Jakie auto rodzinne do 10.000zł, na gaz?

18 Lut 2017, 21:42

Witam
Chcę w najbliższych tygodniach zakupić auto w cenie do 10.000 zł, koniecznie na gaz, musi być dosyć duże, najlepiej minivan lub van, chociaż Suv-y też wchodzą w grę. Liczę się z tym, że na dzień dobry będę musiał włożyć ok. 2000zł na ewentualny remont. Ze względu na koszty, myślę o silniku max. do 2.0 cm/3 benzyna-gaz. Jeżdżę głównie odcinki 20-30 kilometrowe, parę razy do roku dłuższy wyjazd 400-500 km. Rocznie raczej nie robię więcej niż 6-7 tyś.km. Auto dla rodziny 3 osobowej, ale zależy mi na przestrzeni, nie chcę się gnieść z żoną i dzieckiem 3 letnim w jakiejś małej skorupie.
Na chwilę obecną myślę o :
- Kia Carnival
- Citroen C8
- Hyundai Trajet
- Subaru Forester I
- Land Rover Freelander I
- Opel Meriva I
- Citroen Xsara Picasso
Raczej skrzynia w manualu. Zależy mi też aby butla na gaz nie była umieszczona w bagażniku, tylko np. w miejscu zapasowego koła. Prosiłbym o poradę, która z podanych opcji jest godna polecenia, jaki silnik i z którego roku, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Oczywiście głównym wyznacznikiem powinny być koszty eksploatacyjne, ceny części zamiennych, spalanie, awaryjność. Nie szukam auta zrywnego, szybkiego, dynamicznego, jeżdżę bardzo spokojnie. Bardzo bym prosił o poradę w wyborze jakiegoś Vana lub Minivana, ewentualnie Suva, nie szukam żadnego kombi czy sedana.
Z góry dziękuję za rzeczowe sugestie.
tobiasz41
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 17 06 1999
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Nie mam

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Z grypą za kierownicą to prawie jak z alkoholem
    W okresie zimowym mamy święta i niedługo później ferie zimowe więc dużo podróżujemy i często pokonujemy długie trasy samochodem. Zmęczenie i niskie temperatury mogą wówczas sprzyjać chorobie. Przeziębienie, ...