Jakie auto marzeń do 250 tys? Proszę o radę :)

25 Cze 2021, 09:03

Dzień dobry,
Tak się zastanawiam nad zakupem auta (najlepiej nowego lub max 1-2 lata) za max 250 tys zł. Auto ma być spełnieniem marzeń :) Co byście polecili?

Założenia:
1. Auto nowe lub max 1-2 lata
2. Mam 250 tys brutto na to
3. Mam 45 lat i interesuję się motoryzacją (dzieci odchowane)
4. Aktualne auto to Lexus ES 300h (poprzednio Jeep Grand Cherokee i Mazda CX-5)
5. Ma być radość z jazdy, ale nie kosztem komfortu
6. Auto raczej benzyna niż diesel
7. Auto raczej wyższe niż niższe (suv, cross-over), ale się nie upieram
8. Raczej lubię gadżety w aucie, ale nie cierpię piano black.

Moje typy (ale nie sugerujcie się):

a. Tiguan R
b. Cupra Formentor
c. Mercedes GLB AMG
d. Audi Q5 45 benzyna
e. Porsche Macan (ale chyba nie zmieszczę się w budżecie z silnikiem powyżej 300 KM)
f. Nowy Lexus NX 450h+ (już go pokazali, ale nie znamy jeszcze cen)
g. Ewentualnie używany Lexus RX450h, ale tam jest wciąż starsza generacja hybrydy..)
h. Volvo XC60
i. BMW X3

Jak widzicie mam problem, bo z jednej strony chciałbym coś z pazurem, a z drugiej coś z maksymalnym komfortem, do którego przyzwyczaił mnie Lexus...

Z góry dziękuję za rzeczowe wskazówki :)

Pozdrawiam
kranz
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Cze 2021, 09:23

Jak masz marzenie jeździć bmw x3, audi x5 czy tiguanem to ci powiem, że miłośnik motoryzacji pełną gębą :mrgreen:

Alfa Stelvio Veloce ci się zmieści w budżecie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Cze 2021, 09:25

Hmmm...a nie psuje się ta Alfa za bardzo? Wiem, że to marka z tradycjami i nawet zdaje się teraz dają 5 lat gwarancji, ale czy warto inwestować 250tys w Alfę?
kranz
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Cze 2021, 09:27

Poczytaj sobie o osiągnięciach na polu niezawodności w ostatnich latach vw, audi, mercedesa czy bmw, które bierzesz pod uwagę a później zastanawiaj się czy w ogóle istnieje coś gorszego
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Cze 2021, 09:32

No właśnie dlatego, że bałem się awaryjności VAG-ów, skrzypienia kokpitu w Mercedesie, problemów z wysilonymi silnikami itp, to kupiłem 2 lata temu zdrowo-rozsądkowego Lexusa ES300h. Ten się na pewno nie psuje, bo po pierwsze Lexus, a po drugie hybryda, więc tam nie za bardzo ma się co zepsuć :)
...tylko po 2 latach jazdy ES300h chciałbym coś dającą większą radość z jazdy a nie tylko ekonomię i komfort Lexusa...

No i się zacząłem rozglądać więc :)
Czyli według Ciebie Alfa Stelvio Veloce powinna się sprawdzić?
kranz
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Cze 2021, 09:36

kranz napisał(a):Hmmm...a nie psuje się ta Alfa za bardzo?

Eetam troszku :D ale frajda jest :ok:

Masz lexa szukasz wrażeń to kup sobie isf fl do 150k spokojnie wyrwiesz. Masz sedana ze szperką, na fajnym wydechu zaje dźwięk, super prowadzenie no i spokój użytkowania + zerowy spadek wartości.
A co najważniejsze nie zastanawiasz się co konstruktor Twojego auta miał ma myśli uskuteczniając radosne rozwiązania na widok ktorych mechanikom opadają szczeny a Twoja kieszeń dostaje palpitacji serca :D

p.s.

Zapomniałem dodać ze masz V8 :twisted:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla 1966 rok
    Toyota Corolla jest modelem przełomowym dla marki. Nie tylko dlatego, że do dziś sprzedano ich ponad 45 milionów na przestrzeni 12 generacji, ale też dlatego, że to ten model spowodował, że Toyota stała się masowym ...

25 Cze 2021, 09:56

Jeśli chodzi o V8, to co sądzicie o nowym Mustangu GT? Warto?
kranz
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Cze 2021, 10:07

kranz napisał(a):Warto?

A co to znaczy warto?

Krążysz po skrajnie różnych autach.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Cze 2021, 10:09

...krążę po różnych autach, bo jak widać nie jestem zdecydowany i chciałbym kupić coś co da mi radość z jazdy po Lexusie ES300h

Dlatego założyłem ten post i zbieram Wasze typy :)
kranz
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Cze 2021, 10:26

Temat jest bardziej złożony niż mogłoby się wydawać.
Np. dla mnie łączenie ze sobą różnych cech aut jest bez sensu bo nic ciekawego nie można zyskać do tego silnik r4 z turbo może być szybki ale w odczuciach zwyklak chyba że jest zapakowany do jakiejś zabawki hmmm tylko wtedy zapomnij o komforcie.
Opcją jest rs3 spory piec, turbo, napęd quatro no ale wygląd nie cieszy,
V8ki fajna opcja ale też trzeba wybrać w czym to ma być. Podałeś Mustanga. Fajne auto ale nijak do komfortu auta DD o których wcześniej pisałeś.
Pojawiały się też imitacje szybkich aut typu suv q5 45 w których frajdę dają znaczki i listewki oraz śmieszne tabelki moc + sprint do 100ki.
No ale ile czasu można to przeżywać ? :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

25 Cze 2021, 10:36

No właśnie...Trudny wybór. Z Jednej strony Lexus ES300h przyzwyczaił mnie do absolutnej ciszy i super audio Mark Levinson.
Z drugiej jednak strony ES300h wyje jednak bo ma e-CVT i nie ma sensu go cisnąć, bo to hybryda.
Myślałem więc właśnie o jakimś kompromisie. Aby auto było raczej ciche (kiedy chcę), a jak chcę trochę poszaleć, to katapultuje mnie szybko do przodu.

Myślałem więc o AUDI Q5 45, Tiguanie R, czy też Cupra Formentor, bo to z jednej strony auta zdroworozsądkowe (w miarę komfortowe), ale mogące pokazać pazur jak chcemy.

Tak więc jak widzisz sam nie wiem w którą stronę się udać :)
Miotam się z myślami :)
kranz
Nowicjusz
 
Posty: 12

25 Cze 2021, 11:21

Tiguan R to fajne auto ale czy kupilbym go? Raczej nie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16195
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Cze 2021, 11:34

franccc napisał(a):Poczytaj sobie o osiągnięciach na polu niezawodności w ostatnich latach vw, audi, mercedesa czy bmw, które bierzesz pod uwagę a później zastanawiaj się czy w ogóle istnieje coś gorszego


Troszkę bzdury piszesz, ciekawe jakie wady ma silnik 45 TFSI który ogólnie powstał / ta wersja w Q5/ w marcu 2021(EA888evo4)? Ile można km zrobić przez 3 miesiące?
Patrząc w ten sposób to Alfy tez nie ma co rozpatrywać bo to jedna z najbardziej awaryjnych marek na przestrzeni lat... już nawet dowcipy krążą że z Alfą jak z Lidlem co tydzień coś nowego itd...
Poza tym autor kupuje nowe auto a nie 15 letnie.

Swoją drogą nie wiem czy bym nie wolał coś w stylu np. 3,0 V6 TFSI - lepsze brzmienie niz R4
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

25 Cze 2021, 12:22

demirbiras napisał(a):bo to jedna z najbardziej awaryjnych marek na przestrzeni lat...


dasz źródło tych rewelacji?

demirbiras napisał(a):... już nawet dowcipy krążą że z Alfą jak z Lidlem co tydzień coś nowego itd...


chyba wśród januszów w dwudziestoletnim passacie
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km

25 Cze 2021, 13:22

Też bym wolał V6 TFSI, ale budżet nie pozwoli :(
kranz
Nowicjusz
 
Posty: 12