Jakiej marki akumulator?

10 Sty 2023, 14:39

Rokiko napisał(a):
Slovianin napisał(a):Niestety kamper jst obecni poza moim zasięgiem
My piszemy o akumulatorach a nie o kamperach czy ich kupnie :wink:

Wiem, że o akumulatorach ale pomarzyć przy okazji nigdy nie zaszkodzi! :)
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

10 Sty 2023, 17:21

Możecie polecić Akumulator Yuasa YBX5075? . Miał już ktoś taki aku lub podobny? Jak długo trzymają takie akumulatory, czy warto kupić
Papus
Nowicjusz
 
Posty: 12

10 Sty 2023, 19:47

Ta marka akumulatorów ogólnie ma dobre opinie. Akumulatory Yuasa montowane są w samochodach takich jak Toyota, honda, Mazda na pierwszy montaż i dosyć długo wytrzymują.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

16 Sty 2023, 18:55

a można ją jakoś zestawić z polskimi producentami akumulatorów?
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

16 Sty 2023, 19:07

Slovianin napisał(a):a można ją jakoś zestawić z polskimi producentami akumulatorów?
Chyba nie ma sensu, ja nie spotkałem się z polską marką której akumulatory były by tak "żywotne" no może raz mi wytrzymała Centra Futura 6 lat (piszę tu o latach po 2010 roku).

Znajomy kupił do Hondy jak dobrze pamiętam Bosch to po trzech latach trzeba było wymienić nie wiem jak teraz ale oryginalny w Civicu miał 7 lat.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9765
Zdjęcia: 34

17 Sty 2023, 17:29

Zastanawia mnie wobec tego co można zrobić aby nasze PL akumulatory miały podobne standardy. Przecież rodzimi producenci są już tyle lat na rynku więc doświadczenie jest. Z drugiej strony nie demonizowałbym ich tak bardzo..
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

11 Maj 2023, 08:08

Ja rok temu kupiłem Tuborg i póki co jestem zadowolony, ani razu nie wyciągałem do ładowania, w zimę ładnie kręcił.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Paź 2023, 16:19

Slovianinie, zacząłem się interesować akumulatorami, Centra już dawno jest także pod nazwą EXIDE, została już dawno przejęta przez jakąś korporację, natomiast są 3 firmy czysto polskie,i ich akumulatory to bardzo wysoka półka, JENOX GOLD, AUTOPART GOLD oraz ZAP SCHNEIDER SILVER, trafiłeś w aku rewelacyjne, ja właśnie będę kupował teraz, wybór padł na Jenoxa Golda oglądnąłem testy, akumulatory ciężkie, czyli solidne, bardzo wolno się rozładowują oraz mają świetne prądy rozruchowe.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

05 Paź 2023, 12:05

EXIDE, to goowno jakich malo !

Bralbym Yuasa


:wink:
AndySL
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 3
Paliwo: Inne