Jakie konsekwencje...?

20 Sie 2006, 21:23

winę ponosi włączający się do ruchu.tak mówią o tym przepisy choć niewykluczone że obaj dostaną mandaty.
pozdro 8)
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam

12 Lis 2006, 16:08

arek_89 napisał(a):Witam,
Chciałem się dowiedzieć nie typowej rzeczy, a mianowicie jakie konsekwencje ponosi kierowca, który przy kontroli nie posiada prawa jazdy i nie tylko przy kontroli ale i wogóle nie posiada tego dokumentu (bo na przykład jeszcze nie robił prawka)? I czy ma jakieś znaczenie, że taki kierowca jest pełnoletni lub nie? Proszę o odpowiedzi na to nietypowe pytanie, bo jestem ciekawy, i nawet nie mam pojęcia co takiemu kierowcy grozi
Pozdrawiam.

Jest tak:
- mandat 500 zł (jeśli masz ukończone 17 lat),
- jeśli nie masz 17 lat, to wniosek do Sądu dla Nieletnich
- co do holowania auta, to nie jest tak, że auto zawsze sie holuje, bo masz możliwość sprowadzić na miejsce kogoś z uprawnieniami
szczuplik
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Miejscowość: małopolska

12 Lis 2006, 17:37

Mhm, czyli w moim przypadku tylko 500 zł, to nie tak tragicznie :lol: 8)
Pozdro.
arek_89
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 903
Miejscowość: Małopolska

12 Lis 2006, 21:21

co do holowania auta, to nie jest tak, że auto zawsze sie holuje, bo masz możliwość sprowadzić na miejsce kogoś z uprawnieniami

hmm..... zależy to wyłącznie od władzy :wink:
Nie ma głupich pytań tylko są głupie odpowiedzi
grzestv
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 754
Miejscowość: okolice Warszawy
Auto: nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Elektryczna Toyota C-HR i model IZOA
    Toyota zaprezentowała na targach Auto Shanghai 2019 dwa nowe modele elektryczne. Nowa Toyota C-HR oraz spokrewniony z nią model IZOA to pierwsze samochody elektryczne na baterie Toyoty, które zadebiutują w Chinach. ...
    Auto Nostalgia 2013 / relacja
    III edycja Targów Pojazdów Zabytkowych pod nazwą Auto Nostalgia już za nami. Większość z nas mogła przenieść się do czasów swojego dzieciństwa i podziwiać kultowe pojazdy z przeszłości. Przygotowaliśmy ...