Kia Joice falowanie obrotów

02 Lip 2015, 11:25

Witam,

Od czasu wymiany rozrządu mam problem z falującymi obrotami na biegu jałowym, lekkim szarpaniem podczas jazdy oraz gaśnięciem silnika po naciśnięciu sprzęgła. Po około 1000 km samochodem już wogóle nie dało się jeździć. Okazało się że jest brak kompresji na dwóch cylindrach.

Samochód już jest po kompleksowym remoncie silnika (zregenerowana głowica, nowe pierścienie, panewki były w dobrym stanie, wszystkie nowe uszczelki), ale problem z obrotami i szarpaniem jest nadal.

W serwisie KIA dokonano diagnostyki komputerowej, wyszedł błąd 41 - wtryskiwacz. Dodam że auto jest z lpg i wyświetla się komunikat check engine tylko podczas jazdy na gazie, ale wyświetla się losowo, nie cały czas. Czytałem w internecie że to przez zły emulator gazu sterownik nie wie że wtryski dalej pracują i wywala check engine.

I teraz jestem w kropce bo błąd 41 mógł wystąpić przez zainstalowaną instalacje gazową.

Ale zastanawiam się skąd wziął się problem falujących obrotów zaraz po wymianie rozrządu. Co mi radzicie? jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy wtryski działają prawidłowo?
piterKia
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 07 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Kia Joice
Silnik: 2.0 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

02 Lip 2015, 11:25

Odkryłem też pewną dziwną rzecz. Oglądałem zdjęcia KIAnek i zobaczyłem że w mojej niema pewnego elementu, rury przed filtrem powietrza. Na zdjęciu zaznaczyłem dokładnie o jaki element chodzi. U mnie pewnie ten kto zakładał gaz, zdemontował żeby reduktor wstawić.

Pytanie jaki wpływ to ma na pracę silnika, i czy to to może być powodem moich dolegliwości w KIAnce?

Zdjęcie
piterKia
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 07 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Kia Joice
Silnik: 2.0 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

02 Lip 2015, 12:53

szukałem w necie co to w ogóle za element ta rura z puszką. I chyba doszukałem się, czy to nie jest przypadkiem rezonator powietrza?
piterKia
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 02 07 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Kia Joice
Silnik: 2.0 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Limuzyny - przegląd polskiego rynku
    Nawiązując do wydarzenia które dzisiaj się rozpoczyna to limuzyna Donalda Trumpa jest już w Warszawie i budzi na pewno nie małe emocje nie tylko miłośników motoryzacji. Ten opancerzony samochód wyposażony ...