nawet nie chciałbym wiedzieć ile ma. Zbyt ładnie to wygląda.
2. Vectra patrząc po opisie zapewnie w stanie "nieużytkowym".
3. Xsara podejrzanie tania, ale jeśli masz niedaleko warto podjechać z mechanikiem i zobaczyć.
4. Ten Civic patrząc po zdjęciach ma delikatne obtarcia lakieru, to dobrze o nim świadczy, przebieg za niski (ale jeśli nawet kręcony, to w Civicu nie powinno bć problemu z silnikiem), środek widać wymyty ale nie wygląda na zużyty, również można podjechać z mechanikiem.
5. Ta Vectra nie w tej cenie, i to jeszcze z komisu... brak oznaczeń na tylnej klapie, zapewne bita i to mocno.
156
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Trzymaj się odpowiedniego pasa ruchu
    Kierowcy często zapominają o zasadach ruchu drogowego i na drodze dwupasmowej jeżdżą lewym pasem, a na drodze trzypasmowej środkowym i lewym. Tymczasem w Polsce obowiązuje ruch prawostronny, co w praktyce zobowiązuje kierowców ...
    [2018] Kia Ceed / Ceed SW
    Po prezentacji Hyudnaia i30 pojawił się bliźniak od Kii - Ceed. Największą zmianą według niektórych jest to, że w nazwie nie ma już apostrofa. Paleta silnikowa będzie najprawdopodobniej identyczna z i30 z 1,4T-GDi ...

30 Mar 2011, 18:40

Znaczki sobie można sciągnąć i wcale nie świadczy to o wypadkowej przeszlości :roll: ja u siebie w maluchu planuje wywalić wszystkie znaczki z tylnej klapy więc co też miałem go bitego??
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Mar 2011, 19:11

Bez urazy kolego, ale patrząc na poziom merytoryczny Twoich postów wysnuwam wniosek, że na samochodach się nie znasz. Dobrze wiem jak to wygląda z autami z Niemiec, tym bardziej, z przebiegiem 90tysięcy. Popatrz chociażby na mobile.de ile takie auto tam kosztuje. Czy to nie dziwne, że polski handlarz sprzedaje je za 60% ceny zakupu w Niemczech i jeszcze na tym zarabia ? Nie ośmieszajmy się. Ze znaczkiem to również nie teoria - w 50% się pokrywa, że brak znaczka może być spowodowany kolizją (chociaż np w BMW i Mercedesie przy zakupie auta salonowego sam wybierasz, czy znaczki chcesz czy nie (od bmw serii 5 bądź mercedesa klasy E, w pozostałych przypadkach to kwestia zlecenia przed zakupem zlikwidowania znaczków, jednak, mało osób o tym wie, i mało osób prosi o takie coś). A poza tym z samego zdjęcia wiele powiedzieć nie można, nie zobaczysz tam spawów, złego spasowania, nie sprawdzisz nr kloszy, nie sprawdzisz szyb, nie zobaczysz jak wyglądają okolice prowadnic, nie poznasz zużycia elementów, nie sprawdzisz szczelności silnika, zużycia sprzęgła, nie zobaczysz ile razy auto było nieprofesjonalnie polerowane przed sprzedażą, ale cóż, widać jesteś tak dobry, że po zdjęciu wiesz wszystko, ot co, widzę, że dyskusja z Tobą jest bezcelowa. Pozdrawiam.
156
 

30 Mar 2011, 19:31

156, ale np. tak jak ja zleciłem mojemu wujkowi lakiernikowi żeby mi pousuwał wszystkie oznaczenia z Vectry lampy mam zarówno przednie jak i tyle od polifta kierownice od wersji SRI lewarek zmiany biegów w drewnie, fotele też od SRI z anglika ale podwójną regulacją... I to świadczy że auto było bite czy miało licznik kręcony??? Poprostu chciałem ją upiększyć... Aaaa i nie długo przerabiam cała na polifta z zewnątrz.... I wg Ciebie nikt jej kupić nie powinien jakbym chciał sprzedać?? :D :D Rozbawiłeś mnie :D :D

polecam te furki:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Mar 2011, 19:51

dzięki ale dlaczego tak daleko :( szukam czegoś w okolicach czyli zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie i ew. kujawsko-pom.
Ewelina1122
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Koszalin

30 Mar 2011, 20:14

Ewelina1122, niekiedy warto nadrobić pare km i kupić coś pewnego :) o tych autkach możesz poczytać na bbtp.pl :)
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Mar 2011, 20:21

:grin: trochę :grin: pół Polski :grin:
Ewelina1122
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Koszalin

30 Mar 2011, 20:26

Ewelina1122, a co to teraz jest na auto?? Ja dziennie kręcę po 400km :D :D :D
JEST:
- Renault Scenic II ph2 1.6 16V LPG 115KM 2008r
- Fiat Panda 1.2 8V LPG 60KM 2003r
- Ford Galaxy 1.9 TDI 115KM 2000r
- ZIPP VZ-2 125cm3 2015r
Luke16
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 835
Miejscowość: KNZ
Prawo jazdy: 12 03 2008
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
Silnik: 1.6/1.2/1.9
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

30 Mar 2011, 20:28

to jak będziesz w zachodniopom. to podrzuć mi jakieś auto tak do 8 tys. będę wdzięczna :grin:
Ewelina1122
Początkujący
 
Posty: 73
Miejscowość: Koszalin

30 Mar 2011, 20:52

156 odnośnie cen to sie z Tobą zgadzam więc tutaj nie ma sie co spierać bo sam czasami widze takie "okazje" że glowa mała a ludzie na to lecą.

A co do zdjęc to napisałem gdzies że wiem wszystko?Bo niewiem wszystkiego typu własnie takich rzeczy jak Ty napisałeś,poprostu przeleciałem na szybko zdjęcia nie dopatrzyłem sie niczego szczególnego więc po co wielkie halo?Nie bój sie za jakiś czas bede mało zaglądal na forum a w szczególności w ten dział więc niektóre osoby beda miały ode mnie spokój :wink:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012