Cieknie z kompresora klimatyzacji

06 Mar 2024, 19:51

Witam wszystkich. Mam wyciek z kompresora klimatyzacji, tak mi się wydaję. Sytuacja wygląda tak w styczniu zauważyłem duże ślady nie wiem czy to olej czy płyn jakiś w komorze silnika które był rozrzucone przez kompresor klimatyzacji w miejsca tak jak się kompresor kręci tak było widać ślady. Mechanik stwierdził że to olej z czynnikiem Klimatyzacji cieknie z kompresora pod lampą UV było widać żółtawą barwę bez lampy też kolor taki lekko żółty lekko. Mechanik coś zrobił że nie ciekło dzień zamówił część do tego kompresora ale nie miałem już czasu aby to naprawić do końca. Przejechałem 700km i wyciek był minimalny. Obecnie zauważyłem że ubywa płynu do chłodnicy dolalem i po 5 razach jazdy do pracy po 10km w jedną ubyło z maksimum na lekko poniżej minimum w zbiorniczku. Przepraszam że nie napisałem tego zwięźlej ale nie wiem jak tu ująć wszystko. Moje pytanie czy z kompresora może tak cieknąć? Jestem za granicą chciałbym na święta wrócić i to w Polsce naprawić. Zamówiłem korek do zbiorniczka płynu chłodniczego bo mam nadzieję że przez niego się wydostaje płyn często go odkręcałem. Na zdjęciu ślady po przejechaniu 10km gdy jakiś czas nie zaglądałem to było tego więcej. Strzałkami zaznaczone miejsce w których jest olej na sprężarce nie jest on na osi sprężarki tylko jak strzałki, pasek od osprzętu jest suchy. A ta substancja w smaku gorzka, płyn od chłodnicy wydaje mi się być podobny w smaku.
Citroen C4 1.4 vit 95KM 2014rok
130tyś. przebiegu
Mateusz12196
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Citroen C4
Silnik: 1.4 vti 95KM
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014