Klekotanie z silnika Honda Accord

Klekotanie z silnika Honda Accord

26 Wrz 2011, 19:21

hej, witam wszystkim na forum,
mam problem z moim autkiem, honda accord 2000r, silnik 2.0 benzyna,
od pewnego czasu zauwazylem, a raczej uslyszalem dziwne odglosy dobiegajace z silnika, jest to tak jakby klekot,

zauwazylem pewne zaleznosci, a mianowicie:
1. klekot slychac dopiero jak przejade kilka km
2. silnik musi byc cieply
3. slychac go na 400 obrotach oraz na ok 1500, pomiedzy ustaje i powyzej 1500
4. najbardziej slychac go w kabinie, podnoszac maske ciezko to wylapac, ale jednak slychac troche,

link do dzwieku ktory udalo sie mi nagrac:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

tak od ok 9-10 sekundy nagrania kiedy puszczam gaz dokladnie mozna uslyszec ten klekot
hickey
Obserwowany

Auto: Honda

Re: Klekotanie z silnika Honda Accord

01 Paź 2011, 11:41

Te silniki znane są z tego,że trzeba dość często patrzeć na bagnet oleju(lubią go łykać),pierwsze to ---patrz na stan oleju, oraz w jakim stanie ten olej jest.Mam nadzieję,że nigdy nie dopuściłeś do tego ,że jeździłeś na zbyt niskim poziomie oleju :!: Jedź czym prędzej ustawić luz zaworowy,powinieneś to robić co ok.40 tyś km.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Klekotanie z silnika Honda Accord

01 Paź 2011, 14:54

ja jeszcze nie mam przejechanych 40 tys. :D
zmienialem rozrzad i po tym zaczelo chrobotac, prawdopodobnie za mocno napiety jest pasek balansujacy i rolki napinajace wydaja taki odglos,
a olej wymieniam regularnie 8)
hickey
Obserwowany

Auto: Honda
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...
    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Infiniti Q50
      S2020005
      Subaru Impreza STI