Jakiego vana kupic

19 Mar 2012, 23:20

witam
bylem ostatnio ogladac peugeota 807 2.2 hdi i mialem okazje sie rowniez przejechac i wrazenia sa znakomite ale wiem ze to auto nie jest idealnie a ja potrzebuje vana lub terenowki 5d mało awaryjnego a najlepiej bezawaryjnego i duzego . Kireuje moje pytanie do ludzi co znaja trochę ten segment aut . podam swoje propozycje aut ale jezeli ktos ma inne niech napisze , napewno przemyśle. Pozdrawiam
-Renault Grand Espace IV (2.2dci/3.0dci /3.5+lpg)
-Peugeot 807/citroen c8/lancia phedra/fiat ulysse (2.0 hdi/2.2hdi )
-volkswagen sharan/seat alhambra/ford galaxy mk2 (1.9tdi)
- renault vel satis (2.2dci /3.0dci /3.5+lpg)
-mitsubishi pajero 3.2did
-mercedes ml 2.7cdi / 3.2 +lpg
chciałbym aby auto bylo bogato wyposazone i dynamiczne a jednoczescnie nie zbyd paliwozerne . cena to ok.16 tys
traker007
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: poznan

20 Mar 2012, 08:39

W tej cenie z wyżej podanych dostaniesz tylko Sharana/Galaxy/Alhambrę i Vel Satisa z początku produkcji, do reszty trzeba trochę dołożyć.
Według mnie najlepszym wyborem jeśli szukasz vana byłby Voyager, bardzo komfortowy, tani i pojemny.
Swoją drogą nie dziwię się, że od pół roku co chwila zakładasz tematy co kupić skoro szukasz wśród najtańszych sztrucli(nie chodzi o kwotę tylko sam fakt szukania np. ML za 16tys. zł czy Pajero albo 807), zakładam, że będziesz tym woził rodzinę, chcesz ryzykować ich bezpieczeństwem?
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

20 Mar 2012, 09:07

Wiesz, "terenówki" mają wiele zalet, ale ekonomika i przestronność to nie są ich szczególne zalety. A tak jak już napisano, PIII lub ML za 16 tyś...
mstrucz
Aktywny
 
Posty: 354
Miejscowość: Gdynia

20 Mar 2012, 10:20

Moim zdaniem te wszystkie tematy to podpucha.Co chwile inne wymagania i inne auta.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Mar 2012, 13:37

lbytematy to nie zadna podpucha. ! chce dla ojca dobre auto które bedzie rownie bezpieczne na nawierzchni sliskiej jak i suchej. W kregu moich znajomych kazdy auto wymienia tylko nie moj ojciec a wiadomo rok dluzej nubira to coraz mniejsza cena. Chciałbym auto za max. 16 tys wiecej nie ma. Szukam i w rozbitych czyli ML i PIII oraz tych jezdzacych na codziennie (kombi /van ) my family jest 5 osobowa i 1 czlonek ma fotelki dzieciecy co sprawia ze w moim aktualnym aucie nie ma zbyt wiele miejsca a do tego bakaznik tez nie jest zbyt przepastny. Tematy któe zakładam to po aby dowiedziec sie w praktyce jak to wyglada poza tym tematy sa sugerowane autami ktore podobaja sie mojemu tacie . U mnie w rodzinie kazdy ma po 2 auta my mamy 1 do codziennego uzytku w miescie i w weekend czasem na wyjazdy. Kazdy ma 4x4 (freelander/passat 4motion/frontera/q7) kazdym autem ja jezdzilem i moj tata i mowi ze wszystkimi sie jezdzi pewniej tylko nie nubira. Pytam sie o francuza bo znajomy z komisu ma za 16 tys 807 troche ztyraną ( kluczyk rozwalony/boczek od kierowcy ma rozwalone zaczepy i podczas jazdy telepie o drzwi / skóra na fotelach wytarta.) i auta sa sugerowane portalami otomoto / motoallego/ mobile oraz dyskusja z kumplami z komisu . Auta typu megane 1 / focus i te mniejsze kombi nie wchodza w gre gdyz sa z pulki nubiry (wymiary /wnetrze /bagaznik). Moimi faworytami sa niemieckie kombi czyli audi a6 c5 oraz mb w210 kombi francuskie vany peugeot 807... /francuskia mieszanka vana z limuzyna vel satis. Mysle jeszcze nad t4 multivan ale chyba nie. Tata chciałby miec auto w ok. 2000r ale jak macie np. w124 kombi w jakies fajnej wersji to mozna pokazac zastaowimy sie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH FORUMOWICZOW I ZYCZE SZEROKOSCI I UDANEGO ZAKUPU AUTA.
traker007
Początkujący
 
Posty: 100
Miejscowość: poznan

20 Mar 2012, 21:02

Kolego vanem po terenie się nie jezdzi , wiec na codzień z napedem przednim wystarczy,
mają ciężki przód i nawet na sliskim w dobrych butach można żwawo posuwać i ruszać bez problemu
polecam Eurovana I , lub II -myśle o tych z grupy PSA -tyle że cieżko w tych pieniądzach trafic dobry eglemplarz który nie ma w kościach 200-250 tkm,
za dużo autostrad w Europie a to auta sprzed kryzysu
a niektóre z 2000r mają nawet po 300-400 i póżniej te po liftingu w naszych komisach maja 213tys :mrgreen:
vany z grupy VW/seat/Ford tez juz zdazyły okrażyć Ziemię pare razy

uwaga - kłopoty z wyjęciem wtryskiwaczy w siln. 2.2 HDI -czasem głowica potrzebna :shock:

duży terenowy czy suv lubi dużo siana bo opory wieksze :?
polecam też C5, 406 kombi , natomiast przy vel satisie byłbym ostrożny
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna