Klimatyzacja nie działa Vectra B 2.2 DTI

23 Lut 2024, 15:50

Cześć. Gdy ostatnio było cieplej zauważyłem że klimatyzacja nie chłodzi .

Po naciśnięciu przycisku od klimatyzacji załącza się sprężarka. Po naciśnięciu tego też przycisku powinny wystartować wentylatory, zarówno od klimy jak i od chłodnicy. Ogólnie zawsze mają chodzić razem niezależnie z jakiego powodu się uruchamiają. I zauważyłem że wentylatory nie włączają się .

Ale jeżeli wentylatory muszą się włączyć bo każe im to czujnik od temperatury, raz udało mi się tak auto docisnąć w ostatnich dniach żeby temperatura doszła do 90 wentylatory działają obydwa.

Przekaźniki i bezpieczniki wszystkie sprawdziłem i są dobre. Co jeszcze w miarę prostego mogło się popsuć ?

Przyszło mi do głowy że po prostu gaz uciekł ale czy nie działa to tak , że jak nie ma gazu to sprężarka się po prostu nie włączy ? Przynajmniej na taką informację natrafiłem na jakimś forum
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

25 Lut 2024, 19:06

Może być za małe ciśnienie w układzie klimatyzacji i stąd problem który opisujesz. Kiedy ostatnio miałeś wykonywany serwis klimatyzacji z uzupełnianiem czynnika?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

25 Lut 2024, 20:20

Rok temu miałem serwis klimy i uzupełniony czynnik. A poprzedni właściciel, to będzie już 4 lata temu wymieniał sprężarkę i skraplacz.

A co jest odpowiedzialne za wytwarzanie ciśnienia klimatyzacji?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 971
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001