Jaki SUV do 30-35 k zł? Benzyna/LPG? Typujemy Volvo XC90-co innego??

01 Mar 2016, 21:05

Witam, w związku z tym, że powiększy mi się rodzina zdecydowaliśmy się wreszcie na zakup SUVA. Przeglądaliśmy wiele ofert i naszym typem jest
VOLVO XC90 - niestety przed lift ze względu na budżet z myślą o ewentualnym LPG (mimo ze silniki turbo lub biturbo to niezle znoszą gaz)

Ponadto z drugiej strony - mniejszy komfort i w sumie auto w teren ze względu na cenę patrzyliśmy na Ssangyonga REXTONA - wowczas diesel z mercedesa.

Nie przypadły nam do gustu natomiast wynalazki typu Kia Sportage ( I GEN), Kia Sorento (1 gen), hyundai Santa Fe itp.

Może macie inne ciekawe pomysły, które z Waszego doświadczenia można polecic? z góry dziękuje za kazda sensowną opinię ;) Pozdrawiam
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005

01 Mar 2016, 21:22

XC90 dobry typ :) ode mnie Lexus RX300.
Z tym Ssangyong to silnik tam nie jest Mietka jest to robota na licencji.
Na pewno będzie sporo palił ON.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Mar 2016, 22:13

XC90 to dobry wybór, polecam to auto kolegi z forum Volvo
[link do oferty na Olx wygasł]
Jakby coś to podrzucę namiary na dobry serwis i gazownika
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

02 Mar 2016, 19:52

Bardzo dziekuje za ten link, jednak kryterium wnetrza nie jest spelnione i auto bez LPG wiec do zalozenia.. moze ktos jeszcze cos zaproponuje ? z góry dzieki
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005

02 Mar 2016, 20:44

Jak kupujesz auto za taka kase to lpg sobie załóż nowy. Jak trafisz na spartoloną instalację i zaniedbania serwisowe to będą problemy.
Im bardziej skomplikowany silnik np doładowany tym bardziej instalacja lpg powinna być mądrze założona i bez półśrodków bo to się zemści...
Np do 6 cylindrów da się założyć instalację od 3tys zł w górę... w rok się zwróci.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Mar 2016, 01:02

Witam, bez watpienia masz racje, zwlaszcza ze auta z gazem mam od 2008 i wiem z czym to sie je, natomiast nie mialem silnika doladowanego z LPG i z tego co czytam to najlepiej dobrac poszczegolne komponenty osobno i zlozyc przez kumatego gazownika zeby to hulalo i nie sprawialo problemow a nie ma nic gorszego niz zle zalozona i serwisowana instalacja LPG .. Stad tez biore pod uwage benzyne z mozliwoscia zalozenia lpg w silniku Turbo - a orientujesz sie moze jakie to sa koszty instalacji Lpg dla silnika 4 cyl turbo i/lub 6 cyl biturbo?

Do gazownikow bede jechac ze swoim autem na przeglad to sie dowiem i napisze w poscie aby dla potomnych tez zostalo info ;)
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi quattro - historia napędu
    Dzięki quattro, Audi stało się pionierem stosowania napędu na cztery koła w samochodach osobowych. Początki projektu sięgają zimy 1976/77. Wówczas grupa inżynierów Audi odbywała jazdy testowe w zasypanej śniegiem ...

03 Mar 2016, 10:28

Przy widlastym silniku zapytaj gazownika czy zrzuca kolektor. Jeżeli powie, ze nie dalsza rozmowa nie ma sensu.
Zeby poprawnie zamontować instalację do takiego silnika obowiązkowo kolektor ściągamy.
Przy turbo i większej mocy jeżeli zakład robi instalację na miedzi warto dopłacić do 8mm. Obecnie robi się na faro, ale miedzioszka jest trwalsza.

Koszty instalacji dla 6 garów - zależy od zakładu np w Łodzi od 3600zł należy wyłożyć na poprawny montaż (np Kołomax)
Ja u siebie w pasku lpg instalowałem w Rawa Auto-Gaz do R4 1.8T zapłaciłem 2200zł gdzie za taka samą instalację w Łodzi musiał bym wyłożyć 2800zł !
Oczywiście kolektor zrzucany i na dobrych wtryskach.
Z turbo jest wiecej pracy (mozliwość pętlenia) ale o szczegółach poczytaj na forum lpg. Tam tez są bardziej fachowe porady co dokładnie wrzucić do auta.
Jest też kilka osób, które specjalizują się w Volvo.
Wypytaj też o regulację zaworów np w Volvo 2.5T jest droga regulacja manualna.
W 1.8T VAG hydraulika.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

06 Mar 2016, 16:07

Witam ponownie, dowiadywalem sie w jednym z najlepszych warsztatow LPG w moim miescie, gdzie kilka aut robilem i serwisuje i nie mam problemow . Ceny instalacji : 3500 stag, 3500 zenit, 4700 BRC p&d. O szczegoly montazu na tym etapie nie pytalem, a w kwestii autek nie moge znalezc innej ciekawiej opcji. ;) dzieki za odpowiedzi dotychczasowe
komandor
Początkujący
 
Posty: 93
Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy: 28 12 2005