Kłopot z odnalezieniem korka wlewu oleju skrzyni biegów

09 Maj 2018, 21:21

Witam!
Dzisiaj wymieniałem olej silnikowy w megane III 1.5 DCI 110 i mój tata przez przypadek odkręcił korek oleju skrzyni biegów.Długie poszukiwanie korka wlewu oleju zakończyło się negatywnie i z tym zwracam się do was! Gdzie taki korek może się znajdować?
Z góry bardzo dziękuje za pomoc!
Pepe1996
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 26 11 1996
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Megane III Coupe RS Line
Silnik: 1.5 DCI
Paliwo: Diesel
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Maj 2018, 10:21

Pepe1996 napisał(a):Długie poszukiwanie korka wlewu oleju zakończyło się negatywnie i z tym zwracam się do was!
Poczekaj bo nie bardzo rozumiem. Wymieniałeś olej i udało Ci się to zrobić?

Pepe1996 napisał(a):mój tata przez przypadek odkręcił korek oleju skrzyni biegów
Chodzi o śrubę spustową oleju ze skrzyni? Przez to zleciał z niej olej? Chcecie teraz nalać oleju do skrzynia a nie wiecie co odkręcić? Dobrze rozumiem?

Pepe1996 napisał(a):Gdzie taki korek może się znajdować?
Korek wlewowy oleju do skrzyni zazwyczaj jest w przedniej części skrzyni od strony chłodnicy. Załączam przykładowy obrazek na którym widać dwa korki spustowy i wlewowy do manualnej skrzyni biegów.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV
    Kia Carens to kompaktowy MPV (Multi-Purpose Vehicle) zaprojektowany całkowicie od nowa z myślą o potrzebach nowoczesnej rodziny. Aerodynamiczna sylwetka, design "cab forward", wybór czterech jednostek napędowych, czterech ...