Klimatyzacja - jak rozpoznac

Klimatyzacja - jak rozpoznac

26 Wrz 2009, 13:09

Mam głupie pytanie ale bardzo mnie ono dręczy
Oglądając zdjęcia samochodów na sprzedaż z klimatyzacją w zdjęciach niektorych starszych samochodów nie mogę jej znaleźć. Czy może mi ktoś wyjaśnić co to jest za rodzaj klimatyzacji jak ona działa jak ją się ustawia itp.
Chodzi mi np o klimatyzacje w takich samochodach gdzie się nią ustawia? W jakim miejscu na zdjeciu sie znajduje

[link wygasł]

albo tu

[link wygasł]
qwertyu
Nowicjusz

Miejscowość: polnoc

Re: Klimatyzacja - jak rozpoznac

26 Wrz 2009, 14:05

Klimę włącza przycisk AC - Air Conditionig. Jest to zwykła manualna klimatyzacja. Temperaturę ustawiasz pokrętłem i pokrętłem wybierasz gdzie ma wiać (twarz, szyba, nogi).
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

26 Wrz 2009, 15:39

Dzieki za odpowiedz, a mozecie mi powiedziec czym to sie rozni od zwykłego nawiewu powietrza i czy ma to taka sama (najczesciej 4-stopniowa skale ) ?
qwertyu
Nowicjusz

26 Wrz 2009, 15:46

Czym się różni od nawiewu? Wieje lodowatym powietrzem ;) Regulacja jest najczęściej 4 stopniowa.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

26 Wrz 2009, 16:15

Dziekuje Ci bardzo za pomoc i mam jeszcze pytania :
-jakie są inne rodzaje klimatyzacji?
- i w jakich modelach samochodow one występują (z możliwie najniższej półki cenowej ) ?

Z góry dziekuje za odpowiedz
qwertyu
Nowicjusz

26 Wrz 2009, 19:04

wyróżniamy klimatyzacje manualną i automatyczna(climatronic), manualna opisalkolega powyżej natomiast climatronik posiada najczesciej regulacje nawiewu z wyswietlaczem cyfrowym pokazujacym sile nawiewu oraz regulacje temperatury nawiewu(takze z digitalem) z dokladnoscia najczesciej do 0,5 stopnia, w odroznieniu od manuala gdzie temperature ustawia sie tak naprawde mniej-wiecej, są jeszcze wybajerowane climatroniki 2 strefowe lub 4 strefowe, kier ma inna temp pasazer z przodu inna a tyl inna . przedzialy cenowe trudno jest okreslic bo golfa 3 z climatronikiem mamy za 10000 a accorda z tego roku za 17000, natomiast rovera 600 z manualem za 12.000,
wojdud5
Nowicjusz

Miejscowość: Szczecin
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy boisz się zwrócić uwagę kierowcy będąc pasażerem samochodu? Czy boisz się zwrócić uwagę kierowcy będąc pasażerem samochodu?
    Blisko 30% pasażerów samochodów czułoby się niekomfortowo, prosząc kierowcę, żeby zwolnił. Nadmierna prędkość należy jednak do najczęstszych przyczyn wypadków i powinniśmy reagować, gdy nasze bezpieczeństwo ...
    QG0 - okres obsługi  (standardowy okres obsługi) QG0 - okres obsługi (standardowy okres obsługi)
    Przegląd ten dokładnie to QG0 (bez systemu przedłużonego czasu między przeglądami). Co 15 000 km należy wykonać serwis olejowy. Po upływie roku należy wykonać przegląd roczny, przy czym przegląd roczny zawsze zawiera serwis ...

• Re: Klimatyzacja - jak rozpoznac

26 Wrz 2009, 22:00

Ja dodam, że wcale nie musi być napisu AC na przycisku włączającym klimę - jak to jest np. w oplach, klimę włącza się przez pociągnięcie do siebie pokrętła od ciepła nawiewu - jest na nim znaczek w kształcie śnieżki
    Ostrożność nie jest tchórzostwem.
    Lekkomyślność nie jest bohaterstwem.
    Martoro
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Świętochłowice

26 Wrz 2009, 23:18

U mnie jest śnieżynka :D
    <b>don't stop tryin'
    one day you
    you will flyin'