Hyundai Kona - problem z widocznością do tyłu

Hyundai Kona - problem z widocznością do tyłu

18 Maj 2019, 18:27

Przmierzam sie do kupna nowego, malego samochodu z napedem awd i nieco wyzszym niz standardowe modele :) Spodobala mi sie bardzo kona, ale majac 198cm wsteczne lusterko pokazuje mi tylko kanape. Czy orientujecie sie moze czy na poziomie produkcyjnym lub pozniejszym jest mozliwosc podniesienia, lub podwyzszenia konta lusterka nie rezygnujac przy tym z czujnikow i fotochromu ?
Mussi
Obserwowany

Re: Hyundai Kona - problem z widocznością do tyłu

19 Maj 2019, 11:13

Hm… Ciekawe to jest a ile masz miejsca nad głową do podsufitki?
Nie ma regulacji wysokości fotela kierowcy?

Przypuszczam że odchylenie lusterka dało by się w jakiś sposób przerobić na twoje potrzeby.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

19 Maj 2019, 11:27

Miałem ten sam problem w tym aucie, a mam jedynie 176cm wzrostu. To raczej nie jest kwestia lusterka, tylko małego tylnego okna i rozbudowanych zagłówków. Na Twoim miejscu poszukałbym raczej innego auta. Spróbuj Jeepa Renegade, lub Forda Ecosport.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Maj 2019, 03:17

przy kompletnie obnizonym siedzeniu mam sporo nad glowa wolnej przestrzeni (okolo 10cm ). Wydaje mi sie ze to wlasnie nie kwestia szyby, a lusterka, ktore mam skierowane prosto w kanape. Jeepa testowalem, ma straszna areodynamike ... albo jej brak, przez co go strasznie zwiewa, noi jest brzydki. Zas innego auta o podobnych gabarytach, mocy i napedzie nie znajde raczej -_-
Obstawiam, ze gdyby lusterko nie bylo fotochromatyczne, to jego regulacja bylaby wieksza. Jako ze samochod ma byc nowy (puszczony na produkcje) to zastanawiam sie czy jest jakas szansa, by zamienili, albo ulepili lacznik lusterka (co pewnie bedzie drogo kosztowalo), ew cos z nim zrobic po odbiorze.
Mussi
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy opłaca się kupować opony używane? Czy opłaca się kupować opony używane?
    Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic ...
    [B] Corsa D 1,3CDTi / 207 1,6HDI / Fabia II 1,4TDI / Yaris II 1,4D-4D [B] Corsa D 1,3CDTi / 207 1,6HDI / Fabia II 1,4TDI / Yaris II 1,4D-4D
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu B - silnik diesla o mocy ok. 90KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2008r. Wytypowane modele do zestawienia: - Opel Corsa D 1,3 CDTi - 90KM - Peugeot ...

•