Jakie auto: 8000 zł., <1.5L, 5 drzwi

06 Wrz 2012, 20:05

Witam,
Dotychczas jeździłem Corsą B 1.2 i bardzo ją sobie chwaliłem, jednak byłem zmuszony się jej pozbyć. Poszukuję więc auta o wielkości Corsy lub nieco większego (głównie bagażnik) z silnikiem do 1500 cm3, 5 drzwiami, ABS, SRS i wspomaganiem. Kwota docelowa 8000 zł. Wpadły mi w oko Mazdy 323f III jednak ciężko dostać je ze sprawdzonego źródła. {Pełno jest Clio II, słyszałem również dużo dobrego o Megankach i Lagunach.
Interesują mnie auta o trwałym silniku (w Corsie to właśnie silnik padł) więc tutaj pojawiają się japończyki (Mazda, Nissan). Auto będzie jeździć głównie krótkie trasy (do 80 km) ale musi dać komfort jazdy np 300 km. Po mieście jeżdżone rzadko. Istotna jest cena części i ich dostępność.

Pozdrawiam
echo7
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001

06 Wrz 2012, 21:31

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Myślę, że spełni twoje wymagania.
a5f5c1
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 171
Miejscowość: Warszawa

06 Wrz 2012, 22:31

Jeśli Civic to najlepiej z VTECiem,przyzwoita moc a przy tym małe spalanie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Wrz 2012, 20:49

Jeżeli komfortowe to myślę że warto pomyśleć o:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Wrz 2012, 21:39

Laguna to może nie koniecznie - kawał krowy, silnik duży, więc i spalanie odpowiednie. Ja skupiłbym się bardziej na Clio, Megane. Mazda też mi się wydaje ciekawym rozwiązaniem, ale tu chyba mały wybór, więc różnie może być.

A może coś z Forda? Nie wiem jak prezentuje się Fiesta, ale jakiegoś Focusa chyba można trafić... Nie wiem jak tam dokładnie ze spalaniem, ale skoro raczej miasta nie przewidujesz w dużych ilościach to wiele aut przy normalnej jeździe będzie palić w miarę przyzwoicie. Z drugiej strony w przypadku Focusa w przypadku silników najciekawszy jest ten 1.6, Megane może i w miarę fajnie jeździć z 1.4, bo to ma już 95KM, ale chyba także 1.6 będzie optymalniejszym wyborem.
Los_Dawidos
Aktywny
 
Posty: 351
Prawo jazdy: 05 08 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra
Paliwo: Diesel

07 Wrz 2012, 22:32

Królowa lawet :mrgreen: to już lepsza Igeneracja.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Wrz 2012, 10:26

almera, Carina, moze Lanos :)
Nethan
Początkujący
 
Posty: 124
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 01 01 2009
Auto: s4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007