Jaki samochód do 7 tysięcy dla młodego chłopaka?

06 Kwi 2012, 16:00

Witam.
Jestem nowy na forum i chcialbym sie doradzic was osób ktore znaja sie w dziedzinie motoryzacji .
Otóż mój problem polega na wyborze nie drogiego samochodu w cenie do 7 tysiecy złotych.
Czego oczekuje od samochodu?
Przede wszystkim mala awaryjnosc nie chce kupic samochodu w ktorego potem bede musial bezustannie pompowac kupe kasy.

Wyglad- tutaj sklanialbym sie bardziej ku sportowym ksztaltom z racji tego ze jestem mlody 19 lat i bedzie to moj pierwszy samochod.

Mile widziany bylby rowniez jakis sedan pytanie jaki?
Honda civic , Polo , odpadaja wgl hatchbakom mowimy nie ;)))

Prosze o podanie jakis propozycji Pozdrawiam.
devil100
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

06 Kwi 2012, 16:51

W tej cenie w najlepszym stanie o sportowych kształtach będzie chyba Hyundai Coupe. Polecam silnik 2,0/140KM, bo ten 1,6 nie bardzo pasuje do niego. Ogólnie auto chwalone przez użytkowników na forach Hyundai'a i nie tylko ;)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

06 Kwi 2012, 17:11

Musisz sobie zadać kilka podstawowych pytań, w tej cenie możesz kupić małe pitu pitu jakim jest punto w młodym roczniku albo limuzynę klasy D jakim jest np bmw e34 czy opel omega.
Masz możliwość rejestracji na kogoś kto ma zniżki, jeżeli tak to radze kupić duże auto w gazie niż małe w benzynie.
A dlaczego? a Dlatego że małym autem się nie nauczysz jeździć sam jak się przesiadłem z grande punto do polo(najgorsze auto w moim życiu) nie narzekałem na miejsca parkingowe itp, ale jak kupiłem e38 to pierwsze miesiące to męki.
Nabrałem głupich nawyków z małego auta i trudno było mi się odnaleźć w dużym aucie, jak kolega co kupił po zdaniu prawka omege A w kombi radziłbym bym kupił duże auto to się śmiałem że na co mi.
Koszt auta w silniku 2.0-2.5 w gazie jest nawet mniejszy od benzyny 1.6 tylko kwestia zniżek, ale wiadomo za wygodę trzeba trochę zapłacić.
Za 7zł masz lanosa punto corse i inne auta tworzone z myślą o przejechaniu 200kk km i na złom,
ale masz auta "nieśmiertelne" MB w124/e34/Audi80/honda accord wersja przed liftem będzie w bdb stanie w tej cenie.
Ja bym celował w ten segment, w końcu rocznikiem się nie jeździ i unikałbym gazet lokalnych czy otomoto tylko zdecydowałbym się na konkretny model wszedł na forum fanów danego auta i odkupił od jakiegoś użytkownika.
Często na takich forach jest temat o danym aucie który prowadzi użytkownik, i możemy się dowiedzieć o aucie.
MotoOn92
Początkujący
 
Posty: 127
Prawo jazdy: 16 12 1992
Auto: BMW e38 4.4

17 Kwi 2012, 13:48

Ja bym ci polecił civica V. Jak nie chcesz HB to weź coupe. Miałem HB 1,3 nie sprawiała żadnych problemów. Kumpel ma coupe vtec 125KM tez jest zadowolony i nawet to galancie chodzi. 7 tys na zadbanego vteca może braknie ale spokojnie kupisz zadbanego 1,5 101KM. Patrz tylko na blache bo silniki to one maja nie do zajechania
barabaszpp
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 02 09 2008
Auto: BMW e39 523i, Renault Master