Kia Sportage - 7 lat gwarancji gdzie haczyk?

01 Maj 2011, 18:08

Witam Was

Zastanawiam się nad kupnem nowego sportage (głównym argumentem jest ,,niby'' 7letnia gwarancja) która według mnie to tak naprawdę standardowa 2 letnia gwarancja na patencie (chwycie marketingowym)

a mianowicie rozchodzi mi się o to że ,,gwarancja 2 lata na części zamienne''
a więc na turbinę,wtryski,pompy paliwa, itp.
(te części da się wymienić a więc to zapewne o to chodzi?)
a więc o rzeczy które się psują w samochodach standardowo

Podstawowa gwarancja?
co według Kia ona obejmuję ?

bo 2 letnia gwarancja ,,Gwarancja na część'' to chyba tak jak u innych 2/3letnia normalna gwarancja?
czyli po 2 latach w Kia jak siądzie mi np. turbina albo wtryski to gwarancja już nie będzie obowiązywać i muszę ją naprawiać już za własne pieniądze,dobrze rozumiem?

po tym jak tak na to patrze już to wszystko tak pięknie i kolorowo wygląda,jedynie atrakcyjniejsza cena co do konkurencji jest zauważalna,lecz tutaj kosztem autorytetu marki
CHOROSZ
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: katowice

02 Maj 2011, 08:48

Prawdziwa gwarancja trwa przez 3 lata od zakupu samochodu. Przez pozostałe 4 lata samochód posiada gwarancje bodajże na silnik i skrzynie biegów.

Pomimo tego, uważam, że warto zainteresować się nowym Sportage'em. Ceny są bardzo atrakcyjne, materiały wykończeniowe na dobrym poziomie a do tego naprawdę ładna sylwetka(w porównaniu z konkurencją np. Qashqai)
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

02 Maj 2011, 09:01

Według mnie post sponsorowany przez któregoś z konkurentów Kii.
Czyli zastanawiasz się nad kupnem a nam chcesz obrzydzić to auto i uświadomić, że jedyne co jest w nim dobre to cena.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Maj 2011, 09:29

BO co innego w nim dobre jest?
jak wychodzi na to że gwarancja to pic na wodę jednak.

czekam właśnie na odp od kogoś kto siedzi w tym temacie czy faktycznie jest tak jak mówię, bo jeśli tak to sportage traci całkowicie w oczach.

Qashqai to dla mnie ogólnie jakiś błąd przy produkcji więc tego auta nie zaliczam do czego kolwiek udanego.

Silnik(a więc jako całość),lecz elementy silnika już nie podlegają gwarancji,tak?

o to mi właśnie chodziło,żeby się dowiedzieć bo sam silnik w sobie to się nie zepsuje i oni i My o tym wiemy,bo w autach się psują te części zamienne gdzie normą jest wymiana bądź regeneracja turbo przy ok 80tys i przy ok 130-150 wtrysków (diesel)

Ford widzę teraz też wyskoczył z nawet 10letnia gwarancją ale tu z kolei widzę że to w formie asistance i też nie do końca oferta ciekawa

sponsorowany? heh
a czy chwalę jakąś inną markę?
NIE
więc tutaj źle trafiona uwaga
CHOROSZ
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: katowice

02 Maj 2011, 09:36

Jaki pic na wodę? przecież u innych producentów części eksploatacyjne także nie są objęte gwarancją.
"Jest to pełna gwarancja producenta typu "bumper-to-bumper", którą objęty jest cały pojazd przez okres 7 lat bez limitu kilometrowego w ciągu pierwszych trzech lat − do łącznego przebiegu 150 000 km."
"Z gwarancji wyłączone jest normalne zużycie eksploatacyjne (‘wear & tear’) takich elementów, jak ogumienie, klocki hamulcowe i okładzina cierna sprzęgła."
Masz 7 lat lub 150tys. km gwarancji która obejmuje to co u innych producentów 2-3 letnia.
W dodatku gwarancja przechodzi na następnych właścicieli co na pewno znacznie ułatwi odsprzedaż.
Im to się opłaca bo nowe auto się nie psuje i mamy kilka lat spokoju więc i tak nie trzeba w zdecydowanej większości wypadków korzystać z gwarancji która obciąża kosztami producenta a przez ten czas ludzie jeżdżą do ASO na przeglądy.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

02 Maj 2011, 09:58

Panowie , ja wam powiem że najlepszą gwarancje na rynku według mnie ma BMW . Przez 2 lata lub 100000km wymieniają ci wszystko co sie zużywa ( klocki ,tarcze , żarówki i za przeglądy sie nic nie płaci ) wszystko wymieniają na swój koszt .
Kris
kris11kris12
Początkujący
 
Posty: 212
Miejscowość: Słupsk
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra 2.0Di
Silnik: 2.0Di 82km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bezpieczne auta służbowe
    Światowa Organizacja Zdrowia WHO szacuje, że około 30% wypadków drogowych na świecie powiązanych jest z pracą. Dodatkowo Bank Światowy, przygotowując rekomendacje dla poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce, ...
    Wyprawa na narty: jak się do niej przygotować?
    Rodzinna wyprawa na narty może okazać się wspaniałą przygodą. Im więcej śniegu, im nowocześniejsze wyciągi i piękniejsza okolica – tym więcej wspaniałych wspomnień z takiego wyjazdu. By móc jednak korzystać z ...

02 Maj 2011, 10:06

kris11kris12 napisał(a):Panowie , ja wam powiem że najlepszą gwarancje na rynku według mnie ma BMW . Przez 2 lata lub 100000km wymieniają ci wszystko co sie zużywa ( klocki ,tarcze , żarówki i za przeglądy sie nic nie płaci ) wszystko wymieniają na swój koszt .


5 lat lub 100k km, nawet wymiana oleju jest w cenie, ale juz dolewanie ubytkow nie.

Wszystkie te dlugie gwarancje, powyzej 2-3 lat, maja jakies tam haczyki zawsze, chyba tylko ta od BMW ich nie ma(?).

Ale X1 to pewnie z 120k zl w najtanszej wersji, a Sportage w okolicach 70k zl mysle.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

02 Maj 2011, 10:14

Czimi napisał(a):Ale X1 to pewnie z 120k zl w najtanszej wersji, a Sportage w okolicach 70k zl mysle.


Dokładnie, BMW to klasa premium więc od nich się już czegoś wymaga. To logiczne, że marki takie jak BMW muszą jakoś zadbać o klienta, zważając na ceny ich samochodów.
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

02 Maj 2011, 12:04

u innych producentów tak samo jak w Kia (na to wychodzi)
jest 2?3? letnia gwarancja na części zamienne (najbardziej mi chodzi o te które ZAWSZE ulegają awarii i są dosyć kosztowne po przejechaniu pewnej ilości KM)
z racji iż w każdym aucie standardem jest regeneracja/wymiana turbo i wtrysków
sugeruję się właśnie tym,ponieważ to jedne z najkosztowniejszych napraw elementów silnika.
przy czym Kia tak samo jak wszyscy inni tak naprawdę mają 2 lata gwarancji na tę części,przy czym reklama jak i oferta wstępna sugeruje iż przez 7lat przy serwisowaniu w KIA samochodu nie musisz się o nic martwić i jeździć spokojnie,a jednak nie.
Klocki,oleje to jest normalna sprawa przy której problemu nie widzę gdy trzeba płacić nawet w okresie gwarancyjnym auta,bo to wcale nie są aż tak wielkie koszty w porównywaniu do przykładowo owych wtrysków gdzie koszty są liczone w kilku tysiącach.

u innych producentów w okresie 2-3lat mam gwarancję na turbo,w Kia tak samo tylko 2 lata,nie 7... a to jak widać jest prze ogromna różnica

sugeruję się kupnem nowego auta iż,nawet roczne auto z silnikiem diesla które mało pali będzie już miało z 50tys jak nie więcej przejechane,ja średnio 30tys rocznie robię więc to jest bardzo mało (3/4 tych km robię w mieście) więc tak naprawdę przez 2-3lata czy auto typu tata,czy auto typu opel,a nawet fiat jest bardzo mało prawdopodobne by się coś zepsuło przy tak niskich przebiegach i umiejętnej eksploatacji auta,z kolei 7lat (150kk) robi już coś bardziej zachęcającego dla kogoś kto jeździ mało (są auta które w rok zrobią ponad 100tys).
No chyba że dalej jakoś źle myślę i jestem w błędzie,bądź sam sobie ten błąd utrwalam? hmm

co do BMW,auto na gwarancji (przynajmniej 3.0diesel) jest bardzo częstym gościem w serwisie z racji sporej awaryjności elektroniki i pierdół które uprzykrzają użytkowanie auta (znam 3 właścicieli 3.0 i jednego 2.0) w dieslu i nie są oni zadowoleni z tej ,,bezawaryjności'' jaką się szczyci BMW
owszem silniki benzynowe mają bezkonkurencyjne (tak jeszcze do czasu uważałem o dieslu) ale widocznie próby ratowania dziury która jest przez mniejszy % sprzedaży aut są stosowane przy pomocy uciążliwych błędów które powodują że trzeba zawitać na serwis(a i po gwarancji sporo osób nie zmienia zwyczaju i jeździ do ASO)

Audi przykładowo na patencie ma zrobiony w 3.0dieslu rozrząd gdzie nie wszyscy się podejmą robienia (tak tak,niby jest na łańcuchu ale jak siądzie to ASO nie ponosi odpowiedzialności) też to jest komiczne,a niby dożywotnio powinno działać bądź przy 250tys wymiana.

wszędzie robią coś tak by potem móc zarobić,teraz się patrzy tylko pod kątem pieniądza

Owszem,można już kupić sportage nawet taniej niż 70tys (ale to golas jedynie z klimą) co według mnie się mija z celem (wersja która mnie interesuje to prawie 130tys),ale auto ma służyć bez problemowo przynajmniej przez 5 lat,bez ciągłych wizyt w serwisie bądź na warsztatach.
Ciekawi mnie bo widziałem w TV że na dniach będzie reportarz o ceedzie gdzie kobieta już kilka miesięcy czeka na jakąś wymiane gwarancyjną i podobno ,,część jeszcze nie dojechała'' w sumię jeśli robią części tak długo jak samochody (obecnie okres oczekiwania to ponad 6miesięcy) to nie wiem czy jednak nie przesadzili nad swoimi możliwościami. skoro części brakuje przy gwarancyjnych wymianach.

Kia wygląda świetnie (kolor biały) jak nie lubię w tym przypadku jest najlepszym ze wszystkich.w porównaniu do innych(tej klasy aut) cena za wyposażenie też jest bardzo atrakcyjna co nigdzie za niecałe 130tys nie dostanę full opcji ze wszystkimi potrzebnymi dodatkami.

Czekam na wiadomość od Kia Polska jak to w rzeczywistości jest z tą gwarancją aby już na pewno być pewnym.
CHOROSZ
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: katowice

02 Maj 2011, 22:14

Tylko wydaje mi się że jeśli by wtryski poszły to by zwalili na złe paliwo i by tego na gwarancji nie zrobili.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

02 Maj 2011, 22:24

fiko7 napisał(a):Tylko wydaje mi się że jeśli by wtryski poszły to by zwalili na złe paliwo i by tego na gwarancji nie zrobili.


W BMW? W TV w jakims programie mowili o BMW 116, ze mozna miec czasami za darmo w ramach gwarancji nowe wtryskiwacze, bo nie wytrzymuja 100k km na polskiej ropie wiec podlega to pod gwarancje, takie ASO ma zwrot za kazda naprawe i im defacto sie oplaca im wiecej w ramach tej gwarancji zrobic.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

02 Maj 2011, 22:28

Wszędzie tak robią, nie ma się co łudzić, ale te elementy są tak policzone że obligatoryjne 150tys. km wytrzymają bez większych ekscesów. Wtryskiwacze rzadko uszkadzają się mechanicznie, przeważnie pada elektronika czyt. elektrozawory, itp, itd. Komplikacje w układach zasilania są coraz wyższe i to sprawia problemy, znajomy ma Sportage'a i jedyne co mi się w nim nie podoba to za mały bagażnik i mało miejsca z tyłu. Poza tym pełne uznanie dla Kii (zmiękczenie Kia, taki OT jak to się odmienia Kii ?)
adammtv
Aktywny
 
Posty: 286
Miejscowość: Złoty Stok

02 Maj 2011, 22:31

Kia jest bardzo ładnym samochodem , ale nie jest wartym 130tys.zł . Nie wiem do jakich celów ma ci auto służyć . Ale za 130tys. wolałbym passata nówke w highline , superba platinium , bądz nawet podstawową BMW X1 którą i tak bedzie sie dużo lepiej jeździło niż wypasioną KIA .
Kris
kris11kris12
Początkujący
 
Posty: 212
Miejscowość: Słupsk
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Opel Astra 2.0Di
Silnik: 2.0Di 82km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

02 Maj 2011, 22:35

kris11kris12 napisał(a):Kia jest bardzo ładnym samochodem , ale nie jest wartym 130tys.zł . Nie wiem do jakich celów ma ci auto służyć . Ale za 130tys. wolałbym passata nówke w highline , superba platinium , bądz nawet podstawową BMW X1 którą i tak bedzie sie dużo lepiej jeździło niż wypasioną KIA .


Eee 130k zl za Sportage? chyba ze w hurcie za 2 naraz.
Czimi
Stały forumowicz
 
Posty: 2099
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W210 220 CDI

02 Maj 2011, 22:41

Tylko wydaje mi się że jeśli by wtryski poszły to by zwalili na złe paliwo i by tego na gwarancji nie zrobili.



W BMW? W TV w jakims programie mowili o BMW 116, ze mozna miec czasami za darmo w ramach gwarancji nowe wtryskiwacze, bo nie wytrzymuja 100k km na polskiej ropie wiec podlega to pod gwarancje, takie ASO ma zwrot za kazda naprawe i im defacto sie oplaca im wiecej w ramach tej gwarancji zrobic.


Czy w poście pod którym pisalem było coś napisane o BMW?
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok