Jazda bez dowodu rejestracyjnego

Jazda bez dowodu rejestracyjnego

07 Lis 2018, 20:34

Otóż kupiłam auto, zajerestrowałam go i jeździłam z dowodem tymczasowym, a teraz ważność dowodu tymczasowego się skończyła a ja nie odebrałam dowodu stałego czy w związku z nowymi przepisami czeka mnie jakaś kara,jeśli będę miała kontrolę drogową?
nwrona16
Obserwowany

Re: Jazda bez dowodu rejestracyjnego

07 Lis 2018, 20:39

Mandat za brak dokumentu
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

07 Lis 2018, 20:40

Nie, to chyba nie obowiązuje tego, jeśli już to mandat za brak dowodu. Trzeba odebrać twardy dowód i go po prostu mieć, przy kontroli nie jest już wskazany bo wszystko w Cepiku mają.
gruber99
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 0
Auto: Sztuk 3

07 Lis 2018, 20:47

gruber99 napisał(a): jeśli już to mandat za brak dowodu.
a dowód to nie dokument? Mandat jest za brak dok. nie ma znaczenia czy jest to dowód, OC, prawko. Za brak 3 mandat może być x3
Zachęcam do wzięcia udziały w ankiecie na wybór koloru na E36 Cabrio
kolor-na-bmw-e36-cabrio-vt117044.htm
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 15
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, e36 Cabrio, ML
Silnik: 2.0 D, 2.0, 2.7

09 Gru 2018, 19:54

Trochę namieszaliscie. Jeżeli dowód tymczasowy się skończył, to należy odebrać twardy. Jeżeli nie odebrano twardego, to nie wolno samochodem jeździć, ponieważ w świetle prawa samochód nie ma ważnego dowodu rejestracyjnego. Podczas odbierania DR w WK, podpisujemy potwierdzenie odebrania tego DR i wówczas trafia on do CEPiK-u.
Reasumując - nie odebrałaś DR twardego, a tymczasowy się skończył, więc policja nie widzi go w systemie. Widzą tylko, że tymczasowy stracił ważność. Dla policji oznacza to, że z jakichś powodów samochód nie został dopuszczony do ruchu, ponieważ z jakichś powodów nie został wydany DR. Podczas spotkania z policją poprostu jest laweta.
Natomiast od dnia 1 października 2018 nie trzeba wozić ze sobą DR i OC. Ale to nie oznacza, że nie trzeba tych dokumentów posiadać.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe Lexus zrewolucjonizował oświetlenie samochodowe
    Trudno wyobrazić sobie współczesną motoryzację bez reflektorów w technologii LED czy sprytnych systemów adaptacyjnych świateł. Ale te rozwiązania nie trafiłby na nasze drogi, gdyby nie kreatywność inżynierów ...
    Zawsze zwalniaj przed skrzyżowaniem Zawsze zwalniaj przed skrzyżowaniem
    Skrzyżowania to jedne z najniebezpieczniejszych miejsc dla kierowców. Dochodzi na nich średnio rocznie do około 10 tysięcy wypadków, co stanowi ponad 30% wszystkich wypadków drogowych w Polsce(1). Wielu ...

•