Karta pojazdu - pytanie

20 Mar 2011, 10:45

Witam , problem wyglada następująco : mam zamiar kupić opla corse rocznik 98 , byłem juz go obejrzeć . Opel nie posiada karty pojazdu , co jest zaznaczone w dowodzie rejestracyjnym . W polu B jako data pierwszej rejestracji jest podany 04.06.98 r .
Natomiast w rubryce Adnotacje Urzędowe nie ma zapisu o pierwszej rejestyracji w kraju . W związku z tym mam rozumieć , ze samochód nie był sprowadzany ? Czy podana data w polu B to data pierwszej rejestracji w kraju ?

pzdr
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

20 Mar 2011, 10:54

marco84 napisał(a):Czy podana data w polu B to data pierwszej rejestracji w kraju ?

Tak...
marco84 napisał(a):. W związku z tym mam rozumieć , ze samochód nie był sprowadzany ?

Tak...
marco84 napisał(a):. Opel nie posiada karty pojazdu , co jest zaznaczone w dowodzie rejestracyjnym

Dla tego rocznika nie były jeszcze wydawane KP ....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Mar 2011, 11:31

Jeszcze jedno . Facet kupił tę corsę 3 tyg temu , no i wiadomo , nie otrzymał jeszcze dowodu rejestracyjnego , natomiast ma przy sobie umowę kupno sprzedaż z poprzednim włascicielem i poteierdzenie opłat w Urzędzie Skarbowym . I pytanie , czy w takiej sytuacji może mi sprzedać ten samochód ?

pzdr

[ Dodano: 20 Marzec 2011, 11:32 ]
... no i posiada jeszcze dowód rejestracyjny i ubezpiecznie poprzedniego właściciela .
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

20 Mar 2011, 11:36

marco84 napisał(a): I pytanie , czy w takiej sytuacji może mi sprzedać ten samochód ?

Tak....Ale pod warunkiem ze przekaze Ci orginał umowy k/s z poprzednim właścicielem...
marco84 napisał(a):... no i posiada jeszcze dowód rejestracyjny i ubezpiecznie poprzedniego właściciela .

Oczywiście tez musi Ci to wszystko dać...
marco84 napisał(a):nie otrzymał jeszcze dowodu rejestracyjnego , natomiast ma przy sobie umowę kupno sprzedaż z poprzednim włascicielem i poteierdzenie opłat w Urzędzie Skarbowym

A zgłosił się z tym do WK czy nie.... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

20 Mar 2011, 11:43

Zgadza się , wstępnie z nim rozmawiałem , oczywiście w razie zakupu on przekazuje mi oryginał umowy z poprzednim właścicielem i w przypadku zakupu przeze mnie samochodu , zgłasza to w WK . Czyli mam rozumieć , że facet jest wiarygodny ?
A co z opłatami ? czy zapłacę podwójny podatek od wzbogacenia ?

pzdr
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

20 Mar 2011, 12:04

marco84 napisał(a): w przypadku zakupu przeze mnie samochodu , zgłasza to w WK

On nie musi nic zgłaszać w WK.To własnie Ty będziesz miał 2 umowy k/s i WK będzie o tym wiedział ze on byl w posiadaniu tego samochodu.Musi byc ciaglośc właścicieli...
marco84 napisał(a):Czyli mam rozumieć , że facet jest wiarygodny ?

Kiedys robiłem właśnie w ten sposob i nikt nigdy nie miał problemu...
marco84 napisał(a):A co z opłatami ? czy zapłacę podwójny podatek od wzbogacenia ?

Przeciez pisałeś ze on juz opłacił w US a więc nie ma mowy o podwójnej opłacie.Ty bedziesz musiał jedynie opłcić w US swoja umowę k/s i wtedy do WK...Paniał... :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hybryda? Czy to się opłaca?
    Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się ...

20 Mar 2011, 12:14

Ok , dzięki wielkie za pomoc .

pzdr
marco84
Początkujący
 
Posty: 227
Miejscowość: Nowy Sącz
Auto: Fiat Punto 2
Silnik: 1,2 8V 60 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

23 Mar 2011, 12:38

tu możesz sobie wypełnić i wydrukować druk PCC-3 który musisz zanieść do swojego urzędu skarbowego i zapłacić 2% podatku od wartości rynkowej (jeśli cena przekracza 1000 zł)
[link wygasł]

Tu możesz poczytać i obliczyć wartość rynkową pojazdu za darmo
[link wygasł]

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam