Kobieta, która sama musi kupić auto

03 Lis 2020, 12:54

dzień dobry. niedawno przeprowadziłam się do nowego miasta. muszę kupić jakieś auto do jeżdżenia po mieście. niestety, nie znam nikogo, tutaj, kto mógłby mi w tym pomóc. sami wiecie, że trudno kupić samochód używany, gdy nie jest się specjalistą, a co dopiero kobieta - laik. oglądałam niedawno Renault Modus z 2007 r., silnik 1, 2 , benzyna, zadbany, przebieg 65 tys. proszę o poradę, czy warto kupić takie auto, czy są z tym modelem jakieś kłopoty, czy części są łatwo dostępne?
ciemnawiśnia
Nowicjusz
 
Posty: 9

03 Lis 2020, 12:58

A ile to auto miałoby kosztować? Modus to technicznie Renault Twingo, ogólnie auto jak auto, nie wyróżnia się bezawaryjnością jak i nie generuje bardzo dużych kosztów, takie przeciętne. Z częściami nie ma problemu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lis 2020, 13:01

tak do 8 tys . najlepiej.
najbardziej zależy mi na tym, aby jeździło i nie sprawiało kłopotów. nie musi być jakieś prestiżowe. no i nie za duże.
ciemnawiśnia
Nowicjusz
 
Posty: 9

03 Lis 2020, 13:25

Modus z tak niskim przebiegiem nie powinien generować dodatkowych kosztów poza rzeczami eksploatacyjnymi
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lis 2020, 13:31

dziękuję za uwagi. nie mogę się zdecydować :(((((((((((((((((((((
ciemnawiśnia
Nowicjusz
 
Posty: 9

03 Lis 2020, 15:07

Skąd jesteś? Bo akurat kolega sprzedaje Modusa swojej żony które mają już kilka lat.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lis 2020, 05:53

Kao napisał(a):Modus z tak niskim przebiegiem nie powinien generować dodatkowych kosztów poza rzeczami eksploatacyjnymi

12-letnie auto z przebiegiem 65 tys. km, do tego za 8 tys pln :?:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lis 2020, 07:48

yeti65 napisał(a):12-letnie auto z przebiegiem 65 tys. km, do tego za 8 tys pln
ja w taki sposób nie oceniam aut, za dużo przez ręce mi przeszło żeby ustawić sobie taki schemat. Pełno jest okazyjnych ofert jak i dzisiejsza sytuacja jeszcze bardziej otwiera furtki na takie rzeczy.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lis 2020, 08:26

yeti65 napisał(a):12-letnie auto z przebiegiem 65 tys. km, do tego za 8 tys pln


Normalna sytuacja, sporo jest takich aut tylko nie wpisują się w nowy kierunek nauki zwany " Polak kupuje auto" :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lis 2020, 08:44

tak, jak napisałam w temacie tego wątku - kobieta , która sama musi kupić samochód, laik, osoba nie mająca wiedzy na ten temat. nie oszukujmy się, to mężczyźni w większości organizują kupno auta swoim kobietom. i chwała im za to. nie orientuję się ani w cenach, ani w technice, ani w niczym i nie jest mi wstyd z tego powodu. ale muszę zasięgnąć porady, zapytać innych, doświadczonych , posiadających większą wiedzę w temacie. wszyscy znajomi z byłego miasta (600 km odległości, nikt nie przyjedzie aby za mną latać i oglądać samochody) pukają się w głowę, że sama nie jestem w stanie kupić auta.
ten Modus , którego oglądałam , wyceniony jest na 12 tys, od starszego małżeństwa. waham się, bo nigdy nie miałam do czynienia z RENAULT. nie wiem, na co trzeba tam zwracać uwagę, na jakie usterki szykować się mentalnie .
ciemnawiśnia
Nowicjusz
 
Posty: 9

04 Lis 2020, 09:27

Co byś nie kupiła w takim wieku auta to trzeba liczyć na jakiś dodatkowe koszta ale nie ma co wyliczać groszaki na to czy tamto, trzeba mieć w głowie że to auto jest używane i zawsze cos może odmówić posłuszeństwa i nie ma na to wpływu przebieg. Napewno w tej cenie nie opyla się jeździć przez pół polski za autem, napisz skąd jesteś może wpadnie kolega Barol to coś Ci poszuka.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lis 2020, 09:34

Co byś nie kupiła w takim wieku auta to trzeba liczyć na jakiś dodatkowe koszta ale nie ma co wyliczać groszaki na to czy tamto, trzeba mieć w głowie że to auto jest używane i zawsze cos może odmówić posłuszeństwa i nie ma na to wpływu przebieg. Napewno w tej cenie nie opyla się jeździć przez pół polski za autem, napisz skąd jesteś może wpadnie kolega Barol to coś Ci poszuka.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lis 2020, 15:37

Najlepiej moim zdaniem zagadać do jakiegoś mechanika i mu zapłacić za pojechanie i ocenienie auta, no chyba, że znajdzie się jakiś użytkownik forum blisko ciebie, który zechce to zrobić.
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

07 Lis 2020, 20:19

Jeżeli ktoś wierzy ze auto przez 12 lat robiło po 5 tys średnio to ja obstawiam, że istnieje o wiele większa szansa że przez 3 lata walało się rozczłonkowane po szopach a licznik i tak ktoś cofnął :mrgreen: Oczywiście nie ma rzeczy nie możliwych ale kwestia prawdopodobieństwa
fate
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 744
Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

07 Lis 2020, 20:41

fate napisał(a):Jeżeli ktoś wierzy ze auto przez 12 lat robiło po 5 tys średnio
mało chłopie widziałeś, raz w miesiącu mam transport 4 aut z Niemiec ok 15 letnie z przebiegiem średnim 70-100k
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16191
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4