Jakie auto dla początkującego do 10 tys.

09 Wrz 2019, 17:21

Marcel2727 napisał(a):https://www.olx.pl/oferta/8volkswagen-g ... c;promoted

Pierwszy właściciel, nieduży przebieg.


Wychodzi na to że nie ma klimy więc powodzenia w sprzedaży i zobacz liczbę wyświetleń..

Marcel2727 napisał(a):https://www.otomoto.pl/oferta/kia-pican ... ?;promoted

2008 r. w nienagannym stanie.


Też brak klimy..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Wrz 2019, 17:40

Przecież dopuszczam inne auta niż Golf. Lista jest mniej więcej taka jak w pierwszym poście (Golf iv/ Bora 1.6/2.0, Octavia I 1.6/2.0, Seat Leon I 1.6, Ibiza/Cordoba 1.6, Stilo polift 1.4, Fiat GP 1.4 8/16v ze wskazaniem na 16v, Panda 1.2 69 KM/1.4 16V, Corsa C 1.8/1.2 80 KM, Astra G 1.6 8v, Clio III/thalia ii 1.4 16v). VAG-owe 1.4 odpadają, co ustaliliśmy. Wydaję mi się, że nie ograniczam się tylko do jednego i raczej da radę coś z tego znaleźć. Byli na tym forum tacy, co chcieli np. tylko Grande Punto 1.4 i nic więcej.
luke88
Nowicjusz
 
Posty: 46

09 Wrz 2019, 17:53

Bartol wskaż mi gdzie autor chce koniecznie klimę, przeczytałem cały wątek i chciał, by znaleźć Golfa z klimą, a w wymaganiach o tym nie wspomniał. Rozumiem, że się na mnie uwziąłeś, ale co klima ma tutaj do rzeczy?
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

09 Wrz 2019, 18:00

Ok, zapomniałem tego uwzględnić. Z klimą ze względu na potencjalną odsprzedaż.
luke88
Nowicjusz
 
Posty: 46

09 Wrz 2019, 19:12

Nie uwziąłem tylko sam się zastanów czy chciałbyś kupić auto za 8-10k bez klimy.. a weż to póżniej sprzedaj..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Wrz 2019, 22:38

luke88 napisał(a):Spamem był ten Golf V za 15k i wywody o Golfach V, Astrach H, komentarze (niezwiązane ze stanem aut) do linków i pewnie parę innych rzeczy.

Ok to wytłumacz jedną rzecz - kupujesz Golfa IV za 11k czy tam Leona, Octavię, to teraz za co: zarejestrujesz, ubezpieczysz, zrobisz serwis olejowy, może i rozrząd warto wymienić, może jakieś klocki, to min. musisz mieć kolejne 2 tys zł, no to pytanie masz 10 tys czy 13-14?
Wg Ciebie polecanie Golfa V za 2 tys więcej tak na prawdę, co jest bardziej logiczne z ekonomicznego punktu jest spamem? Serio to auto nie jest w Twoim budżecie?
To chcesz po zakupie Golfa IV za 11k brać kredyt w prowidencie na resztę opłat? czy jeździć autem na starym oleju i rozrządzie który może w Niemczech 15 lat temu był wymieniany?
Zastanawiam się po co wklejasz linki do aut na które Cię tak na prawdę nie stać.
To szukaj aut za 7..8..9 tys max a nie 12500 :roll:
i wtedy dochodzimy do porozumienia i moje propozycje nowszych generacji są faktycznie bezsensu.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

09 Wrz 2019, 23:07

KurzynMati napisał(a):Popatrz sobie za Hyundaiem, Kija,


Rdzewieją (jak ktoś już wspomniał). A przynajmniej roczniki w moim budżecie.

KurzynMati napisał(a):Ford Focus,


Co takiego jest w tym aucie, że go tak wszyscy polecają? Spalanie i przyspieszenie bez szału, blacha też. Wiem, rekompensuje dobrym (ale drogim) zawieszeniem. A jak tam jest z regulacją luzu? Nie trzeba tam wymieniać tych szklanek czy jak to się tam nazywa?
Skoro dobry to czemu tak rzadko jest na taksach? Źle znosi LPG? Sporo osób twierdzi, że wręcz przeciwnie. Stare Toyoty niby też do LPG się nie nadają, a na taksówkach ich więcej niż fordów (z moich obserwacji przynajmniej).

KurzynMati napisał(a):Signum


Nic nie wiem o tym modelu, ale jak sensowne 1.8/122 KM się trafi...

KurzynMati napisał(a):1.6 mpi, Vw je olej.


Każdy silnik i auto ma swoje przypadłości, ale serio jak na pierwsze auto w tym budżecie nudny VAG wydaje się jednym z rozsądniejszych wyborów (jak nie najrozsądniejszym).
luke88
Nowicjusz
 
Posty: 46

09 Wrz 2019, 23:23

Pionek napisał(a):to teraz za co: zarejestrujesz, ubezpieczysz, zrobisz serwis olejowy, może i rozrząd warto wymienić, może jakieś klocki, to min. musisz mieć kolejne 2 tys zł, no to pytanie masz 10 tys czy 13-14?


Pionek napisał(a):Zastanawiam się


Za dużo główkujesz. Odpowiedzi masz we wcześniejszych postach, wliczając w to pierwszy, w którym jest opisany budżet (z podziałem wydatków), ale wpierw trzeba czytać. Mam nadzieję, że to Twój ostatni post w tym temacie. I dzięki za fatygę :-).
luke88
Nowicjusz
 
Posty: 46

10 Wrz 2019, 09:53

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - klima, którą ostatnio czyszczono + nowy pasek rozrządu, raczej dość zadbane autko.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - dwóch właścicieli i to do siebie zaufanych.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tylko musiałbyś dopłacić i coś zrobić z rdzą, ale poza tym nie ma większych problemów.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - pierwszy właściciel, nieduży przebieg i z wyglądu dość zadbana.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

10 Wrz 2019, 11:20

Czy do Ciebie chłopie nie docierają treści ostrzeżeń? Polujesz na bana? nawrzucałeś tu typowych gniotów które są do mocnych inwestycji, 206 na start belka do roboty już nie wspomnę o reszcie, C2 to łup, a Ibizę to w ogóle przemilczę
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Wrz 2019, 11:59

Marcel zaraz stwierdzisz że się uwziąłem na Ciebie ale jak sam widzisz kolejny moderator zwraca Ci uwagę więc wyciągnij wnioski co do swoich postów i dostajesz kolejne ostrzeżenie..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Wrz 2019, 12:10

Nie rozumiem czemu dla was to szroty, nie potraficie tego uzasadnić. Czemu to C2 to łup? Co jest nie tak z tą Ibizą? Kao nie dał warna, a Ty już tak, ale oczywiście się nie uwziąłeś. Nie wiadomo o co wam chodzi, sprawne auto to gniot, a rdzawa Mazda 6 jest już okej bez konkretnego powodu.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

10 Wrz 2019, 12:30

Bo jesteś następna osobą która klepie byle jakie posty żeby tylko wygrać bony z allegro i jak skończy się konkurs to zapewne przestaniecie się udzielać na forum..

Marcel2727 napisał(a):a rdzawa Mazda 6 jest już okej bez konkretnego powod


A ktoś tu wspominał o Mazdzie? A Ibiza nie ma rdzy? Cały przód w innym odcieniu więc bankowo była uderzona a teraz rdzewieje a tył? Tył wygląda jakby z Wisły wyjechał.. I co z tego że pierwszy właściciel..

206 też widać że po przejściach i tak jak Kao wspomniał widać gołym okiem że tylna belka jest już wyrąbana a sprzedający nawet o tym nie wspomniał.. Do tego sportowe zegary.. to normalne zegary z 206 1.6 tyle że są założone białe tarcze..

C2 nie wiem co tutaj Kao miał na myśli że gniot więc niech dopowie ale od siebie dodam że auto od handlarza (kolejne auto na forum z Krakowa i zdjęcia robione w tym samym miejscu) i podejrzewam że nie ma papierów ma ogarniętą klimę i zrobiony rozrząd więc to tylko na słowo..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Wrz 2019, 12:53

Chodziło mi o całokształt tego auta a nie konkretnie o ten egzemplarz, Marcel jeżeli mówisz nam tu ze nie widzisz nic niepokojącego w takim 206 a tym bardziej w ibizie to sie po prostu nie znasz i nie masz do tego ani oka ani kreatywności. Daleko Ci do poziomu aby komuś cos doradzać więc daj sobie spokój a jak chcesz uczęszczać na forum to uważnie czytaj tematy i obserwuj. To nie paskownica.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

10 Wrz 2019, 13:31

Gucio prawda, mam 7(?) miejsce i musiałbym z takich komentarzy nawalić w cholerę i już dawno bym dostał za jakiegoś bana - jak dla mnie to pusty argument do dawania ostrzeżeń, zrezygnowałbym nawet, żeby po logowaniu mi to nie wyskakiwało, bo jest to bardzo upierdliwe. Peugeot przyznaje, mój błąd. Ibizie trzeba było się dłużej przyjrzeć, a maska jest bardziej matowa, reszta metaliczna.

Reszty ostrzeżeń w ogóle nie rozumiem, założyłem wątek, gdzie chciałem w miarę tani automat, przyznaję że podałem cenę niemożliwą w której można znaleźć co najwyżej uszkodzonego kapcia, ale potem pisałem, że chce ją zwiększyć - ale nie, trzeba dać warna, wykasujcie mnie z tego konkursu jak nie mam prawa się przez to o cokolwiek zapytać. Chciałem zwiększyć kwotę, ale nie, spadówka.

Kolejny warn za mazdę 6, tymczasem:
http://moto.pl/MotoPL/56,88389,19734764 ... chody.html
[link do autocentrum.pl wygasł]
https://autokult.pl/28005,koroduja-mimo ... t-wczesnie

Ale nie, nie znasz się i warn, forum co innego i internet co innego, powiesz że mazda 6 rdzewieje to się po prostu nie znasz, bo Barol to auto bardzo lubi co sam zaznaczył w swoim poście. Pomijając już bardzo wygodną treść ostrzeżeń "pisze bzdury" i można w zasadzie od tak dać ostrzeżenie, uzasadnienie, które nic nie mówi, ale jest i okej :roll: A Ty użytkowniku się zastanów co napisałeś nie tak.

Poprosiłem o pomoc w szukaniu informacji, by nie pisać głupot - zero odezwania się, a z kolei pisząc czasami błędnie mam je momentalnie :o

Ale okej, ja jestem ten zły i niedobry, spoko.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020