Jakiej marki akumulator?

12 Kwi 2021, 16:38

no i tak zrobię dzięki. Głęboko wierzę, że da radę i dłużnej! :P
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

06 Gru 2022, 18:07

Hej. Nie chce nowego wątku otwierać. Czy wśród Was jest ktoś kto ma jakieś wyrobione zdanie o tych nowych Jenox Goldach? Trochę czasu minęło od ich wprowadzenia i zastanawiam się jak tam się one mają w praktyce. Dzięki!
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

06 Gru 2022, 18:25

Slovianin napisał(a):Czy wśród Was jest ktoś kto ma jakieś wyrobione zdanie o tych nowych Jenox Goldach?
A Tobie jak on się sprawdza? Miałeś go od brata czyżby już było po nim :mrgreen: minął rok i pytasz o to samo ponownie więc chyba nie najlepiej z nimi :D
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

08 Gru 2022, 08:21

Rokiko napisał(a):
Slovianin napisał(a):Czy wśród Was jest ktoś kto ma jakieś wyrobione zdanie o tych nowych Jenox Goldach?
A Tobie jak on się sprawdza? Miałeś go od brata czyżby już było po nim :mrgreen: minął rok i pytasz o to samo ponownie więc chyba nie najlepiej z nimi :D


Bardziej z ciekawości zapytałem o te nowe GOLDy (nowa generacja) bo ja mam jeszcze tę starszą serię jak dobrze sprawdzałem i to o nią pytałem na "dzień dobry" :) zastanawiam się jaka jest różnica i czy ktoś ma już jakąś konstruktywną. Mój spisuje się bardzo dobrze - dziękuję :)
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

08 Gru 2022, 10:38

Ogólnie z Jenox'em było trochę niespodzianek i jak już bym miał wybierać to wolę Centrę ale tą z linii Futura będzie minimalnie droższa ale na pewno lepiej się sprawdzi.

Nie wiem czy czytałeś opinie w internecie o akumulatorach Jenox? Jak nie to w skrócie Ci napiszę że większość pozytywnych opinii jest pisanych przez użytkowników na forach z kilkoma postami których najczęściej je polecają (najczęściej piszą tylko o tych akumulatorach), a Ci którzy mają dłuższy staż na danym forum mają zupełnie odmienne zdanie :wink: to raczej nie zbieg okoliczności, a po prostu konta zakładane pod promocję tego produktu które nie mają zupełnie związku z jakością i faktycznymi opiniami z użytkowania takiego akumulatora. W pierwszej chwili zwykła osoba szukająca opinii trafiając na taką stronę może tego nie zauważyć ale przeglądając kilka rożnych serwisów możemy to dostrzec bez większego problemu.

Podsumowując, warto zawsze zwrócić uwagę na ilość postów danego użytkownika jeżeli patrzymy na opinie na forach i takie których autor napisał kilka lub kilkadziesiąt postów brać z przymrużeniem oka. Bardziej realne będą te których autor napisał np. kilkaset lub więcej postów i nie wypowiadał się tylko o tej jednej rzeczy. Tyle wynika z moich obserwacji więc warto o tym pamiętać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

12 Gru 2022, 13:02

Czytałem i jakieś swoje zdanie też mam ale w sumie dotyczy to każdej branży czy produktu. Pracowałem kiedyś w serwisie komputerowym i dla odmiany ten co miał najwięcej postów cisnął tylko jednego producenta. Nie mniej jednak najczęściej wszystko wychodziło w praniu jak składałem komputer dla klienta :)
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

12 Gru 2022, 16:57

Slovianin napisał(a):Pracowałem kiedyś w serwisie komputerowym i dla odmiany ten co miał najwięcej postów cisnął tylko jednego producenta
Są i tacy, a raczej byli też się spotkałem. Jednak trafić na taka historię w porównaniu z tą którą opisałem to jak 1 do przynajmniej 10 tyś. :)
Slovianin napisał(a):Nie mniej jednak najczęściej wszystko wychodziło w praniu jak składałem komputer dla klienta
Tak jest najlepiej ale zwykły użytkownik nie sprawdzi danej rzeczy w taki sposób i musi polegać na opiniach (nie tylko tych z internetu) i własnych doświadczeniach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

12 Gru 2022, 17:08

Rokiko napisał(a):
Slovianin napisał(a):Pracowałem kiedyś w serwisie komputerowym i dla odmiany ten co miał najwięcej postów cisnął tylko jednego producenta
Są i tacy, a raczej byli też się spotkałem. Jednak trafić na taka historię w porównaniu z tą którą opisałem to jak 1 do przynajmniej 10 tyś. :)
Slovianin napisał(a):Nie mniej jednak najczęściej wszystko wychodziło w praniu jak składałem komputer dla klienta
Tak jest najlepiej ale zwykły użytkownik nie sprawdzi danej rzeczy w taki sposób i musi polegać na opiniach (nie tylko tych z internetu) i własnych doświadczeniach.


Strach pomyśleć co to było jak nie było Internetu :lol: :lol:
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

13 Gru 2022, 09:43

Slovianin napisał(a):Strach pomyśleć co to było jak nie było Internetu
Kiedyś nie było i żyliśmy :wink: ale nie było też tak różnorodnej oferty i człowiek orientował się co lepsze, a co gorsze.

Tu jeszcze dodam, że nie zależnie od marki akumulatora ważne jest jego przechowywanie przed kupnem, dlatego uważam że najlepiej szukać takich do pół orku od daty produkcji.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

13 Gru 2022, 16:19

a jak spotkałeś się z przebijaniem daty produkcji na aku? można to jakoś wyłapać?
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

13 Gru 2022, 16:48

Nie spotkałem się jeszcze z akumulatorem który by miła przebitą datę produkcji, raczej kupują w sprawdzonych sklepach. Co do samej daty nie tak łatwo ją odczytać bo co marka akumulatora to inny jej kod i trzeba wiedzieć czego szukać :wink: Nie jest tak prosto jak w przypadku daty na oponach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

02 Sty 2023, 02:27

Przebijanie daty produkcji to już chyba raczej przeżytek. Żaden szanujący się dystrybutor/sprzedawca tego nie zrobi. Więcej szkody niż pożytku.

Co do opinii, to prawda jest taka, że ludzie znacznie chętniej dzielą się opiniami negatywnymi niż pozytywnymi. Ktoś kto się wkurzy ma dodatkową motywację by obrobić tyłek producentowi, zadowolony użytkownik znacznie rzadziej to robi. Jenox ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o akumulatory do dużych maszyn, typu maszyny rolnicze czy kampery. Kiedyś byłą to marka akumulatorów 'marketowych" czyli tych słabej jakości ale aktualnie to jest zupełnie inna firma i inna jakość produktów. Niestety fama wciąż się za nimi ciągnie. Uważam że dobrym argumentem za wyborem tych produktów jest fakt, że jest to polska marka... centra już chyba od dawna nie jest polska, to amerykański kapitał ale mogę się mylić. Obie firmy mają jednak swoje fabryki w Polsce i tutaj produkują, co za tym idzie wspierają pl gospodarkę.
Korek88
Nowicjusz
 
Posty: 3

02 Sty 2023, 08:58

Korek88 napisał(a):Jenox ma bardzo dobre opinie jeśli chodzi o akumulatory do dużych maszyn, typu maszyny rolnicze czy kampery
Tyle, że to będzie inna linia produkcyjna i jeżeli faktycznie tak jest to jakość akumulatorów do samochodów osobowych nie musi się równać tej do kamperów i dużych maszyn.
Korek88 napisał(a):Co do opinii, to prawda jest taka, że ludzie znacznie chętniej dzielą się opiniami negatywnymi niż pozytywnymi.
Tu, masz rację. Problem też jest inny bo sporo opinii negatywnych dziwnym trafem często ginie ze stron internetowych, a pozytywnymi to inna bajka :) ogólnie warto poczytać, popytać ale wszytko brać z przymrużeniem oka.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

05 Sty 2023, 16:29

Co do jenoxów w kamperach to również trafiłem na wiele pozytywnych opinii i pokusiłem się nawet o podpytanie sąsiada, który jeszcze w ubiegłym roku prowadził wypożyczalnię tego typu pojazdów. Potwierdził, że zdecydowana większość jego floty była na tych bateriach i nie miał z tym żadnych problemów. Niestety kamper jst obecni poza moim zasięgiem :(
Slovianin
Nowicjusz
 
Posty: 16
Zdjęcia: 0

06 Sty 2023, 11:23

Slovianin napisał(a):Niestety kamper jst obecni poza moim zasięgiem
My piszemy o akumulatorach a nie o kamperach czy ich kupnie :wink:

Sam akumulator to połowa sukcesu bo drugą jest sprawny układ ładowania w samochodzie. Jest naprawdę sporo składowych na to ile nam taki akumulator przeżyje.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34