Jakie auto za 4-5tys?

15 Sty 2013, 23:00

Witam. Chcialbym kupic auto z instalacja LPG do 5 tysiecy, badz ciut tansze i zamontowac w nim gaz, tak by cena nie wyniosla wiecej niz 6 tysiecy. Chcialbym aby egzemplarz wyroznial sie dobra (jak na ta cene) karoseria (zeby nie gnila) i byl tani w eksploatacji oraz byl ekonomiczny :). Samochod ma sluzyc do dojazdu do pracy (odleglosc 20km). Moje wymagania:
- chcialbym aby byl conajmniej z 98r ale to nie jest priorytet
- mysle ze moc 90-100km bedzie optymalna
- tania eksploatacja
- niegnijaca karoseria
- niedrogie i latwo dostepne czesci
- dobry, nieawaryjny silnik
Auta o ktorych myslalem to (linki sa przypadkowe, chodzi o pokazanie modelu auta):
1. honda civic -> [link do oferty na Allegro wygasł]
2. honda civic -> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] (jaka jest roznica miedzy tymi modelami, w koncu ten sam rocznik)
3. citroen xsara -> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
4. Fiat Brava, Bravo, Punto II -> czy one nie sa awaryjne, tyle zlych opinii slyszalem o fiacie
5. Renault Megane
6. Opel Astra 2 -> wiem, ze ciezko bedzie znalezc dobry egzemplarz za ta cene ale jesli sie oplaca to moglbym sie zastanowic

Generalnie nie mysle nawet o jakims VW, AUDI, BMW bo wiem, ze za ta cene ciezko cos kupic dobrego, dlatego wlasnie myslalem o tanszych markach, takich jak citroen, honda, fiat. Tylko jak wlasnie z karoseria, silnikami, czesciami jest w tych autach. Bede wdzieczny za jakakolwiek pomoc, poniewaz jestem kompletnym laikiem w tej dziedzinie.
savka
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

15 Sty 2013, 23:08

To Civica sobie odpuść bo silniki są średnie do gazu a blacha szybko leci.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Sty 2013, 23:12

No a wlasnie najbardziej mi przypadl do gustu civic. Kolega ma ale starszy model o tych w/w. Strasznie malo mu pali. Przy spokojnej jezdzie w trasie z 7l gazu mu spali, dlatego wlasnie o nim pomyslalem. Tyle jest tych aut, ze nie wiem ktore szukac, aby spelnily moje kryteria.

EDIT:
A ktore auto, badz ktory silnik jest dobrze przystosowany pod LPG?
savka
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Nie mam

16 Sty 2013, 08:44

Fiat zazwyczaj dobrze znosi lpg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

16 Sty 2013, 09:32

Silniki z grupy VW dobrze znoszą, tylko że do oszczędnych nie należą :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Sty 2013, 12:01

Ja bym tam z tych polecił citroena xare bo ten samochód ma blachę w ocynku,dużo miejsca w środku duży bagażnik a specyficzne prowadzenie poprostu przyjemnie miękkie i pewne bo civic to jest strasznie twardy a co do blachy bywa różnie silnik 1.4 is jedynie przyśpiesza naprawdę ładnie do 3 biegu bo piątka to jest nadbieg praktycznie brak dynamiki to auto dla tych co lubią wysoko kręcić silnikiem ale wtedy też civic spali dość dużo ,bo normalnie jadąc 110 km/h to spali w trasie 6.5 mniej jak 6 bardzo ciężko uzyskać nawet przy 80 km/h w mieście 8/9 a na gazie trzeba dodać 1 litr więcej .Ja bym tam nie polecał żadnego vw golfa czy civica 6 g bardzo trudno dorwać coś niewyjeżdzonego a blacharsko słabo to są auta których właściciele twierdzą że są to wozidła czyli coś niezniszczalnego i serwisowanie można pominąć taka prawda.Ja bym brał pod uwagę tylko auta francuskie i fiaty z reguły są w dużo lepszym stanie i znacznie łatwiej dorwać coś bezwypadkowego niż inny markowy sprzęt. Nie wiem dlaczego jak mowa o czymś bezawaryjnym to zaraz wszystkim przychodzi na myśl audi i vw według mnie to są buble i najbardziej zajechane auta bo u każdego mechanika na placu w większiszoci tego tam pełno.
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 337
Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyprzedzanie na czas
    Wyprzedzanie, szczególnie, gdy jest związane ze zmianą pasa ruchu na pas o przeciwnym kierunku, jest niebezpiecznym manewrem. Jeśli dodamy do tego pośpiech i zimowe warunki pogodowe, to otrzymamy okoliczności, które ...