Kamera cofania słaba jakość w nocy - Hyundai Kona

20 Gru 2023, 20:37

Witam wszystkich ,posiadam hyundai kona hybrid 2020 r.drażni mnie bardzo słaba jakość obrazu z kamery cofania ,ale tylko nocą ,kamera śnieży,gdy podjadę w miejsce oświetlone jest ok.W dzień jest super ,dodam że wszystko jest czyste ,oświetlenie też działa poprawnie .Może ktoś posiada taki egzemplarz i napisze jak to jest z tymi kamerami cofania ,może chodzi o podczerwień i u mnie nie działa ,proszę napiszcie co może być tego powodem,czy wszystkie kony mają kamery tak słabej jakości.
wasyl155
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mitsubishi Lancer

21 Gru 2023, 08:51

A skąd informacja, że kamera cofania ma podczerwień? Kamera jest oryginalna?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2023, 09:04

Z tego co wiem oryginalnie montowane kamery cofania nie były najlepszej jakości nie zależnie czy to była zwykła benzyna, wersja hybrydowa czy też elektryczna. Dlatego przy słabym oświetleniu możesz mieć wrażenie takiego smużenia na ekranie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

21 Gru 2023, 15:34

Witam,kamera oryginalna ,jak dzwoniłem do serwisu dopytać czy to normalny efekt w tych modelach to gostek powiedział że nikt mu takiego problemu nie zgłaszał i nigdy nie wymieniali kamery cofania w tym aucie,potem jednak zasugerował że mogła paść podczerwień,a w nocy nie pracują żeby zobaczyć.Jeśli wkładają takie syfy do aut powyżej 100 tyś zł ,to gratuluję ,na pewno zaoszczędzą kupe kasy na jakiejś marnej żaróweczce ,która by załatwiła sprawę.Jeżdziłem już wieloma autami z kamerami cofania , w nocy było całkiem dobrze ,tu w tym modelu hyundaja kona hybryd 2020 rok jest kicha.Moze ktoś napisze kto jeżdzi takim autem jak to jest u niego z tą kamerą cofania.
wasyl155
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mitsubishi Lancer

21 Gru 2023, 15:49

A możesz z ciekawości zrobić zdjęcie z ekranu multimedialnego w samochodzie w nocy podczas wrzuconego wstecznego? Załączy byś je do postu i zobaczymy jak jest z jakością :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

21 Gru 2023, 16:05

No i fajnie by było jakby znalazł się ktoś, kto ma takiego Hyundaia i napisał jaki ma obraz z kamery w nocy. Bo może faktycznie jest podczerwień uszkodzona. Możesz też profilaktycznie oddać auto do serwisu zgłaszając usterkę. Tylko najpierw trzeba się dowiedzieć, czy te kamerki mają podczerwień. Bo instrukcja nic o tym nie wspomina. Nie wspominają też nic o podczerwieni w reklamach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Gru 2023, 16:58

w załączniku dwa zdjęcia z kamery

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

wasyl155
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mitsubishi Lancer

22 Gru 2023, 10:53

Jakość przy oświetleniu nie jet też powalająca więc przypuszczam, że może to być normalne w tym drugim przypadku :(

Ja bym wysłał to zdjęcie do serwisu do osoby z którą rozmawiałeś i opisał problem. Zobaczysz co Ci odpowiedzą. Samochód na gwarancji więc możesz próbować :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

22 Gru 2023, 17:29

Dzięki,tak zrobię ,jednak wolałbym się upewnić czy to zjawisko występuje tylko w moim aucie,czy wszyscy tak mają ,ale im to nie przeszkadza ,sami widzicie że ta jakość obrazu jest do bani,jak by nie te kreski to nic na boki nie widać.
wasyl155
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mitsubishi Lancer