Jaki sedan w cenie 30-35 tys zł?

Który samochód wybrać?

BMW E60
2
29%
Honda Accord VIII
1
14%
Volvo S80
4
57%
Razem głosów : 7

24 Mar 2018, 16:57

Cześć wszystkim,
Jestem nowy na forum, mam nadzieję, że odpowiedni dział?
Powoli przymierzam się do zakupu samochodu. Zakup planuję mniej więcej w lipcu, więc już zaczynam się za czymś rozglądać. Jednak mam problem z wyborem. Musi to być koniecznie sedan, najlepiej w benzynie (planuję założyć lpg). Rocznie robię 15-20 tys. km, więc niedużo. Postanowiłem przeznaczyć kwotę 30-35 tys zł. W tej chwili jedyne co mi się podoba, to:

- BMW E60
- Honda Accord VIII (chyba trochę trudniej znaleźć w tej cenie)
- Volvo S80 II
Czego oczekuję od samochodu? Chciałbym żeby samochód miał mniej więcej 200 KM mocy, w wymienionych samochodach raczej nie będzie problemu ze znalezieniem takiego motoru. Wygląd zewnętrzny stawiam ponad wygląd wewnętrzny. Mam 24 lata, jestem jeszcze młody więc nie szukam typowo rodzinnego samochodu dla osób dojrzalszych (jednak musi być to spory sedan), jak każda młoda osoba chcę żeby samochód ładnie się prezentował i budził lekką zazdrość u przysłowiowego "somsiada" (proszę mnie za to nie krytykować, wielu z Was też to bierze pod uwagę :P ). Przyznam, że najbardziej podoba mi się E60 (nigdy nie byłem fanem BMW, wręcz przeciwnie, jednak gdy przyjrzałem się temu modelowi z bliska i do niego wsiadłem, zauroczył mnie). Jednak nie chcę żeby też miał kosmiczne koszty utrzymania i wiem, że tutaj ten argument może się wykluczać z BMW? Słyszałem różne opinie na ten temat i się w tym wszystkim gubię. Czy znajdę godne uwagi E60 w cenie 35 tys zł? Powiedzmy rocznik 2005-06?
Co z tych wymienionych byłoby najlepsze, lub co innego jeszcze możecie mi polecić?
Proszę o poważne odpowiedzi, teksty w stylu "młodziak napalił się na BMW" itd. proszę sobie darować :) bo zadaję te pytania żeby się czegoś dowiedzieć, poczytać Waszych porad. Mam nadzieję, że udzieliłem wszystkich potrzebnych informacji.
Z góry dzięki za odpowiedzi.
patryk00999
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 13 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Mar 2018, 17:53

Koszty utrzymania e60 nie są małe. Większość zależy od zaniedbań poprzednich właścicieli a o naprawdę zadbany egzemplarz dość trudno.
Niełatwo będzie o bezwypadkowe i dobrze utrzymane s80 II za 35k, lepiej mieć te 40
Accord nieosiągalny.

Popatrz na (linki totalnie przykładowe):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Mar 2018, 09:35

Twój budżet ogranicza Cię tylko do e60 i S80 ze wskazaniem na to drugie.
Osobiście też mam taki budżet i idę w starszego i znacznie solidniejszego GS 430 ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

25 Mar 2018, 09:48

W takim razie w tej chwili chyba zostaje mi właśnie wybór między E60 a S80. Z wymienionych przez Invi, Laguna całkiem ładna, jednak raczej francuzy odpadają, Ford też odpada. Te starsze Lexusy raczej też nie w moim guście, ale jestem świadomy ich niezawodności. Jednak w razie jakichś napraw, czy zwykłego serwisowania, kosztami przypadkiem nie dorównuje BMW?
patryk00999
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 13 11 2012
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Volkswagen Passat B5
Silnik: 1.8T 150KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Mar 2018, 10:05

patryk00999 napisał(a):Jednak w razie jakichś napraw, czy zwykłego serwisowania, kosztami przypadkiem nie dorównuje BMW?

Nie, bo Lexusie robisz coś rzadko, raz a dobrze i ceny części są takie same (mówię o tych dobrej jakości/OEM). Dodatkowo elektronika/elektryka jest o niebo trwalsza.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Summer Cars Party 2009 / relacja
    Summer Cars Party - Najszybsza impreza tego lata już za nami! Powoli opadają emocje po Summer Cars Party 2009 - imprezie która odbyła się 26 września 2009 na Lotnisku Sportowym "Muchowiec" w Katowicach. Można było ...