Jaki szampon wybrać?

18 Wrz 2018, 13:01

Witam!
Mam takie pytanie? Jakich szamponów używacie do mycia swoich samochodów? W internecie można znaleźć wiele i ciężki jest wybór, może wy używacie i możecie polecić jakiś wybrany przez was?

Zastanawia mnie też szampon z woskiem czy bez wosku?

Wynalazłem parę i jak wy je oceniacie?
*K2 express plus
*Atas plak autobella z woskiem i bez wosku
*AC cosmetics auto szampon z woskiem i bez wosku
adik1160
Obserwowany
 
Posty: 1

02 Paź 2018, 17:05

Na początek polecałbym szampon osobno plus dobrać do tego dobry wosk i zobaczysz różnicę., np: AC cosmetics bez wosku. Jaki budżet posiadasz na ten cel?
AutoIndustry
Nowicjusz
 
Posty: 19

31 Paź 2018, 15:33

Najpierw dobre mycie wstępne, do tego doskonały jest Top Cleaner (C84-G) firmy PREMO, a później odpowiednie środki do poszczególnych elementów pojazdu Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez Kao, 31 Paź 2018, 18:15, edytowano w sumie 1 raz
Powód: regulamin IV.4.e
combi1
Nowicjusz
 
Posty: 9

31 Paź 2018, 19:07

Chciałbym się zapytać jaką pianę aktywną polecacie do mycia ?
gber44
 

02 Lis 2018, 17:29

gruber99 napisał(a):Chciałbym się zapytać jaką pianę aktywną polecacie do mycia ?
Stosowałem różne piany, a ostatnio miałem produkt Tenzi Foam White i całkiem fajnie się nakładała pianownicą na samochód. Stosowałem też jakiś czas temu ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam ale moim zdaniem jest za droga. Tanich w okolicy 20zł za litr nie polecam jakoś mi się nie sprawdzały ;/ Pianownice mam Karchera ale to chyba nie ma większego znaczenia bo najważniejsze to dobre proporcje i ustawienie odpowiednio dyszy żeby leciała ładna piana :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

24 Kwi 2019, 10:56

Ja już ponad rok stosuję szampony Shiny Garage, mają dodatowo właściwości nabłyszczające, i piękny zapach. Polecam tą stronę . Dobre szampony już od 15 zł
Ostatnio edytowany przez Kao, 24 Kwi 2019, 11:50, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
marczello03
Nowicjusz
 
Posty: 7

16 Lis 2020, 14:10

Jak dla mnie nie ma lepszego szamponu od Clean Techa. Używam go do mycia swojego i żony auta. Jest super wystarczający, co wcześniej rzadko mi się przytrafiało. Ja mam więcej zaoszczędzonych pieniędzy, a żonie podoba się zapach :D . Podczas mycia fajnie się pieni i co najważniejsze nie zostawia żadnych smug :D :D
tomjan
Obserwowany
 
Posty: 2

26 Sty 2021, 23:11

Ja od pewnego czasu używam szamponu z woskiem raczej mało znanej w samochodówce firmy Clinex. Kupiłem ten szampon i w porównaniu do K2 i AC cosmetics imo wypada lepiej(cenowo też jest ok za 5l) mam też z tej firmy płyn do szyb Clinex glass i jest rewelacyjny a kilka płynów do szyb mi już przeszło przez ręce.
piterpan
Obserwowany
 
Posty: 1