Jakie macie doświadczenia za łancuchami na koła?

Jakie macie doświadczenia za łancuchami na koła?

15 Maj 2017, 17:39

Ciekaw jestem jakie macie doświadczenia w użytkowaniu łańcuchów. Ja osobiście dwa razy zakładałem łańcuchy w zimie jak byłem w górach, a tak poza tym nie miałem więcej z nimi styczności.
Musze przyznać że pomogły na krótkim odcinku gdzie było dosyć stromo i bez nich bym nie wjechał.

Pamiętam iż samo zakładanie nie było jakoś skomplikowane jak łańcuch się nie poplątał wcześniej, tylko trzeba po założeniu przejechać kawałek i sprawdzić napięcie łańcucha i ewentualnie trochę mocniej napiąć.

Widziałem ostatnio, że są takie ala łańcuchy z tworzywa które zakłada się na koło i zapina na zatrzaski. Pytanie czy są one skuteczniejsze od takich zwykłych łańcuchów i czy łatwiej się je zakłada?

Aha sam nie widziałem, ale znajomy mi powiedział że czasem w off roadzie zakładają łańcuchy i to trochę pomaga.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Jakie macie doświadczenia za łancuchami na koła?

24 Lip 2018, 10:23

Ja jedyne doświadczenie jakie miałem z łancuchami to montowałem je z Bacą pod zakopanym na jego ciągnik którym wyciągał mnie z zaspy bo się zakopałem :D
OptimusPrime
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 28 08 2011
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Ford Focus St

31 Lip 2018, 19:03

Kacper napisał(a):są takie ala łańcuchy z tworzywa które zakłada się na koło i zapina na zatrzaski. Pytanie czy są one skuteczniejsze od takich zwykłych łańcuchów i czy łatwiej się je zakłada?
Takie łańcuchy to wygoda i szybkość zakładania raz miałem z nimi styczność jak pewna Kobieta będąc w górach poprosiła o pomoc w założeniu ich a była tylko z Córką więc pomogłem nie znając tego rodzaju rozwiązania wcześniej zajęło mi to około 8 min. z przeczytaniem instrukcji :) Bezpieczne są dla alusów i mają samonapinacze przynajmniej te co zakładałem takie były. Cena też była :shock:
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

31 Sty 2019, 16:16

Fajnie poznać takie opinie, bo właśnie wyjeżdżam ze znajomymi i podpowiedzieli żeby zabrać łańcuchy. Lecz byłem dość sceptyczny bo bałem się o felgi. :D Może ma ktoś jakieś doświadczenie :?: żeby coś polecić bo znalazłem nawet niedrogie na http://okazje.forumsamochodowe.pl/kateg ... -sniegowe/. Jednak wolę się dopytać, bo wcześniej nie miałem styczności, a w sumie jak nie mi to może komuś w rodzinie się przydadzą.
kamilbaleja
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak samochody widzą nocą? Jak samochody widzą nocą?
    Podróżując po zmroku, baczniej wytężamy wzrok. Szczególnie jazda poza miastem szybko staje się w takich warunkach męcząca. Stopniowo obniża się koncentracja kierowcy i pojawia się senność. Wspaniale, gdyby samochód ...
    Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdź ciśnienie w oponach! Przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdź ciśnienie w oponach!
    Zbliżają się wakacje kiedy to częściej podróżujemy z rodziną wypoczywając poza domem. Przed dłuższą podróżą trzeba pamiętać o wielu sprawach, ale na pewno nie należy lekceważyć kontroli ciśnienia w oponach – ...

•