Kilka aut do 5000 zł, z gazem.

15 Wrz 2016, 16:22

Witam,
Poszukuje jakiegoś samochodu do 5 tyś zł. Zależy mi bardzo żeby było ono wyposażone w instalację LPG, miało jakieś podstawowe wyposażenie (centralny, wspomaganie, jakaś drobna elektryka). W miarę możliwości bez wkładu finansowego. Jak najbardziej liczę na jego ekonomiczność, no i że znajdą sie tanie częsci do niego. Mam kilka typów lecz liczę też na wasze, okolica Tarnów promień 150km. Oceńcie je i dajcie znać jeśli znajdziecie coś lepszego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
dawai
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Dotąd nie znane

15 Wrz 2016, 16:52

Ford z LPG to loteria bo średnio się nadaje do LPG.
ałdi - ładne możesz oebjrzeć,te droższe
Opela możesz też obejrzeć
Hondzia również ładna można obejrzeć i chyba będzie najoszczędniej pod względem spalania,silnik VTEC sam w sobie mało spala i dobre osiągi ma a tu jeszcze z LPG.
gofer nawet ładny
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

15 Wrz 2016, 18:33

Zachęcam do dyskusji, wydaje mi się że ten opel to by była fajna inwestycja, bedzie dosc ekonomiczny ale nie wiem czy warto kupować od handlarza. Hondę można wziąć zawsze ale moze uda sie poszukać coś nowszego, czy też wiekszego.
Co do Audi pewnie ma te 400 tyś km, ale boje sie ze serwis będzie droższy niz 1.6 opla.
dawai
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Dotąd nie znane

15 Wrz 2016, 19:07

Żeby kupno samochodu nazwać inwestycją, należałoby kupić okaz przynajmniej 20 paro letni, unikalny, zachowany w stanie fabrycznym i czekać kilka, kilkanaście lat i potem odsprzedać z zyskiem, chociaż w Polsce jest to bardzo utrudnione, bo nie można czasowo wyrejstrować pojazdu, a więc koszty pasywne (badanie techniczne i OC) będą rosły. Kupno samochodu to zawsze koszt i tak do tematu należy podchodzić, chyba, że jesteś handlarzem i każde auto chcesz sprzedać po miesiącu z zyskiem.

Z wyżej wymienionych najlepiej wypada Honda. Opel ma strasznie słaby silnik w stosunku do masy i przy tym sporo pali - proszę porównać osiągi tej hondy i opla. A4 w porządku, osiągi nie powalają, ale do zaakceptowania, niestety ma dość kosztowne w naprawach zawieszenie. Kupno focusa z gazem to loteria, a golf III 92' byłby jeszcze dobry do kupna, ale w 2006 roku. Od siebie mogę polecić jeszcze renault I po FL (99-02) 1.4/1.6, lagune I.
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

15 Wrz 2016, 19:22

a4 1.6 nie jedzie (sprawdzone).
Ja nie wiem, jak mogło dojść w salonie do takiej sytuacji, że po jeździe próbnej 1.6 ktoś powiedział: "o taaak, to jest to, czego szukam" :o
Poza tym kupisz auto za te ~4.5k (zakładając, że celujemy w ten droższy egzemplarz i że coś ugramy) to na wstępie trzeba będzie robić zawias, choć tutaj jako człowiek wolnej woli masz wybór - zrobić zestaw na częściach o skandalicznie niskiej trwałości i zapłacić 600zł raz na 20k km, albo wyłożyć 1.5k i trochę pojeździć, choć ten zestaw też nie powala
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Wrz 2016, 09:17

W pierwszej kolejności obejrzałbym Civica bo ładnie się prezentuje a póżniej Golfa,co prawda stary rocznikowo ale też dobrze wygląda.

Zerknij jeszcze na te linki:
[link do oferty na Olx wygasł] - cena trochę przesadzona i prawy bok w połowie ma inny odcień lakieru ale jeśli auto jest dobre technicznie to czeka Cię sporo kilometrów bezawaryjnej jazdy.
[link do oferty na Olx wygasł] - OC i przegląd do przyszłego roku i masz pod nosem.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - tylko coś dużo wyświetleń i obstawiam stary gaz..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Proace Verso (od 2016)
    To największa w historii Toyota o nazwie Verso, mogąca zabrać na swój pokład od 5 do 9 pasażerów. Została pomyślana jako uniwersalny pojazd zarówno do firm, jak i dla rodziny, lub też jako komfortowy ...
    Sprawdź, czy poprawnie otwierasz drzwi do samochodu!
    Rozpoczął się sezon rowerowy. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów nie tylko podczas jazdy, lecz także przy wysiadaniu z samochodu. W tym celu warto opanować holenderską ...

16 Wrz 2016, 19:44

Oprócz tego w/w Civica, z tego wychodzi ze nie ma nic innego ciekawego. Trudno negować tak konstruktywne argumenty co do Audi A4 (pewnie macie racje) ale polemizując widać że na naszych drogach znajduje sie aut tego typu od groma, i nie sądzę aby "janusze" czy też szarzy normalni kierowcy co chwile musieli remontować zawieszenie tego auta. Szukam jednak czegoś więcej więc mam takie propozycje, ciekaw jestem jak do tego się ustosunkujecie.
Pozdrawiam.
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] abstrakcyjna cena, na pewno nie dam tyle za ten samochód musiałbym naprawdę sporo utargować ale jestem ciekaw waszych opinii
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] chyba handlarz, wydaje mi sie ze mimo wszystko takie auta to nie ten przedział
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dawai
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Dotąd nie znane

16 Wrz 2016, 22:51

Passat b5 to ten sam chłam co a4
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

17 Wrz 2016, 11:39

Z tych co wrzuciłeś warta uwagi wydaje się tylko Thalia..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Wrz 2016, 17:39

@Mike, @barol
Dokładnie tak jak się spodziewałem, Audi A4, A3 i Passat odpada. Jeśli chodzi o Civica to handlarz, warto mimo tego spróbować? Z takich ostatnich świeżych ofert udało mi się ustrzelić takie rzeczy, mozecie je ocenic:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] handlarz na 100%
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]w/w Thalia
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dawai
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Dotąd nie znane

18 Wrz 2016, 10:45

Golf IV 1.4 to pomyłka.. Vectra 1.6 tak samo..
Civic miał coś z przodem poza tym ładny.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38408
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012