Jakość markowych części

Jakość markowych części

20 Sie 2011, 01:36

Możecie mi powiedzieć czy warto jeszcze uporczywie trzymać się cześci zamiennych markowych i znanych producentów..? Zauważyłem bowiem,że ich jakość już niewiele sie różni od tych trochę tańszych masowych klamotów...
W ostatnich 2 latach naciąłem się już kilka razy.Wymieniłem już 2 termostaty Wahlera (oba puszczały po kilku miesiącach,teraz kupiłem jakiś Vernet),komplet świec NGK na których auto zrobiło 2 kilometry,bo tak przebierało że nie można było tego znieść (na starych świecach ok i na nowych GM też ok).Największy zaś problem,to wymienione przeze mnie kompletne sprzegło LUK-a rok temu.Po 14 tys muszę je znowu zdemontować ,bo głośno szumi łożysko oporowe... a jak zkładałem je i wyjąłem z kartonu,to się dziwiłem bo na tarczy i docisku były wytłoczenia SACHS i Valeo.
Nie mogę sie oprzeć wrażeniu,że jakość części znanych producentów,nie jest już taka jak kiedyś.Produkcja w Chinach wyłazi jednak bokiem... Jak rozmawiam ze znajomymi,to rownież mają podobne podejrzenia.
Macie jakieś przykłady potwierdzające tę regułę,a może jest całkiem odwrotnie..?
Jak jest faktycznie?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Jakośc markowych części

20 Sie 2011, 08:37

artur73 napisał(a):.Produkcja w Chinach wyłazi jednak bokiem...

Niestety ale tak... :( Tanio i byle jak...
artur73 napisał(a):Macie jakieś przykłady potwierdzające tę regułę,a może jest całkiem odwrotnie..?

Nie wiem jakiej f-my ale drązek kierowniczy zamontowany do T4 i po przejechaniu ok.200m :!: :!: w celu ustawienia zbieznosci-do wymiany/luz/ :!: :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2014

Re: Jakośc markowych części

20 Sie 2011, 14:06

Zaczynam podejrzewać, że to celowa polityka. W końcu lepiej jeżeli klient kupi dwa razy, niż raz. Prawda?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Re: Jakość markowych części

01 Wrz 2011, 09:05

Może był po prostu wadliwy i dlatego tak się stało? Moim zdaniem bardziej opłaca się inwestować w oryginalne części,ponieważ posłużą o wiele dłużej niż zamienniki. Przynajmniej tak było do tej pory u mnie.
Dabtuner
Aktywny

02 Wrz 2011, 08:16

Jeśli nie ogranicza Cię zbyt bardzo kasa to kupuj markowe części.
TopRider
Nowicjusz

Auto: Volkswagen Golf 3, 1.6 75KM

02 Wrz 2011, 08:38

Kiedyś robili porządne części...Dzisiaj niestety ale możliwie najtańszy materiał, możliwie najszybciej, byle wyprodukować i sprzedać najwięcej. Efekt w postaci znacznego spadku jakości oczywisty.

ofc nie mówie że wszyscy i zawsze, ale na pewno dzisiaj jakość generalnie części oryginalnych od producentów spadła i to zauważalnie
walkomazda
Początkujący

Miejscowość: Warszawa
Auto: Mazda 3, Opel Astra G
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Skoda Rapid - nowy wymiar Skody Skoda Rapid - nowy wymiar Skody
    SKODA Rapid stanowić będzie nowy wyznacznik dla wszystkich samochodów marki pod względem ponadczasowego designu oraz przestronności wnętrza. SKODA Rapid to pojazd idealnie uzupełniający dotychczasową gamę modeli, wpasowując ...
    SEAT Toledo - nowy, elegancki i nowoczesny SEAT Toledo - nowy, elegancki i nowoczesny
    Nadchodzi nowy SEAT Toledo. Dynamiczny i elegancki na zewnątrz, nowoczesny wewnątrz, napędzany wydajnymi i oszczędnymi jednostkami TSI i TDI i wyjątkowo praktyczny sedan o sportowej aparycji. Czyli potwierdzona za sprawą ...

• Re: Jakość markowych części

05 Wrz 2011, 03:37

Zawsze jak łaziłem do sklepu po część do auta,to starałem się wybierać częsć nie oryginalną lub z najwyższej półki ale dobry zamiennik.Czuję,że przestało się to sprawdzać... Jak kupowałem amorki,to np;Delphi,jak hamulcowe klocki to Raicam,jak elementy zawieszenia to Lamforder lub Febi,sprzęgła LUK-a,żarówki Tesla...Widzę,że trzeba będzie zmienić podejście,tylko co kupować do starego auta..? Oryginały? Raczej to bez sensu.Najtańszą chińszczyznę? Skoro uznany zamiennik spadł jakosciowo do poziomu najtańszej chińskiej tandety..?
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
    Silnik: 114 KM,
    Paliwo: Benzyna + LPG