Kadett e ,dziwny problem z wybryzgującym olejem

kadett e ,dziwny problem z wybryzgującym olejem

23 Gru 2010, 17:56

Witam
mam problem z kadettem E 1,8 benzyna. Mianowicie samochód zagotował mi sie 2 razy, okazało się ze jest pęknięta chłodnica no to wymieniłem chłodnice i odpalam auto i działa całkowicie normalnie jak przed przegrzaniem ale po odkręceniu korka wlewu oleju dmucha przez niego powietrze i wybryzguje się dość mocno olej. Można by powiedzieć że to uszczelka pod głowicą i ciśnienie dmucha w kanał olejowy ale ciśnienie sprężania na każdym z cylindrów jest odpowiednie, dmucha również przez rurkę od bagnetu co by mogło wskazywać na przedmuchy przez pierścienie ale jak napisalem wcześniej ciśnienie w cylindrach jest odpowiednie (11 czy tam 12 barów ). Woda do oleju nie idzie bo się masło nie robi, przejechałem sie autem i działa identycznie jak przedtem przyśpieszenie ma identyczne i wszystko jest ok, tylko dlaczego leci olej przez ten korek i dmucha przez bagnet??
pozdrawiam
tomxx92
Nowicjusz

Miejscowość: bielawa

Re: Kadett e ,dziwny problem z wybryzgującym olejem

23 Gru 2010, 18:16

tomxx92 napisał(a): tylko dlaczego leci olej przez ten korek i dmucha przez bagnet??

Sprawdz czy przypadkiem nie jest zapchana odma...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Schemat kostki ISO - podłączenie przewodów Schemat kostki ISO - podłączenie przewodów
    Jak podłączyć kostkę ISO? Zapewne sporo Was zastanawia się nad tym od czego są poszczególne piny w zespolonej kostce. Postaram się to wyjaśnić i wrzucić schemat (jest on już na forum ale ciężko go w tej chwili znaleźć) ...
    10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia 10 faktów na temat programu ogniw paliwowych Hyundaia
    Do końca 2015 roku na europejskich drogach pojawi się 250 egzemplarzy modelu Hyundai ix35 Fuel Cell napędzanego ogniwami paliwowymi. Do końca 2015 roku do europejskich klientów trafi 250 egzemplarzy modelu Hyundai ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata