Jazda bez dowodu rejestracyjnego

Jazda bez dowodu rejestracyjnego

07 Lis 2018, 19:34

Otóż kupiłam auto, zajerestrowałam go i jeździłam z dowodem tymczasowym, a teraz ważność dowodu tymczasowego się skończyła a ja nie odebrałam dowodu stałego czy w związku z nowymi przepisami czeka mnie jakaś kara,jeśli będę miała kontrolę drogową?
nwrona16
Obserwowany

Re: Jazda bez dowodu rejestracyjnego

07 Lis 2018, 19:39

Mandat za brak dokumentu
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

07 Lis 2018, 19:40

Nie, to chyba nie obowiązuje tego, jeśli już to mandat za brak dowodu. Trzeba odebrać twardy dowód i go po prostu mieć, przy kontroli nie jest już wskazany bo wszystko w Cepiku mają.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Pb/LPG i Diesel

07 Lis 2018, 19:47

gruber99 napisał(a): jeśli już to mandat za brak dowodu.
a dowód to nie dokument? Mandat jest za brak dok. nie ma znaczenia czy jest to dowód, OC, prawko. Za brak 3 mandat może być x3
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

09 Gru 2018, 18:54

Trochę namieszaliscie. Jeżeli dowód tymczasowy się skończył, to należy odebrać twardy. Jeżeli nie odebrano twardego, to nie wolno samochodem jeździć, ponieważ w świetle prawa samochód nie ma ważnego dowodu rejestracyjnego. Podczas odbierania DR w WK, podpisujemy potwierdzenie odebrania tego DR i wówczas trafia on do CEPiK-u.
Reasumując - nie odebrałaś DR twardego, a tymczasowy się skończył, więc policja nie widzi go w systemie. Widzą tylko, że tymczasowy stracił ważność. Dla policji oznacza to, że z jakichś powodów samochód nie został dopuszczony do ruchu, ponieważ z jakichś powodów nie został wydany DR. Podczas spotkania z policją poprostu jest laweta.
Natomiast od dnia 1 października 2018 nie trzeba wozić ze sobą DR i OC. Ale to nie oznacza, że nie trzeba tych dokumentów posiadać.
Jeżeli znasz się na routerach, wifi i internecie zaglądnij proszę tutaj . Dzięki.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi Innowacyjna instalacja uzdatniania wody na terenie fabryki Audi
    Audi osiągnęło kolejny etap na drodze do produkcji samochodów wolnej od wytwarzania nieczystości. W fabryce w Ingolstadt ruszyło właśnie nowe centrum zaopatrzenia zakładu w wodę przemysłową. Wykorzystując istniejącą ...
    Droga od koncepcji do samochodu Droga od koncepcji do samochodu
    Gdy samochód zjeżdża z linii produkcyjnej, jest w nim już zawarty efekt wysiłku wielu osób. Stworzenie nowego modelu to długi i kompleksowy proces, na który składają się lata doświadczenia zebrane przy ...

•