Jakie auto wybrać na pierwszy samochód ?

Jakie auto wybrać na pierwszy samochód ?

04 Maj 2019, 17:29

:twisted: Witam serdecznie. Mam dylemat ponieważ jestem świeżo upieczony kierowca i planuje zakup auta za nieduże pieniądze. Interesuje mnie auto w LPG bądź ekonomiczny diesel do 4000zl . Głównie chodzi mi o to żeby się nie wkopać z zakupem auta przy którym nie będzie mnie stać na naprawy a czytając opinie aut spotykam się na więcej pozytywnych niż negatywnych a mimo wszystko znajomi mnie ostrzegają czy to przed zakupem Mazdy czy Alfy czy Volvo...Przeglądając ogłoszenia rozważam zakup Volvo V40 kombi 1.6 LPG 1998 rok , Alfa Romeo 156 sedan 1,6 LPG 2001 rok oraz Ford Mondeo MK3 i Renault Laguna II . Prosiłbym o pomoc co myślicie na temat wyżej wymienionych aut bądź co moglibyście mi polecić za auto żeby nie zbankrutował przy kasie u mechanika w razie potrzeby... :happy:
Mecenass92
Obserwowany

Re: Jakie auto wybrać na pierwszy samochód ?

07 Maj 2019, 12:49

Wymienione auta za 4k będą gruzami - czy to z powodu zastosowanej technologii, czy ze względu na wiek w tej cenie, albo... jedno i drugie. Najbardziej realnym będzie zakup Volvo, ale szału nie będzie.

No i jak zawsze - masz kilka tys, więc szukaj małego, prostego auta w najlepszym stanie technicznym, a nie jakiś wynalazków.
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

07 Maj 2019, 15:58

mike nie znasz się bo przecież jest tego trochę w ogloszeniach :mrgreen:

A tak na poważnie to tak jak przedmowca wspomniał każde z tych aut będzie gruzem no jedynie właśnie zostaje Volvo ale na rewelacje też bym nie liczył.

W tym budżecie najważniejszy jest stan a nie marka czy model.

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Seat Cordoba
Silnik: 1.6 75km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Maj 2019, 17:28

Barol napisał(a):mike nie znasz się bo przecież jest tego trochę w ogloszeniach
sorcia, już nie będę :oops:
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LFA - tytanowy wydech Lexus LFA - tytanowy wydech
    Supersamochód Lexusa to auto wyjątkowe w każdym calu. Wyjątkowe jest jego nadwozie z kompozytów zbrojonych włóknem węglowym. Wyjątkowy jest jego 560-konny silnik V10 o pojemności 4,8 l, który wkręca ...
    Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI Ciekawe pomysły na prezent dla niego od MINI
    MINI Folding Bike Lime to wszechstronny środek transportu stanowiący idealne połączenie stylu, designu i nowoczesności. Dzięki aluminiowej ramie, ośmiu przełożeniom oraz 20-calowym kołom jaskrawozielony składany rower jest ...

•