Jaki samochód rodzinny do 40 tysięcy.

17 Maj 2017, 12:53

Poszukuję samochodu rodzinnego dla 4 osób (dwoje małych dzieci) do 40 tysięcy zł. Zależy mi na tym, aby miał duży bagażnik ( na wózek i inne bagaże, w tym na wyjazdy zagraniczne), przestronne wnętrze, w miarę tani w eksploatacji, z żwawym silnikiem. Większość tras pokonuję w mieście, na szybkie i bliskie zakupy mam inny samochód, do pracy mam 15km, natomiast regularnie zdażają się wyjazdy poza miejskie, autrostradami i drogami szybkiego ruchu, stąd też chciałbym, aby spalanie nie było kosmiczne. Wcześniej typowałem Volvo V50 i V70,z tym że V50 raczej odpada, ze względu na kompaktowe wymiary, a V70 raczej do tanich w eksploatacji nie należy. Następnie wytypowane zostały Ford Mondeo Mk4 oraz Ford S-Max, z kolei zastanawiam się jak ten drugi sprawowałby się z silnikiem 2.0Tdci 140KM, jak wygląda awaryjność automatycznych przekładni w tych modelach i czy w tej cenie znalazłbym wersje Titanium w przyzwoitym stanie i przebiegiem poniżej 200 tyś., chyba że w/w silnik jest na tyle żywotny że 200 tyś. to dla niego niewiele. Proszę o pomoc, bo być może polecicie coś jeszcze innego. Pozdrawiam. :)
Mati2616
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 12 03 2012
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

18 Maj 2017, 20:26

Ktoś pomoże ? Tylu Was tu co dziennie i ani jednej odpowiedzi :P
Mati2616
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 12 03 2012
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

19 Maj 2017, 20:47

Nowoczesny diesel średnio nadaje się do użytkowania w mieście. Pomijając już wszelkie kwestie budowy, niedogrzania itd. - w zimie ciepło z nawiewu zacznie lecieć jak już dojedziesz do tej pracy :ok:
V50 to kompakt, rzeczywiście mały, technicznie focus mk2
V70 ok. Eksploatacja? Jak każdego auta tej klasy, drożej od astry, taniej od 7er. Koszty zbliżone nawet do mondeo, które bierzesz pod uwagę. Volvo to nie egzotyk a auto na co dzień, po prostu minimalnie mniej popularne i niedoceniane.
Mondeo ok, s-max ok ale jw. skupiłbym się na Pb.

Warto zwrócić uwagę na C5 2.0, lagunę 2.0T i coś mniej popularnego - chevrolet orlando
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

20 Maj 2017, 09:09

Niby Volvo V70 III jest oparte na płycie Mondeo Mk 4, ale znając polskich mechaników to oni nie lubią naprawiać czegoś co nie jest typowo niemieckie.

S-Max - bardzo dobry wybór, ale dla Ciebie z benzyną. Ponadto:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki poglądowe.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

20 Maj 2017, 21:49

Jeśli chodzi o S-Maxa - jaki silnik polecicie/zaproponujecie ? Słyszałem z opinii mechanika pracującego w Fordzie, że Pb 2.0 145KM trochę słaby by był.
Mati2616
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 12 03 2012
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Maj 2017, 11:53

Pomyśl jeszcze raz, czy trasy, czy miasto, jaki rozkład, bo z poprzedniego Twojego komentarza ... nie wiem już co wynika, pisałeś o 2 aucie na miasto?
2.0 145 w S-maxie w trasy się kompletnie nie sprawdzi, bo to auto waży 1500kg, do tego skrzynia jest 5-biegowa, także jak się zapakujecie całą rodziną to w trasie spalanie będzie bardzo duże.
tomekdk
 
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Skoda Scala z jakim silnikiem?
    Zupełnie nowy, kompaktowy model w portfolio ŠKODY dostosowuje swoją moc i charakter do indywidualnych potrzeb kierowców. SCALA dostępna będzie w czterech wariantach silnikowych: trzech benzynowych i jednym wysokoprężnym. ...

21 Maj 2017, 14:35

Więc tak, samochód będzie od czasu do czasu wyjezdżać w trasę, głównie będzie to miasto (przejazdy 10/15km). Z 2 autem chodziło o to że jest na przydomowe, szybkie zakupy.
Mati2616
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 12 03 2012
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

21 Maj 2017, 14:42

To może jakieś kombi? - jeśli miejsce by odpowiadało.
Znajoma Mazdą 6 2.0 147 koni ma podobne średnie (8,4l/100km) jak ja swoją 3-ką 1.6 105 koni (7,9l/100km), przy czym tam jest 6-biegowa skrzynia, a auto waży ok. 1300kg.
Z kombi to Accord 2.0, Mazda 6 2.0, bardzo dobre auta.
tomekdk
 

21 Maj 2017, 14:44

Problem pojawia się w miejscu gdy w/w samochody widzi moja żona, a wiecie jak niektóre kobiety kupują samochody :? Mazda 6 wchodziłaby w sumie w grę, jak wygląda u niej sprawa z korozją ? Czy w II generacji blacha została poprawiona ? I który pomiędzy Mondeo Mk4, a Mazdą 6 wypada lepiej ?
Mati2616
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 12 03 2012
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Honda Civic
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna