Kombi dla rodziny 2+1 nowe czy 2 letnie ?

03 Lis 2010, 11:25

Witajcie,

Wiem, że temat może wałkowany wielkokrotnie ale im więcej czytam tym więcej mam wątpliwości.

Szukam samochodu dla młodej rodziny 2+1: kwota to 70-80.000 PLN
Myślałem o kompakcie w kombi: nowa astra ST (wychodzi na dniach), ewentualnie nowy FOCUS (następny rok). Choć nie ukrywam, że chodzi mi po głowie 2 letnie BMW 320 touring albo A4 w nowej budzie.

Dodam, ze rocznie robię ok. 35.000 km, głównie dojazdy do pracy (120 km dziennie)
Prośba też o opinię: diesel czy benzyna (TSI, itd.)

D.
moore
moore
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Elbląg

03 Lis 2010, 11:48

Zdecydowanie diesel.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

04 Lis 2010, 13:53

Również uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie diesel. Na Twoim miejscu poszukałbym właśnie bmw 3 albo A4 :wink:

[link do oferty na Allegro wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ignorance is bliss...
pinio124
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 773
Miejscowość: Gdańsk
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Opel Astra III
Silnik: 1.7 CDTi 100 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    GT - komfort i sportowe osiągi - lista TOP 5
    Sportowe dwudrzwiowe coupe klasy premium to segment, który nie poddaje się chwilowej modzie. Samochody te od lat zapewniają użytkownikowi nie tylko sportowe osiągi, ale również komfortowe warunki podróży. ...
    Nowy Duster 2018: w 100% zmieniony design nadwozia
    Wszystkie zewnętrzne elementy zostały przeprojektowane i zyskały bardziej wyraziste kształty, które podkreślają siłę charakteru auta. Wnętrze Nowego Dustera oferuje wyższy poziom komfortu bez kompromisów. Zdecydowanie ...