Kodowanie i montaż adaptera bluetooth

24 Lut 2020, 20:18

Witam, w jaki sposób zakodować adapter bluetooth w bmw e60 ? z montażem byłby mniejszy problem
MocarQ
Nowicjusz
 
Posty: 38

25 Lut 2020, 10:10

Standardowo nie masz tam BT więc trzeba go dołożyć jak już zauważyłeś. W tym celu najlepiej wykorzystać gotowe rozwiązania takie jak np. tu [link do oferty na Allegro wygasł] jest to adapter BT bezinwazyjny czyli nic nie musisz przerabiać. Podłączasz go do instalacji i ewentualnie uaktywniasz tylko AUX jeżeli jest nieaktywny. Tu koszt będzie około 200zł.

Drugim sposobem jest kupno transmitera z BT ale tu już musisz podpinać go do zapalniczki i w radiu szukać odpowiedniej częstotliwości. Oczywiście jest to tańsze rozwiązanie i dużo szybsze w podłączeniu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

26 Lut 2020, 15:39

Wolałbym ten adapter, tyle jak to zakodować? Transmiter daje zbyt słabą jakość dźwięku
MocarQ
Nowicjusz
 
Posty: 38

26 Lut 2020, 17:03

MocarQ napisał(a):Wolałbym ten adapter, tyle jak to zakodować?
Patrzyłeś czy nie masz czasem wejścia AUX? Może nie trzeba będzie kodować. Na aukcji którą podałem masz w razie czego pomoc w takim kodowaniu :)

Potrzebny będzie ci NCS expert a tu masz krok po kroku jak to zrobić:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

27 Lut 2020, 15:46

dzięki, niestety nie mam ani opcji aux ani wejścia, adapter zamówiłem. Zobaczymy co będzie
MocarQ
Nowicjusz
 
Posty: 38

28 Lut 2020, 09:50

Tam była informacja że nawet jak nie masz takiego wejścia to wystarczy podłączyć ten adapter i zrobić kodowanie AUX i powinno działać. Daj znać czy uda Ci się podłączyć bez większego problemu.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    ADAM Rally R2 - ADAM w wersji rajdowej
    Opel powrócił do sportu motorowego w listopadzie 2012 roku, dzięki Modelowi ADAM "Cup". Międzynarodowy Salon Samochodowy w Genewie to okazja do zaprezentowania kolejnego osiągnięcia firmy - nowej studyjnej wersji powstałej ...